Intrebari Kia Ceed MY20 1.4 T-GDI Best

JohnB
Posts: 138
Joined: 08 Mar 2020, 07:50
Auto: Kia Ceed My20 1.4 T-GDI
Location: Bucharest

Intrebari Kia Ceed MY20 1.4 T-GDI Best

Post by JohnB »

Salut,

As dori sa achiziționez o Kia Ceed 1.4 T-GDI Best cu opționale. Nu vad in lista :
- cum vine plansa de portbagaj? E cea urâtă sau pot alege pe cea pe 2 nivele?
- pot cumva sa optez pentru semnalizatoare in oglinzi si nu in aripa?
- aveti idee daca se pot selecta cumva aeratoarele spate? Sau vin la pachet cu ceva?
- cotiera pentru bancheta spate vine la pachet cu ceva? Sau e doar pe Star?
- oglinzile sunt pliabile macar manual? Vad ca pe Star e opțiunea asta dar nu stiu daca e vorba de manual sau electric.

Multumesc.

Laurm
Posts: 73
Joined: 31 Aug 2019, 14:43
Auto: Kia ceed sw MY20 1.4 tgdi MT
Location: Slobozia

Re: Intrebari Kia Ceed MY20 1.4 T-GDI Best

Post by Laurm »

Salut. 1. In dotarea standard apare capac portbagaj si plansa portbagaj, nu apare ca optional ceva de genul asta sa poti lua ceva superior.
2. Gurile de ventilatie pentru locurile din spate vin la cotiera cu glisare si care te obliga si la frana de mana electrica. Se pot pune ca optionale de la Star in sus.
3. Tot de la Star gasesti standard cotiera pentru locurile din spate.
4. Doar la Star sau Gt line poti pune ca optional semnalizare pe oglinzi, care vin la pachet cu oglinzi pliabile electric.
In fisa de produs a masinii apar dotarile standard, ce optionale poti pune pe Best, Star si Gt line, precum si regulile de comanda care sunt intocmai cu programul de comanda catre fabrica, de la dealer.
Eu pentru gurile de ventilatie din spate si farurile led am trecut la Star + optionale.

JohnB
Posts: 138
Joined: 08 Mar 2020, 07:50
Auto: Kia Ceed My20 1.4 T-GDI
Location: Bucharest

Re: Intrebari Kia Ceed MY20 1.4 T-GDI Best

Post by JohnB »

As vrea sa raman la Best si ma interesa care din cele de mai sus pot fi cerute sau sunt deja pe masina din echiparea asta.
Am văzut una in showroom cu o plansa portbagaj dintr.o singură bucată aruncată peste roata de rezerva, o mochetă tare. Eu as vrea plansa pe 2 nivele si care se poate împărți în 2 din cate am vazut nu dintr.o singură bucată.
Frâna electrica electrica am văzut că este ca optional pe Best dar cotiera glisanta nu. Deci nu pot avea guri ventilatie spate.
Cotiera spate e dotare Star deci imi iau gandul. La fel si de la semnalizatoare in oglinzi.

cobianudb
Posts: 19
Joined: 18 Dec 2018, 18:43
Auto: Kia ceed I FL
Location: RO

Re: Intrebari Kia Ceed MY20 1.4 T-GDI Best

Post by cobianudb »

JohnB wrote:Salut,

As dori sa achiziționez o Kia Ceed 1.4 T-GDI Best cu opționale. Nu vad in lista :
- cum vine plansa de portbagaj? E cea urâtă sau pot alege pe cea pe 2 nivele?
- pot cumva sa optez pentru semnalizatoare in oglinzi si nu in aripa?
- aveti idee daca se pot selecta cumva aeratoarele spate? Sau vin la pachet cu ceva?
- cotiera pentru bancheta spate vine la pachet cu ceva? Sau e doar pe Star?
- oglinzile sunt pliabile macar manual? Vad ca pe Star e opțiunea asta dar nu stiu daca e vorba de manual sau electric.

Multumesc.
Intra pe site-ul KIA.ro, accesează Configurator și acolo poți să o configurezi cu absolut tot ce vrei. In plus poți vedea și dacă o anumita opțiune este condiționată de o alta. Mai poți descărca "Fisa Produsului" și ai toate opțiunile de echipare cu absolut toate dotările.


Trimis de pe al meu POT-LX1 folosind Tapatalk


richard2016
Posts: 101
Joined: 30 Dec 2018, 23:56
Auto: kia ceed
Location: Oneşti

Re: Intrebari Kia Ceed MY20 1.4 T-GDI Best

Post by richard2016 »

Plansa de portbagaj este optionala, asa am luat eu la Best, din fabrica vine cu mocheta aia ordinara.Eu am luat varianta Best deoarece nu suport sa vad pe dinafara Crom si sa-mi blestem zilele dupa ce se zgaraie Piano Black de prin habitaclu...

Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk


JohnB
Posts: 138
Joined: 08 Mar 2020, 07:50
Auto: Kia Ceed My20 1.4 T-GDI
Location: Bucharest

Re: Intrebari Kia Ceed MY20 1.4 T-GDI Best

Post by JohnB »

Da, mi se pare oribila plansa aia inclusa gen mocheta tare.
Singura mare chestie care mi s.ar părea ok dpdv vizual ar fi semnalizatoare in oglinzi in loc de aripa.
Cotiera centrala in spate era ceva util dar nu e ceva fara de care nu pot sa traiesc.
Deci cu frâna de mână electrica primesc si aeratoare in spate.

Post Reply

Return to “Generalităţi”