Lista asteptare masina

bogdan87
Posts: 18
Joined: 01 Mar 2023, 22:56
Auto: Sportage 1.6 7DCT MHEV MY23
Location: Bucharest

Re: Lista asteptare masina

Post by bogdan87 »

Daca ai seria de sasiu, o poti verifica pe site-ul pro.rarom.ro. Si daca are rar-ul efectuat iti apare la rezultat cu data cand s-a emis civ-ul.
A durat asa mult pt ca au fost alte transporturi restante prioritare.

nicusors
Posts: 93
Joined: 23 May 2022, 21:47
Auto: Kia Sportage HEV 4x4
Location: Cluj

Re: Lista asteptare masina

Post by nicusors »

Am inteles. Eu azi am primit VIN-ul pentru sportage comandat anul trecut in 27 aprilie. Inseamna ca mai am un pic de asteptat pina apare la RAR.

bogdan87
Posts: 18
Joined: 01 Mar 2023, 22:56
Auto: Sportage 1.6 7DCT MHEV MY23
Location: Bucharest

Re: Lista asteptare masina

Post by bogdan87 »

Poti verifica. Teoretic primesti vin cand e produsa masina, dar poate a si plecat de la fabrica. Poti da un mail la media@kia.sk sa le dai vin-ul si sa intrebi cand pleaca de la fabrica, sa iti faci o idee.

fireman01
Posts: 61
Joined: 19 Sep 2018, 12:04
Auto: Opel Astra H 1.8 Ecotec 140 cp
Location: Brasov

Re: Lista asteptare masina

Post by fireman01 »

bogdan87, Salut,

Sa te bucuri de ea. Te rog, poti sa-mi spui cati km. avea masina cand ai ridicat-o de la dealer?

bogdan87
Posts: 18
Joined: 01 Mar 2023, 22:56
Auto: Sportage 1.6 7DCT MHEV MY23
Location: Bucharest

Re: Lista asteptare masina

Post by bogdan87 »

Mersi frumos. 4km avea :))

staicueduard
Posts: 12
Joined: 25 May 2023, 16:09
Auto: KIA CEED MY24
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by staicueduard »

ce inseamna daca a avut mai mult sau mai putini km la livrare? sau cu cati ar trebui sa vina in general?

User avatar
zaboss
Posts: 1180
Joined: 16 Sep 2010, 21:41
Auto: Kodiaq 2.0 TSI, 4x4 DSG, Style
Location: București
Contact:

Re: Lista asteptare masina

Post by zaboss »

Între 4 și 12 km. Media este 6.
În general e vorba de kilometri din curtea producătorului, încărcare/descărcare pe transportatori, prin vamă și prin curtea dealerului.
____________________________________
Light travels faster than sound. That's why most people appear brighter untill you hear them speak.

R0bert
Posts: 25
Joined: 08 Mar 2023, 14:19
Auto: Audi
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by R0bert »

Salutare....am si eu o intrebare de om prost :D .
Am facut o comanda in aprilie si ma bate gandul sa fac un upgrade...adica sa trec de la Style la GT-line (imi place ca nu are asa mult crom si este inlocuit cu negru plus stopurile tip fagure). Aveti idee daca se poate modifica ceva? Vreau aceeasi configurare (nimic spectaculos) doar sa trec la GT-line. Mulțam!

nicusors
Posts: 93
Joined: 23 May 2022, 21:47
Auto: Kia Sportage HEV 4x4
Location: Cluj

Re: Lista asteptare masina

Post by nicusors »

Eu am incercat asa ceva anul trecut, dar mi s-a spus ca nu se poate. Trebuie alta comanda. Am reusit citeva luni mai tirziu cind am facut alt contract, pe my23 si mi-am pastrat vechimea.

mikyro
Posts: 1
Joined: 22 Jun 2023, 15:44
Auto: kia sorento
Location: romania

Re: Lista asteptare masina

Post by mikyro »

Salutare,

Am comandat in luna Mai 2023 Noul Sorento 2.2 DSL 8DCT 4x4 PREMIUM+, achitat avans 20%,dealer-ul auto mi-a dat termen de livrare 8luni, in luna iunie au primit confirmarea de la fabrica precum comanda ar intra in lucru in luna iulie 2023.
Acum asteptam ...avand in vedere comentariile de aici si termenul de livrare dat de o alta reprezentantaKia(16 luni)

bogdan87
Posts: 18
Joined: 01 Mar 2023, 22:56
Auto: Sportage 1.6 7DCT MHEV MY23
Location: Bucharest

Re: Lista asteptare masina

Post by bogdan87 »

R0bert wrote: 17 Jun 2023, 20:17 Salutare....am si eu o intrebare de om prost :D .
Am facut o comanda in aprilie si ma bate gandul sa fac un upgrade...adica sa trec de la Style la GT-line (imi place ca nu are asa mult crom si este inlocuit cu negru plus stopurile tip fagure). Aveti idee daca se poate modifica ceva? Vreau aceeasi configurare (nimic spectaculos) doar sa trec la GT-line. Mulțam!
Salut. Exact cum a zis si alt coleg, trebuie alta comanda. Dar de crom scapi usor la un atelier detailing, cu chrome remove, si nu costa nici mult. Legat de faruri, fagurele de la GT-Line e misto, dar nu merita sa faci alta comanda doar pentru asta din punctul meu de vedere.

staicueduard
Posts: 12
Joined: 25 May 2023, 16:09
Auto: KIA CEED MY24
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by staicueduard »

salut din nou, cu o noua intrebare pentru cine cunoaste..
Stiti cumva daca bara fata de la GT se potriveste pe Ceed simpu? vorbesc desigur de acelasi model lansat (an, etc)

multumesc

R0bert
Posts: 25
Joined: 08 Mar 2023, 14:19
Auto: Audi
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by R0bert »

bogdan87 wrote: 28 Jun 2023, 05:46
R0bert wrote: 17 Jun 2023, 20:17 Salutare....am si eu o intrebare de om prost :D .
Am facut o comanda in aprilie si ma bate gandul sa fac un upgrade...adica sa trec de la Style la GT-line (imi place ca nu are asa mult crom si este inlocuit cu negru plus stopurile tip fagure). Aveti idee daca se poate modifica ceva? Vreau aceeasi configurare (nimic spectaculos) doar sa trec la GT-line. Mulțam!
Salut. Exact cum a zis si alt coleg, trebuie alta comanda. Dar de crom scapi usor la un atelier detailing, cu chrome remove, si nu costa nici mult. Legat de faruri, fagurele de la GT-Line e misto, dar nu merita sa faci alta comanda doar pentru asta din punctul meu de vedere.
Mulțam de raspuns.
M am gandit si o sa ramana aceeasi comanda. Mai sunt si altele care trebuiesc luate in calcul (casco, asigurare, cauciucuri si anvelope iarna).
Zi faina tuturor!

Adrian Baiculescu
Posts: 21
Joined: 27 Apr 2021, 19:22
Auto: Kia Xceed
Location: București

Re: Lista asteptare masina

Post by Adrian Baiculescu »

Vești bune pentru mine :)

Proceed-ul GT, comandat in martie, va fi produs in 14 august; așadar, în septembrie sper să mă bucur de mașină.

staicueduard
Posts: 12
Joined: 25 May 2023, 16:09
Auto: KIA CEED MY24
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by staicueduard »

Salutare,
Kia CEED My24 comandata in feb anul acesta, a ajuns de aprox o saptama la reprezentanta. A ajuns in termenul estimat initial de ei.
Momentan nu o pot ridica deoarece este comandata cu programul rabla - incepe la 1 septembrie.

Post Reply

Return to “Generalităţi”