Vanzare Kia Ceed 2019, 1.4 TGDI, 56.000 km

Nniki
Posts: 3
Joined: 04 Jul 2019, 22:40
Auto: Ceed
Location: Bucharest

Vanzare Kia Ceed 2019, 1.4 TGDI, 56.000 km

Post by Nniki »

Salut,

Saptamana viitoare ridic noua masina, Xceed My24. E motivul pentru care trebuie sa ma despart de Ceed-ul din dotare.

KIA CEED 2019, 1.4 TGDI (benzina),140 CP, 6MT, culoare Blue Flame, 56.000 km, VIN: U5YH1514AKL050073. Pret 14.500 euro, negociabil pentru membrii forumului.
Achizitionata de la MIT Motors Baneasa, inmatriculata iun 2019, cu toate reviziile efectuate in reprezentanta si inregistrate in cartea de service (ultima revizie apr 2023).
Fara accidente, conditie tehnica si vizuala foarte buna.

Dotari standard (pentru versiunea BEST): - Start-Stop (ISG) - Airbag-uri fata pentru sofer si pasager - Airbag-uri laterale (pentru scaunele fata) si tip cortina (pentru scaunele fata și spate) - Volan si schimbator imbracate în piele - Cotiera centrala cu spatiu de depozitare - Faruri LED - ABS (Anti-Lock Braking System) + ESC (Electric Stability Control) + HAC (Hill Assist Control) - Sistem de aprindere automata lumini pe timp de zi - Sistem de asistena fază lunga - Inchidere centralizata - Sistem de imobilizare - Sistem de asistare evitare coliziune frontala cu automobilul din fata - Sistem de limitare a vitezei - Asistentă menținere banda - Anvelope vara: Hankook
Dotari suplimentare:- ClImatronic -Senzori parcare spate + camera vedere pentru marsalier -Jante aliaj, discuri frana 16" - Geamuri spate si luneta fumurii - Geamuri fata si spate cu actionare electrica (cu sistem „Auto Up/Down & Safety“ pentru geamurile din fata) -Senzor ploaie - Volan (imbracat in piele) - Radio + RDS cu display 8" + incarcator USB fata

catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Re: Vanzare Kia Ceed 2019, 1.4 TGDI, 56.000 km

Post by catalin2804 »

Salut,
Sunt in cautarea unei masini. A venit momentul sa ma despart de KIa ceed I al meu. Nu am probleme cu ea dar trebuie sa ne despartim. Poate imi dai ceva info despre ceed 3. Cum e Kia ceed-ul 3 ca insonorizare? Cum se comporta la denivelari? Tot asa rigida este? Vreau masina dar nu stiu daca imi mai iau kia. Ma bate gandul la o octavia 3, nu ca e mai frumoasa, dar din prisma comfortului oferit.
Cee'd 1.4 So Red Ltd. Edition

Nniki
Posts: 3
Joined: 04 Jul 2019, 22:40
Auto: Ceed
Location: Bucharest

Re: Vanzare Kia Ceed 2019, 1.4 TGDI, 56.000 km

Post by Nniki »

Salut,

La capitolul insonorizare e important cu ce o compari.
Dintre generatiile de masini din ultimii 10 ani, am avut Golf si 308.
Poate Golf-ul sa fi fost peste.
Nu imi pare excesiv de rigid Ceed-ul. E o masina ok, corecta la pretul ei.
DSe abte de la egal la egal cu greii clasei. Kia a crescut la toate capitolele.

catalin2804
Posts: 241
Joined: 16 May 2007, 00:09
Auto:
Location: Suceava

Re: Vanzare Kia Ceed 2019, 1.4 TGDI, 56.000 km

Post by catalin2804 »

Ms de info. Ma uit la piata sh de vreo 3 luni. Greu cu kia la revanzare cu pretul corect. Sunt aceleasi masini la vanare de 2 luni. De asta nici nu stiu spre ce sa ma orientez. Inca nu m-am hotarat dar tind intre Octavia si Ceed. :)
Cee'd 1.4 So Red Ltd. Edition

Post Reply

Return to “Generalităţi”