Update soft consola

i2c
Posts: 39
Joined: 22 May 2021, 04:57
Auto: Ceed 2020 1.4 T-GDi 7DCT New I
Location: București

Re: Update soft consola

Post by i2c »

Salutare!
Unitatea de 8 inchi despre care spui ca ar putea suporta Android Auto Wireless din ce an este?
Sunt cel putin doua variante: una cu radio AM/FM, pusa pe CEED-urile din 2020, iar alta cu radio AM/FM/DAB+, pentru CEED-urile din 2021 si mai noi.
Tu despre care stii ca poate fi convinsa sa functioneze cu AA Wireless? Si, mai important, cum se poate face asta?

Laurm
Posts: 72
Joined: 31 Aug 2019, 14:43
Auto: Kia ceed sw MY20 1.4 tgdi MT
Location: Slobozia

Re: Update soft consola

Post by Laurm »

Aici sunt detaliile pentru activarea AA wireless. A mers la un coleg cu Sportage din 2020 , varianta fără Dab.

alexcrist
Posts: 809
Joined: 08 Feb 2014, 21:25
Auto: Kia XCeed 1,4 T-GDI, 2020
Location: Brașov

Re: Update soft consola

Post by alexcrist »

Pe Sportage se poate ”neoficial”, cu trucuri prin meniurile secrete. Dar sunt modele cu aceleași unități de 8" pe care se poate oficial. De exemplu, la Rio. Despre Ceed eu nu știu nimic.

Despre 10,25, oficial se știe doar generic că ”se lucrează” și ”va fi”. Ce, când, cum, de ce, nu se știe public nimic. Ca fapt divers, versiunile din US par a fi puțin înaintea Europei (cu câteva săptămâni), și nici acolo nu e încă, așa că, vorba americanului, nu vă țineți respirația. :)

i2c
Posts: 39
Joined: 22 May 2021, 04:57
Auto: Ceed 2020 1.4 T-GDi 7DCT New I
Location: București

Re: Update soft consola

Post by i2c »

Pentru LaurM

Mulțumesc, știu de filmul cu activarea AA wireless pentru Sportage. Dar am văzut în semnătura ta ca ai Ceed, de aceea am crezut ca ai descoperit ceva...

Laurm
Posts: 72
Joined: 31 Aug 2019, 14:43
Auto: Kia ceed sw MY20 1.4 tgdi MT
Location: Slobozia

Re: Update soft consola

Post by Laurm »

De descoperit... ar fi ceva, am postat aici viewtopic.php?f=167&t=25426&start=45 mi-a mers si fără root, la Huawei mate 10 pro, dar acum am Samsung S21Ultra si se vede sacadat YouTube.... Doar pe fir. Aștept si ceva wireless...
Oricum unitatea multimedia(orice dimensiune) este aceeași si pe Ceed si pe Sportage.

i2c
Posts: 39
Joined: 22 May 2021, 04:57
Auto: Ceed 2020 1.4 T-GDi 7DCT New I
Location: București

Re: Update soft consola

Post by i2c »

Observ din link-ul oferit ca ai unitatea de 8 (sau poate de 10 ?) inchi cu navigatie inclusa, cu butoanele amplasate sub ecran. Ce am eu este o unitate de 8 inchi, dar fara navigatie, cu butoane tactile situate pe lateralele ecranului. In mod sigur ce am eu este alta versiune hardware, astfel ca e posibil sa nu fie dotata cu interfata WiFi.
Partea de navigatie, fie Google Maps, fie Waze, functioneaza ok. Probleme apar pe partea multimedia. Astfel ca, in stationare, ca sa pot pune un clip de pe Youtube, am instalat aplicatia Fermata Auto, altceva nu am gasit care sa mearga. Si aceasta are cateva limitari, dar in lipsa de altceva...
Daca stie cineva alte posibilitati de a spori functionalitatile tabletei, il rog sa ma lumineze...

mesmer88
Posts: 59
Joined: 19 Feb 2017, 19:38
Auto: Kia

Re: Update soft consola

Post by mesmer88 »

Laurm wrote: Aici sunt detaliile pentru activarea AA wireless. A mers la un coleg cu Sportage din 2020 , varianta fără Dab.
Asta nu e unitatea de 7 inch?

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”