Xceed 2023

andreigabriel
Posts: 36
Joined: 17 Sep 2020, 11:48
Auto: Kia Xceed
Location: Iasi

Xceed 2023

Post by andreigabriel »

Am găsit pe un forum din Grecia poza asta.

Aparent pentru 2023, faceliftul vine cu schimbări la faruri, bara față și bara spate ( sigur tot cu evacuări false...). Surprins totuși că nu au schimbat și stopurile, cum sunt pe Ceed ( poate ține totuși de nivelul de echipare).
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Deluxe White - XCeed 1.6T-GDI DCT

andreigabriel
Posts: 36
Joined: 17 Sep 2020, 11:48
Auto: Kia Xceed
Location: Iasi

Re: Xceed 2023

Post by andreigabriel »

O poza mai clară cu versiunea GT line.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Deluxe White - XCeed 1.6T-GDI DCT

Bogo2020
Posts: 91
Joined: 06 Mar 2020, 19:43
Auto: XCeed 1.4 TGDI DCT, 2020
Location: Craiova

Re: Xceed 2023

Post by Bogo2020 »

Aici gasiti mai multe poze: https://www.netcarshow.com/kia/2023-xceed/

yso
Posts: 235
Joined: 18 Jan 2019, 10:56
Auto: --
Location: --

Re: Xceed 2023

Post by yso »


R0BERT0
Posts: 64
Joined: 26 Oct 2019, 14:18
Auto: auto
Location: Bucuresti

Re: Xceed 2023

Post by R0BERT0 »


User avatar
DCC08
Posts: 124
Joined: 11 Aug 2022, 16:10
Auto: XCeed 1.5 T 7DCT GT Line MY23
Location: Bucuresti

Re: Xceed 2023

Post by DCC08 »

Am fost astăzi la MIT Motors unde au expusă o KIA XCeed MY2023 culoare Celadon Spirit Green nivel de echipare City + opționale. Va împărtășesc urmatoarele:

1. Termenul general înaintat cu privire la livrare este de 6-8 luni. Cu puțin noroc și dacă ai cutie manuala poate veni în 2-4 luni. Cu puțin ghinion si dacă ai 7DCT poate veni chiar și intr-un an. Cei de la MIT au precomandat câteva mașini cu cutie manuala. Deci, dacă sunteți interesați puteți primi masina in maximum o luna.
2. Pe MY2023 Android Auto merge wireless. Am făcut proba cu telefonul meu prin amabilitatea dlui Micu.
3. Dacă vreti sa evitați elementele de piano black va puteți comanda cu nivel de echipare City + opționale cât cuprinde.
4. În mod greșit am crezut ca dacă scaunul este cu comenzi electrice scade spațiul la cap. De fapt nu scade. Este la fel (aviz persoanelor inalte).
5. Verdele este unul foarte plăcut, deschis cu reflexii de galben la lumina. Nu este țipător ca la Skoda sau Ford. Încă o temere care a dispărut în cazul meu.
6. Interiorul este foarte bine închegat, îmbinările tind spre perfectiune, materiale moi și placute la atingere cam peste tot.
7. Portbagajul este mai puțin spațios decât îmi imaginam dar pentru un cuplu fara copii sau pentru o familie cu copil/copii care nu pleacă în vacanta cu casa după ei este arhisuficient.
8. Deși la toate nivelurile de echipare apare în standard dotarea de bandouri laterale în culoarea caroseriei...de fapt la niciun nivel de echipare nu vine cu bandouri laterale în culoarea caroseriei.
9. Mi s-a confirmat ca cei care au schimbat comanda din MY2022 în MY2023 au prioritate.

Cam atât caci dacă merg mai departe cu impresiile și informatiile devin foarte subiectiv.
KIA XCeed 1.5 T-Gdi 160HP MHEV 7DCT GT Line MY23 - Celadon Spirit Green

cristianseciu
Posts: 12
Joined: 23 May 2022, 23:38
Auto: XCEED
Location: Bucuresti

Re: Xceed 2023

Post by cristianseciu »

Salutare oameni buni, am facut comanda de un XCEED 2023, si eram curios daca a venit cuiva masina, ptr ca mie mi-au zis din Octombrie 90 de zile calendaristice, comanda initiala fiind data prin luna iunie.

Post Reply

Return to “Generalităţi”