Senzori parcare afterm. pe ceed hatchback

mihairacovan
Posts: 2
Joined: 20 Sep 2021, 16:16
Auto: Kia ceed
Location: Huși Vaslui

Senzori parcare afterm. pe ceed hatchback

Post by mihairacovan »

Va salut prieteni!
A montat cineva Senzori parcare aftermarket pe ceed 2 hatchback? Ma interesează o poza cu poziția celor 4 senzori pe bara spate. Și eventual câteva detalii cu trecerea cablurilor. Legătură ați făcut-o la becul de marsarierre care e pe haion? 🤔

panzer
Moderator
Posts: 1199
Joined: 03 Jul 2007, 16:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Senzori parcare afterm. pe ceed hatchback

Post by panzer »

Eu am dar au fost pusi de MIT Motors la achizitie. Iti fac o poza sa ii vezi cum arata. Baieti finuti, i-au si vopsit in culoarea catoseriei.

Fratello
Posts: 237
Joined: 17 Dec 2017, 10:08
Auto: Ceed SW 1.4GSL
Location: Ploiesti

Re: Senzori parcare afterm. pe ceed hatchback

Post by Fratello »


User avatar
balbo_x
Posts: 624
Joined: 18 Aug 2008, 10:14
Auto: Cee'd
Location: Bragadiru/Ilfov

Re: Senzori parcare afterm. pe ceed hatchback

Post by balbo_x »

Salut,
Am montat pe mk1, dar procedeul cred ca este acelasi.
Bara are pe interior marcate locurile unde se pozitioneaza senzorii, deci nu ai nevoie de masuratori. Cablurile le-am prins cu coliere pana la unitate, iar legatura am facut-o la becul de marsarier.
Spor!
Cee'd sw 2013, 1.6crdi 128CP, cu mici upgrade-uri
ODO 130k and counting...

Ex: Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
Jurnal de bord

mihairacovan
Posts: 2
Joined: 20 Sep 2021, 16:16
Auto: Kia ceed
Location: Huși Vaslui

Re: Senzori parcare afterm. pe ceed hatchback

Post by mihairacovan »

Am mai montat și eu pe alte mașini de-ale mele, insa nu dădeam bara jos. Aici, însă se pare ca e nevoie sa o dau jos. Va mulțumesc!

Kristine
Posts: 3
Joined: 03 Jul 2017, 11:27
Auto: Kia Ceed

Re: Senzori parcare afterm. pe ceed hatchback

Post by Kristine »

Buna seara. Am și eu o întrebare. Am senzorii de parcare montati la mit motors. De vreo 2 sapt nu îmi mai merg. Mâine o sa merg in reprezentanta sa văd despre ce este vorba. Mi-au spus k numai sunt in garanție. Stiti de la ce ar putea fi. Mulțumesc

panzer
Moderator
Posts: 1199
Joined: 03 Jul 2007, 16:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Senzori parcare afterm. pe ceed hatchback

Post by panzer »

O intrebare despre senzorii after market.

Pe una din masini am avut senzori de la Mit Motors. Aftermarket. Cei mai buni din toata experienta mea. Stie cinvea ce fel de senzori sunt? Model/Marca? Am vandut masina si nu m-am obosit sa le fac o poza.

Acum tb sa ii schimb pe celelate doua masini si n-am idee ce sa cumpar. Vreo recomandare? Pe emag cam toti astia ieftini au si review-uri proaste: ba se strica, ba piuie in continuu.

Pe unii tb sa ii schimb ca s-a dus unitatea din interior, doar mai piuie un pic. Pe ceilalti pt ca detecteaza fantome.

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”