Kia Cerato Saloon 1.6 LX

Totul despre al vostru Kia Cerato şi poze bineînţeles!
Post Reply
Andrei666
Posts: 5
Joined: 24 Aug 2010, 04:44
Auto:

Kia Cerato Saloon 1.6 LX

Post by Andrei666 »

Kia Cerato 1.6 LX din 2005 104 hp; 1800 lire + 125 de lire cauciuri si reglarea directiei (prima "investitie" ) masina a fost cumparata cu ceva defecte unde imi doresc ca voi sa interveniti cu pareri si solutii/sfaturi etc. Masina a fost usor lovita (are schimbate aripa stanga fata si spoilerul - dupa cum vedeti in imagini , nu este cel original); aud "trancanind" roata din stanga doar atunci cand dau peste gropi sau dampuri; antena de receptie radio nu se deschide la maxim (are vreo 2-3 tentative ..aud zgomotul(enervant) ca incearca ea ceva ceva dar degeaba) si problema care o au toti ...e ocazionala dar am remarcat-o si eu : shuierat la motor...ne avand nici o treaba cu mecanica / masina fiind cumparata fara istoric de service , am zis ca e cureaua de distributie , face figuri si ca trebuie schimbata ?! ... oricum. Masina are 75.500 mile - 121.000km si cam atat va pot spune ..
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

-A L E X-
Moderator
Posts: 448
Joined: 23 Nov 2007, 16:26
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: Kia Cerato Saloon 1.6 LX

Post by -A L E X- »

Felicitari pentru masina! Cum te descurci cu volanul pe partea dreapta?
VW Golf 4 Variant 2003 Tdi Highline
VW Golf 3 Hatchback 1995 1.6i GL
ex:Hyundai i30 1.4 Dohc 16v Classic 2009
KIA CAPITAL 1.5 GLX
VW GOLF 4 Tdi 1999
Rover 600 1997 2.0i 131HP
Dacia 1410

Andrei666
Posts: 5
Joined: 24 Aug 2010, 04:44
Auto:

Re: Kia Cerato Saloon 1.6 LX

Post by Andrei666 »

ms, sincer sa fiu m-am adaptat foarte usor si in anglia si in romania ..chiar nu am avut probleme , i-am dat-o si la taicameo sa o conduca (mai Old school el) si a zis ca "nu-i mare branza tot la fel numai ca are volanul pe dreapta.." nu a prins el depasiri ca acolo trebuia putina munca :) dar per total nu e cum se zice (ca si vorba ...in anglia ploua tot timpu' ) fals incercati volan pe dreapta si o sa vedeti ca nu e chinuiala cum se zice. In rest ma bat cu birocratia din romania...ma tot chinui de 1 saptamana sa o inreg...dar fara interventie nu merge nici cum...nu te lasa ...au ciuda pe tine :( sper sa rezolv saptamana asta ca luni iar ma asteapta 2500 km, sal.

Andrei666
Posts: 5
Joined: 24 Aug 2010, 04:44
Auto:

Re: Kia Cerato Saloon 1.6 LX

Post by Andrei666 »

mi-am terminat actele si surpriza masina e EURO 3 ?! wtf .... mortii mami lor de hoti , tigani, ma cac in ea de tara ca nu te lasa sa misti deloc ...

Andrei666
Posts: 5
Joined: 24 Aug 2010, 04:44
Auto:

Re: Kia Cerato Saloon 1.6 LX

Post by Andrei666 »

scuze pt limbajul de mai sus , revin dupa o perioada de inactividate si va spun ca prea multe nu s-au schimbat ...inca astept sa aflu re-evaluarea (poate poate mi-o scot euro 4 , cat este defapt) de la ultimul post am mai facut drumul intors Romania-anglia si va spun ca a fost cea mai neplacuta experienta ... pe scurt Politie-amenda-politie-amenda-politie -politie -politie-amenda -amenda :), in final am ajuns si va pot confirma ca masina merge sub 0 cat ai tu nevoie :)) cam vreo 50 km ...m-am trezit in pustietate prin franta ca n-am benzina si cum m-am bagat pe DN-uri sa nu platesc autostrazi...nu prea gasesti nici benzinarii,anyway .... CE VA INTERESEAZA PE VOI E CA 6000 DE KM IN 2 SAPTAMANI SI MASINA E IMPECABILA , i-am dat si 200 , nu a comentat deloc, de cat am luat-o din august n-am schimbat nimik...nu i-am bagat decat benzina ;)

Post Reply

Return to “Jurnal de bord”