Defecta camera din parbriz

inaj
Posts: 20
Joined: 08 Mar 2019, 17:08
Auto: ceed
Location: Lugoj

Defecta camera din parbriz

Post by inaj »

S-a defectat camera dim parbriz si de aproape 2 luni cei de la Silver motors {reprezentanta Kia TM} nu au fost in stare sa o aduca . De atunci circul cu 3 becuri in bord aprinse si nu am: protectia la pietoni, schimbarea fazelor, urmarirea liniei de pe carosabil,protectia de lovire a masinii din fata si banuesc ca nici stergatoarele pe automat.

inaj
Posts: 20
Joined: 08 Mar 2019, 17:08
Auto: ceed
Location: Lugoj

Re: Defecta camera din parbriz

Post by inaj »

Am fost astazi 02.11.2022 la silver motors sa vad ce e cu camera mea, am fost uimit sa aflu ca astazi a sosit camrera {ha ha ha} mi-au schimbat-o si totul este OK. Dar eu sunt foarte nemultumit de colaborarea cu slver motors si voi apela la alta reprezntanta. Ce parereaveti deLuk motors Arad ?

inaj
Posts: 20
Joined: 08 Mar 2019, 17:08
Auto: ceed
Location: Lugoj

Re: Defecta camera cin parbriz

Post by inaj »

Astazi 07.11.2022 am fost sunat de cei de la Silver motors si si-au cerut scuze pt . cele intamplate si mi-au oferit unele servicii la pret avantajos. In rest sa aveti calatorii faine si fara probleme.

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Defecta camera cin parbriz

Post by BAU »

Interesanta intamplare . Nu m-ar mira ca si cei de la Silver motors sa aibe cont pe acest forum . De fapt ar fi destul de posibil , tinand cont ca se ocupa de reparatii Kia .

In "vanzari" este o vorba : Un client multumit iti mai poate aduce inca un client . Dar un client nemultumit iti poate alunga inca 10 clienti .

Pentru ca intamplarile negative au un impact emotional mult mai puternic decat cele pozitive .

Si ar fi foarte posibil ca cei de la Silver motors sa fi citit postarea ta si acum sa incerce sa " indulceasca " situatia .
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

User avatar
pop.emilian28
Posts: 80
Joined: 21 Oct 2019, 11:39
Auto: Kia Ceed GT-Line MY20
Location: Timisoara
Contact:

Re: Defecta camera cin parbriz

Post by pop.emilian28 »

Eu, personal, merg doar la reprezentanta Kia Arad. Din pacate, prea mult feedback negativ legat de cei din Timisoara. Si eu sunt patit intr-un fel cu ei. Tot ce tine de masina (revizii, constatari, garantie, etc.), prefer sa bat 50 de km si sa merg in Arad :)
Kia Ceed GT-Line MY20 7dct 1.4 t-gdi - 179 hp
Skoda Superb MK1 Elegance 3.2 vr6 - 250 hp

AIVV
Posts: 53
Joined: 04 Sep 2019, 23:51
Auto: Kia Proceed GT
Location: Timisoara

Re: Defecta camera din parbriz

Post by AIVV »

Acum am vazut topic-ul. Ma bucur ca ai rezolvat, dar poti considera sa mergi la Arad. Si eu prefer sa merg la Arad, cei de la Silver Motors au fost foarte neprofesionisti, seful de service mi-a recomandat pana si sa vopsesc lip-ul acela de la bara cu spray,pe cand masina avea vreo 10k km, in loc sa il schimbe pentru ca a inceput sa se exfolieze vopseaua. Complet penibil.

De atunci am mers doar la Arad si de fiecare data s-au comportat exemplar.

Post Reply

Return to “Garanţie, revizii”