[Sfat achizitie] Kia cee'd sau Kia magentis

danny86

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by danny86 »

@Razvan_G



mersi mersi....hmmmm poate o sa fac istorie insa in 4 ani termin cu leasingul deci destul de repede iar legat de facut cu okiul....nu are timp nimeni pt ca deja am programat geamurile fumurii :D :D :D :D ......si mereu mi-a placut sa fiu cel care iese in evidenta nu conteaza ca am cea mai urata masina si tinem aproape...cine stie poate castig la loto si imi fac flota de magentis si tot spunea cei de la top gear ca e buna de taxiu...pe o asemnea crizaaaa toti vor veni la mine ca de....urata este asa ca o sa le iau mai putin pe km....... =D> =D> =D> =D>

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by quelloo »

@danny86



mersi mersi....hmmmm poate o sa fac istorie insa in 4 ani termin cu leasingul deci destul de repede iar legat de facut cu okiul....nu are timp nimeni pt ca deja am programat geamurile fumurii :D :D :D :D ......si mereu mi-a placut sa fiu cel care iese in evidenta nu conteaza ca am cea mai urata masina si tinem aproape...cine stie poate castig la loto si imi fac flota de magentis si tot spunea cei de la top gear ca e buna de taxiu...pe o asemnea crizaaaa toti vor veni la mine ca de....urata este asa ca o sa le iau mai putin pe km....... =D> =D> =D> =D>[/quote]


:)))) chiar ca. acuma sa deschizi un jurnal de bord ca io unt chiar curios ce o sa scrii in el sa vad cum se comporta masinuta :D Cand ti-a spus dealeru ca poti s-o ridici?
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

danny86

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by danny86 »

crispisu wrote:eu ma bucur pt alegerea si abia astept sa deschizi jurnal de bord la magentis =D> =D> =D> cu muuuulte pozeeee




mersi mult........promit ca o sa imi fac jurnal si o sa postez cat mai multe poze cu ea si o sa fiu prezent si la intalnire .....VREAU STIKERRRRRRRRRR [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< .....va rog mult ce ziceti se poate rezolva.;))))))

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by crispisu »

normaaaal ca se poate...sa vedem cum...o sa il intrebam pe domnul prieten alpinad daca are drum in curand prin ploiesti. Alpinaaaaad....heeeelp!!!

danny86

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by danny86 »

@quelloo



mersi mersi....hmmmm poate o sa fac istorie insa in 4 ani termin cu leasingul deci destul de repede iar legat de facut cu okiul....nu are timp nimeni pt ca deja am programat geamurile fumurii :D :D :D :D ......si mereu mi-a placut sa fiu cel care iese in evidenta nu conteaza ca am cea mai urata masina si tinem aproape...cine stie poate castig la loto si imi fac flota de magentis si tot spunea cei de la top gear ca e buna de taxiu...pe o asemnea crizaaaa toti vor veni la mine ca de....urata este asa ca o sa le iau mai putin pe km....... =D> =D> =D> =D>[/quote]


:)))) chiar ca. acuma sa deschizi un jurnal de bord ca io unt chiar curios ce o sa scrii in el sa vad cum se comporta masinuta :D Cand ti-a spus dealeru ca poti s-o ridici?[/quote]


masina o sa o ridic cred ca luni sau miercuri ...marti nu am timp sau cu putin noroc cine stie maine insa nu prea cred........cum a venit masina o sa fac un jurnal de bord si promit ca o sa fiu ff sincer si o sa va spun cum se comporta

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by RLK »

Ma intalnesc eu cu alpinad si asa suntem vecini pt sticker.. si i-l dau eu lui danny, ca doar e iubi meu! :oops: :oops: :oops:
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by alpinad »

alpinad o sa incerce s-ajunga la ploiesti cu stickerul.....dar face si un drive test...sa aibe ce sa scrie pe forum despre masina! :shock:

oricum lasand gluma...un pic....S-O STAPANESTI SANATOS!
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by alpinad »

@RLK
bun si asa!
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by crispisu »

multumim alpinad =D>

User avatar
RLK
Red.. SO RED
Posts: 1055
Joined: 18 Mar 2008, 23:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by RLK »

Eh daca se doreste un test drive.... nu ma mai bag! :lol: :lol: :lol:
Cum preferi alpinad?
Mamica unui Cee'd 1.4 BEST 109 cai, SO RED = B 41 RLM POZE AICI
DACA RASPUNSUL NU E CLUBKIA, INSEAMNA CA NU AI PUS INTREBAREA CARE TREBUIE...
Image

danny86

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by danny86 »

alpinad wrote:alpinad o sa incerce s-ajunga la ploiesti cu stickerul.....dar face si un drive test...sa aibe ce sa scrie pe forum despre masina! :shock:

oricum lasand gluma...un pic....S-O STAPANESTI SANATOS!


pai te astept in ploiesti dau si o cafea sau o bere fara alcool si eventual si un test drive......si merci mult de tot pt stiker



si merci mult pt vorbele bune

Cristi H
Posts: 516
Joined: 11 Feb 2009, 20:10
Auto:
Location: Ro
Contact:

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by Cristi H »

Big A, imi place tipul ! E decis ! La cate :smt067 si :smt065 si :smt073 i-a fost dat s-auda, o tine pe a lui !
Bravos, @danny86 ! Sa o stapanesti sanatos. La cati mai multi km fara probleme ! :)
Da' pt ca te-am sustinut, impreuna cu @alpinad, tre' sa vii la Arieseni sa udam masina ! :D
Undercover Kia Dealer
procee'd 1.6 DSL HP

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by alpinad »

oricum nu stiu pana luni daca "prind" un ploiesti....sincer as vrea dar nu tine de mine.... :|
daca-i mai simplu sa-l dau ralucai.....asa facem
eu acum is acasa!il pot da chiar acum!
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

User avatar
alpinad
[român 200%]
Posts: 1794
Joined: 19 Nov 2007, 11:45
Auto: Sportage MHEV 1.6 T-GDi 4
Location: Europa
Contact:

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by alpinad »

la Arieseni....da!io nu m-am gandit....:(
noroc cu bunul meu prieten!
ii sunt dator vandut lu'Cristi :wink:
Sportage MHEV Pace 1.6 T-GDi 48V 7DCT Black

Rio 1.25 mpi Smoke Blue

[exOptima 1.7 crdi 140cp Pluto Brown]
[ex cee'd sw 1,4 gsl 109cp SO RED B-72- ZEP]
____________________

danny86

Re: VA ROGGGGGG SA MA AJUTATI.........

Post by danny86 »

@Cristi H



merci mersi mult de tot....si acum in spirit de gluma......daca masina mea rezista mai mult de 20DE KM si nu pica de pe ea o sa ajung si acolo sa o ud.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
...eu va multumesc si tie si lui @alpinad si tuturor care au fost alaturi de mine inclusiv lui RLK iubita mea care m-a sustinut si sa fie intr-un ceas bun

Post Reply

Return to “Magentis”