Optima englezoaică

Daniel_uk
Posts: 4
Joined: 28 Sep 2020, 14:01
Auto: Optima
Location: Uk

Optima englezoaică

Post by Daniel_uk »

Salutare,numele meu este Daniel și de 3 zile sunt posesorul unei kia Optima an fabricație 2014,povestea achiziționării este una tristă cu final fericit :D (multi ani am urmat visul nemțesc,și tot atât de mulți ani am "plâns") .
Primul contact a fost destul de plăcut,pot zice că am rămas plăcut impresionat,nu am mai condus o coreeană de pe vremea Daewoo,are și ceva opțiuni dar inca nu știu ce face fiecare buton.las câteva poze.multumesc și bine v-am găsit.Image
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
ionutp
Admin
Posts: 992
Joined: 22 Aug 2019, 12:14
Auto: Sportage 2014 2.0 DSL AT
Location: Bucharest

Re: Optima englezoaică

Post by ionutp »

Salut si felicitari, arata foarte bine!
Daca ai intrebari si te putem ajuta, cu cea mai mare placere.
Kia Sportage 2014 2.0 DSL 136CP AT AWD

Daniel_uk
Posts: 4
Joined: 28 Sep 2020, 14:01
Auto: Optima
Location: Uk

Re: Optima englezoaică

Post by Daniel_uk »

Salutare,as avea 2 întrebări :D ce face acel buton P+volan și 2.oglinzile nu se pliază din telecomandă?încă incerc sa vb coreeană 😂 nu știu exact ce opțiuni are spre rușinea mea.multam fain.

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5231
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Optima englezoaică

Post by Nesta3 »

Parcheaza singura daca apesi butonul ala.
Oglinzile se pliaza/depliaza automat cand inchizi/deschizi masina.Ai un buton pe usa.
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

Daniel_uk
Posts: 4
Joined: 28 Sep 2020, 14:01
Auto: Optima
Location: Uk

Re: Optima englezoaică

Post by Daniel_uk »

Nu cred 😲

User avatar
balbo_x
Posts: 624
Joined: 18 Aug 2008, 10:14
Auto: Cee'd
Location: Bragadiru/Ilfov

Re: Optima englezoaică

Post by balbo_x »

Completare la ce a zis @Nesta3.
Este vorba de parcarea laterala; apesi butonul functie de partea pe care vrei sa faci parcarea, si cand gaseste locul potrivit, te anunta si face ea toate manevrele...si chiar functioneaza :D. Butonul pentru oglinzi are 3 pozitii: opened/auto/closed. Multe detalii le gasesti si in manual.
In rest, felicitari pentru achizitie si drumuri bune!
Cee'd sw 2013, 1.6crdi 128CP, cu mici upgrade-uri
ODO 130k and counting...

Ex: Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
Jurnal de bord

Daniel_uk
Posts: 4
Joined: 28 Sep 2020, 14:01
Auto: Optima
Location: Uk

Re: Optima englezoaică

Post by Daniel_uk »

Buna ziua comunitate,având în vedere că au trecut câteva luni și ceva kilometri de când am achiziționat optima pot zice că sunt plăcut impresionat,îmi place masina,își face bine treaba,însă sunt și mici chichițe care îmi dau ceva bătăi de cap,și de accea apelez la ajutorul vostru,1 autoleavelingul nu funcționează,și nici buton nu am sa le reglez manual,ce as putea controla?2 in partea dreapta spate stopul exterior se aburește înăuntru și din această cauză întrerupe ledul de poziție,o să-l dau jos și o să-l izolez cu ceva silicon,și sper să-și revină și ledul,astea sunt singurele probleme in rest mașină e tanc coreean 😂😂, mulțumesc.

Post Reply

Return to “Optima”