Cum se scoate plasticul pentru consola casetofon la cerato?

Cum se rezolvă diverse probleme
Post Reply
bubulica
Posts: 2
Joined: 31 Jul 2008, 13:09
Auto:
Location: Brasov

Cum se scoate plasticul pentru consola casetofon la cerato?

Post by bubulica »

Stie cineva cum poate fi desfacut plasticul care se pune pe bord atunci cand nu ai radioul/casetofonul/cd-playerul pe masina? Pentru ca as dori sa il schimb si nu stiu cum pot sa il scot :?:
Sincer nu mai mai facut modificari din astea pana acuma pe masina....dar intotdeauna exista un inceput....
Sper ca am fost inteles in explicatiile mele....dar daca nu ...am adaugat un link care sa ajute in a vedea despre ce e vorba...sper :D

http://www.ultimatecarpage.com/forum/at ... rior_3.jpg

Poza reprezinta bordul unei masini cu echipamentul audio montat....adica ceva la care sper sa ajung si eu. Boxele sunt deja pe masina...:)

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Pentru a vedea poza respectiva e nevoie de inregistrare. Incearca sa o repostezi pe un server free (imageshack.us de ex).
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

bubulica
Posts: 2
Joined: 31 Jul 2008, 13:09
Auto:
Location: Brasov

Post by bubulica »

Am postat mai jos un nou link care sper sa poata fi vazut de toata lumea. Imi cer scuze pentru vechiul link.

http://img368.imageshack.us/my.php?imag ... atovx5.jpg

Joco
Posts: 709
Joined: 14 Feb 2008, 00:06
Auto:

Re: Cum se scoate plasticul pentru consola casetofon la cerato?

Post by Joco »

Pur si simplu se trage de el. Sub rama sunt 4 suruburi, care fixeaza unitatea audio.

Joco
1,6GLS/AT+opționale MARS RED CV 04 PCL
comanda pe 16 ianuarie, mașina sosită în țară pe 5 martie, certificat provizoriu completat pe 13 martie, mașina livrată pe 20 martie....de ce?
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=5&t=1598&p=97624#p97624

daniel175
Posts: 27
Joined: 20 May 2009, 10:24
Auto:

Re: Cum se scoate plasticul pentru consola casetofon la cera

Post by daniel175 »

La mine cel putin cand au pus aparatul de radio, au taiat plasticul la fix, am scos dupa o vreme tot aparatul, si pot spune ca este dintr-o bucata, toata masca aia si este fixata cu suruburi, cu cap in cruce, si nu prea ai loc sa bagi o surubelnita sa le desurubezi. Din fabrica masina a venit fara aparat de radio, dar cu cablaj si boxe puse peste tot unde sunt locasuri, pentru difuzoare.BAFTA.

Post Reply

Return to “Tips & Tricks”