revizii kia xceed

dhetea
Posts: 4
Joined: 11 Apr 2022, 10:59
Auto: kia xceed
Location: romania

revizii kia xceed

Post by dhetea »

Poate cineva sa recomande un service autorizat kia? Puteti sa spuneti unde ati facut reviziile si ce experiente ati avut? Sunt din Piatra Neamt si am o kia de anul trecut si in iunie trebuie sa fac revizia dupa primul an. Masina este cumparata din cluj dar nu ma deranjeaza sa fac revizia in brasov iasi sau alt oras.
Astept recomandarile voastre.

alexcrist
Posts: 809
Joined: 08 Feb 2014, 21:25
Auto: Kia XCeed 1,4 T-GDI, 2020
Location: Brașov

Re: revizii kia xceed

Post by alexcrist »

Eu cât am stat în Iași am făcut toate reviziile (și alte operații) doar la Vaslui. La Iași am fost dezamăgit, dar poate s-or mai fi schimbat lucrurile în ultimii 2 ani.

dhetea
Posts: 4
Joined: 11 Apr 2022, 10:59
Auto: kia xceed
Location: romania

Re: revizii kia xceed

Post by dhetea »

vad ca esti din brasov. de service-urile de acolo stii ceva?

alexcrist
Posts: 809
Joined: 08 Feb 2014, 21:25
Auto: Kia XCeed 1,4 T-GDI, 2020
Location: Brașov

Re: revizii kia xceed

Post by alexcrist »

Deocamdată nu comentez. :lol: Am de rezolvat o situație cu unul din ei. Dar mai durează. Revin la final, dacă o să te mai intereseze.

Ce pot să spun e că cu Vasluiul am avut cea mai bună interacțiune până acum (incluzând și Galațiul aici). Nu-s nici ei de nota 10, dar pentru mine au fost cei mai ok. Evident, experiențele personale pot diferi, poate se pronunță și altcineva.

dhetea
Posts: 4
Joined: 11 Apr 2022, 10:59
Auto: kia xceed
Location: romania

Re: revizii kia xceed

Post by dhetea »

La galati la ENA GROUP?

alexcrist
Posts: 809
Joined: 08 Feb 2014, 21:25
Auto: Kia XCeed 1,4 T-GDI, 2020
Location: Brașov

Re: revizii kia xceed

Post by alexcrist »

Da. Acolo am avut meci prin 2021 cu o duduie din reprezentanță care zicea că ei nu fac actualizări de soft decât celor care au luat mașina de la ei direct :lol: N-am mai trecut pe la ei, dar posibil să-și fi revizuit atitudinea după ce le-am făcut reclamație.

alexs
Posts: 60
Joined: 30 Jan 2020, 15:51
Auto: Leon 5F FR
Location: Bucharest

Re: revizii kia xceed

Post by alexs »

aprob cele spuse de alexcrist. si eu am avut un meci cu duduia. mi-a rupt foile de test drive in fata ca n am vrut sa ma abonez la newsletter ele lor.
deci cam greu sa ti lasi masina pe mana oamenilor de genul :D

Crishix
Posts: 68
Joined: 12 Apr 2021, 19:44
Auto: Ceed GT MY22/Audi S4 B8.5
Location: Cluj-Napoca

Re: revizii kia xceed

Post by Crishix »

Puțin off-topic, dar legat de service-urile din Galați (de acolo vin și eu), nici experiențele mele nu-s strălucite. Nu știu care o fi faza, poate sunt înțelese toate brand-urile acolo să ofere servicii proaste. Eu am făcut pană la cauciucuri noi cu un Superb mk3 la reprezentața Skoda (IVAS cred că-i zice) în curte într-un cui care mi-a rupt cauciucul complet și nici n-au vrut să audă că ar fi responsabilitatea lor să-și țină curtea curată :lol: :lol: Majoritatea cred că sunt service-uri de dorei cu ștampilă de reprezentanță.

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”