Retrofit la navi 10 inch

User avatar
DCC08
Posts: 124
Joined: 11 Aug 2022, 16:10
Auto: XCeed 1.5 T 7DCT GT Line MY23
Location: Bucuresti

Re: Retrofit la navi 10 inch

Post by DCC08 »

@alexcrist

Total de acord cu tine!
KIA XCeed 1.5 T-Gdi 160HP MHEV 7DCT GT Line MY23 - Celadon Spirit Green

User avatar
pop.emilian28
Posts: 80
Joined: 21 Oct 2019, 11:39
Auto: Kia Ceed GT-Line MY20
Location: Timisoara
Contact:

Re: Retrofit la navi 10 inch

Post by pop.emilian28 »

Baieti, deviem de la subiect. Topicul este despre retrofitul la navi de 10 inch. Nu alternative la navi de 8 inch. Eu, oricum, nu sunt fan navigatii aftermarket, mai ales la cele cu Android. Prefer ceva OEM, sa arate bine, sa fie de acolo.

Deci, ca si concluzie din toate comentariile de mai sus: Daca masina este echipata cu JBL, trebuie navi de 10 inch de pe alta masina ce are JBL. Si invers. In rest, in teorie, ar trebui sa fie plug & play. Evident ca acest retrofit merge doar de la MY20 in sus, unde au schimbat designul putin la partea cu navigatie si gurile de ventilatie. La MY19, nu merge (poate doar daca schimbi tot bordul cu unul de MY20 sau mai sus). Daca aveti orice alt info legat de retrofit, ce nu l-am mentionat in mesaju asta, va asteptam cu feedback !

Am facut de curiozitate o cerere pe pieseauto.ro. Am primit raspuns de la un singur parc, care dorea 2000 ron, si era si cu JBL. Eu cum nu am JBL, imi trebuie de pe o masina fara. Mi se pare putin cam mult 2000 sincer, mai astept.
Kia Ceed GT-Line MY20 7dct 1.4 t-gdi - 179 hp
Skoda Superb MK1 Elegance 3.2 vr6 - 250 hp

Post Reply

Return to “Generalităţi”