Lista asteptare masina

taxon
Posts: 22
Joined: 12 Mar 2021, 11:23
Auto: Kia Cee'd SW II 1.4mpi 2017
Location: Galati

Re: Lista asteptare masina

Post by taxon »

Mda, si avind in vedere cit s-au scumpit masinile (si nu numai) in ultima vreme ... e posibil ca noul program Rabla sa fie un fiasco.
"Ești prost și vrei să te remarci? Aprinde proiectoarele! Ești cel mai prost? Aprinde și stopul de ceață!"

User avatar
Mos2Fet
Posts: 36
Joined: 17 Feb 2023, 09:23
Auto: Ceed 1.5L 7DCT GT-Line
Location: undeva in Balcani

Re: Lista asteptare masina

Post by Mos2Fet »

Dealerul meu minune, (dar ajutat si de guvernantii nostrii cu schimbarile dese) a reusit sa piarda programul rabla. (Din Februarie pana in Octombrie2023)
Ce sa zic... am mai stat 3 luni dupa ce am primit masina ca poate poate se rezolva - dar in final am renuntat si am renuntat la 1700 euro ca deja expirasera numerele rosii si inca nu era pe numele meu.
Apoi probleme diverse, tot postez, trimit emailuri si la dealerul local si la Ciprian Galatchi, dar nimic.

R0bert
Posts: 28
Joined: 08 Mar 2023, 14:19
Auto: Audi
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by R0bert »

Salutare!
Pentru cei care au dus auto la Remat (Rabla) ....imi recomandati si mie un centru in Bucuresti, care, pe langa eco-tichet, plateste si cantitatea de fier a autoturismului?

adrianpo
Posts: 1
Joined: 19 Feb 2024, 13:15
Auto: KIA CEED SW 3
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by adrianpo »

Salut, sunt in asteptare confirmare comanda din Octombrie 2023. Am aflat de la distribuitor ca a aparut 1 alt caz de anulare comanda un pic mai veche si o posibila mutare pe un model MY25. Daca mai sunt si alti colegi de asteptare in situatia asta puteti sa detaliati de ce si mai ales daca mutarea pe MY25 schimba oferta?

R0bert
Posts: 28
Joined: 08 Mar 2023, 14:19
Auto: Audi
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by R0bert »

Salutare!
Risicat azi una bucata Xceed de la dealer. Pe drum am constatat ca se aude un zgomot din stanga spate de la roata, ce va apropiat de acela cand sunt ovalizate discurile. Nu se aude decat pe franare. Sa fie cava problema sau doar sa astept pana "se aseaza putin".
Am uitat....masina a stat 4 luni in curte la dealer, posibil ceva rugina?
Mulțam!

yso
Posts: 235
Joined: 18 Jan 2019, 10:56
Auto: --
Location: --

Re: Lista asteptare masina

Post by yso »

Daca se aude o huruiala la franare, e de la rugina. Asa face si la mine cand sta mai multe zile in parcare. Ar trebui sa dispara dupa cativa km prin trafic.

R0bert
Posts: 28
Joined: 08 Mar 2023, 14:19
Auto: Audi
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by R0bert »

Nu este harjaia...este ca un ...dugu, dugu dugu🤦😆..(hihihi), nu stiu cum sa zic. Sper sa fie doar pentru ca a stat mult timp pe loc si are ruginab vedem.

alexch
Posts: 1
Joined: 06 Apr 2024, 12:31
Auto: kia ceed
Location: Bucuresti

Re: Lista asteptare masina

Post by alexch »

Stie cineva daca modele mild hybrid se califica pentru ecobonus de 3000 lei pentru hibride din programul rabla? Vad ca pe site la modelele ceed mild hybrid asa e specificat, dar voiam sa stiu daca are cineva o confirmare.

Post Reply

Return to “Generalităţi”