Lista asteptare masina

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Lista asteptare masina

Post by Minu »

Crede-ma ca am intretinut interiorul obsesit, probabil de aia s-a si dus :)) .Pielea am avut kit de intretinere la ea, iar scaunele la ultima aspirare cu injectie extractie s-a rupt si mai rau semn ca textilul a putrezit pur si simplu.
Si mie mi se pare foarte foarte misto interiorul la Elantra, as lua oricand masina aia daca venea si ea cu motorizarea de 1.5 T-GDI macar si suspensie independenta pe state, insa asa, iau o masina cu acelasi motor....nu ma prea incanta :|
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

quelloo
Posts: 4408
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Lista asteptare masina

Post by quelloo »

io n-am intretinut deloc interiorul si inca se tine bine.
dar nu la astea ne refeream. faptul ca intri in masina noua I30 si interiorul este oribil chiar daca are piele/alcantara/cusaturi etc... pare super ieftin de nou. Cel putin eu la asta ma refeream
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

Crishix
Posts: 68
Joined: 12 Apr 2021, 19:44
Auto: Ceed GT MY22/Audi S4 B8.5
Location: Cluj-Napoca

Re: Lista asteptare masina

Post by Crishix »

Revenind la listele de așteptare, a mai dat cineva comandă? Ați mai aflat ceva informații de la dealeri. Cei de la Cluj nu par să știe absolut nimic. Eu am dat comanda pe 15 iunie, deci acum o lună și nu am nici măcar confimarea încă...

Sali3ri
Posts: 25
Joined: 08 Dec 2012, 21:48
Auto: Pro Cee'd 1.4 Best

Re: Lista asteptare masina

Post by Sali3ri »

Salut. Adrian de la Motor1. Umbla vorba ca miercuri apare faceliftul oficial.

Sali3ri
Posts: 25
Joined: 08 Dec 2012, 21:48
Auto: Pro Cee'd 1.4 Best

Re: Lista asteptare masina

Post by Sali3ri »

Prima poza
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Crishix
Posts: 68
Joined: 12 Apr 2021, 19:44
Auto: Ceed GT MY22/Audi S4 B8.5
Location: Cluj-Napoca

Re: Lista asteptare masina

Post by Crishix »

Fix acum văzusem și intram să postez. Hai că în sfârșit se mișcă și ei. Arată chiar okay faceliftul, nu sunt diferențe majore, așa cum mă așteptam.

dansora
Posts: 18
Joined: 02 Nov 2010, 00:20
Auto: Kia Proceed GT
Location: București

Re: Lista asteptare masina

Post by dansora »

Mai de aproape
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

dansora
Posts: 18
Joined: 02 Nov 2010, 00:20
Auto: Kia Proceed GT
Location: București

Re: Lista asteptare masina

Post by dansora »

Alta poza.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Sali3ri
Posts: 25
Joined: 08 Dec 2012, 21:48
Auto: Pro Cee'd 1.4 Best

Re: Lista asteptare masina

Post by Sali3ri »

Stopuri.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Sali3ri
Posts: 25
Joined: 08 Dec 2012, 21:48
Auto: Pro Cee'd 1.4 Best

Re: Lista asteptare masina

Post by Sali3ri »

Ceed GT Line hatchback.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

R0BERT0
Posts: 64
Joined: 26 Oct 2019, 14:18
Auto: auto
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by R0BERT0 »

Diferente...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
SIA
Posts: 118
Joined: 21 Jan 2020, 07:28
Auto: KIA CEED SW GT-Line, 1.4 TGDI
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by SIA »

Imi pare din ce in ce mai "asiatic" facelift-ul. Multe detalii care incarca prea mult partea frontala. In spate nu-mi dau seama...dar personal nu-mi prea place. Mai ales cu noul logo...

Crishix
Posts: 68
Joined: 12 Apr 2021, 19:44
Auto: Ceed GT MY22/Audi S4 B8.5
Location: Cluj-Napoca

Re: Lista asteptare masina

Post by Crishix »

Multumim pentru imagini. Imi place design-ul, arata dragutel, pare putin mai modern, fara sa fie asa de extra cum era la Honda Civic. Imi place cel mai ca au schimbat modelul ala de tip Porsche la LED-uri.

Vasil3
Posts: 20
Joined: 22 Feb 2019, 22:20
Auto: Kia
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by Vasil3 »

SIA wrote: 13 Jul 2021, 21:30 Imi pare din ce in ce mai "asiatic" facelift-ul. Multe detalii care incarca prea mult partea frontala. In spate nu-mi dau seama...dar personal nu-mi prea place. Mai ales cu noul logo...
Noul logo e destul de urat insa design-ul la bot il consider infinit mai frumos decat "ochii de musca" de pe Porsche de acum 10 ani.
Un design ce l-am considerat intotdeauna unul dintre cele mai urate alaturi de ochii de broasca de pe fostul Nissan Juke.
Nu inteleg la noul design la tiger nose-ul ala de ce nu au incercat sa faca forma aia din caroserie (golul ala acoperi cu grila intre emblema si grila propriu zisa si golul ala intre numarul de inmatriculare si grila).
Din pacate nici senzorul de sub numar nu l-au modernizat si protejat.
Arata tot ca o caramida lipita de masina ce se va sparge la prima pietricica (am vazut destule).
Cat despre spate.
Un design normal cu o plasa peste , nu este nimic wow insa nu este nici ceva care sa spui "ba dar urat e".

Crishix
Posts: 68
Joined: 12 Apr 2021, 19:44
Auto: Ceed GT MY22/Audi S4 B8.5
Location: Cluj-Napoca

Re: Lista asteptare masina

Post by Crishix »

Modelul ăla de tip Porsche nici mie nu mi-a plăcut niciodată prea mult. Nici pe Porsche nu-mi plac, darămite pe o Kia :lol: Era unul din puținele puncte care nu mă încântau la mașină. Mă bucur să văd că au scăpat de ele.

Senzorul într-adevăr mergea și el protejat. Poate merge pusă o folie protectivă deasupra, cine știe, deși e posibil să afecteze funcționalitatea.

Post Reply

Return to “Generalităţi”