Lista asteptare masina -2007-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
diacos
Posts: 219
Joined: 08 Sep 2007, 09:44
Auto:
Location: Piatra-Neamt

Post by diacos »

tymy09, tie ti-a dat vreo idee despre livrare?
1.4 GSL EX CLASSIC Oil Blue/Rainbow Blue+ multe altele; comanda 07/07, serie 26/09. plata 27/09, promisa 15-20/10, vazuta in 02/11, ridicata 07/11, asteptata 122 zile. punct .

gogu
Moderator General
Posts: 439
Joined: 02 Jun 2007, 01:47
Auto:
Location: New York

Post by gogu »

gogu wrote:mergi intr-un supermarket si i-ati pachetul legislativ..
am pus cratima gresit. a se citi ia-ti
LX 1.4 GSL OilBlue/Rainbow Blue cu varii optiuni
>>Poze cu masina mea<<
Image

Rapidel
Posts: 229
Joined: 28 Aug 2007, 12:22
Auto:
Location: Ploiesti

Post by Rapidel »

Si eu am fost sunat pe data de 24 sep am fost sunat de dealer otr a plati in contul lor si restul de bani.Din cauza unor probleme personale abia maine ma duc sa achit.deabia astept... :oops:

scosmin
Killed In Action
Posts: 371
Joined: 20 Jul 2007, 22:04
Auto:
Location: Focsani/Iasi
Contact:

Post by scosmin »

Mie astia din Iasi nici azi nu au vrut care cumva sa-mi dea vreo veste buna sa-mi schimb si eu parerea despre ei. Ma #*t!!! Starea de cacao persista...
Incepand de maine au mail in fiecare zi.
Kia Cee'd 1.6 CRDi LX BEST PewterBeige(TM) C:19.07.07, S:03.10.07, L:20.10.07. T3h album
Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-LINE MT CanyonSilver(TM) C: 30.06.2017 L:09.09.2017

shtirlitz
pictoru
Posts: 572
Joined: 02 Jun 2007, 09:00
Auto: kia cee'd 1,4
Location: iasi
Contact:

Post by shtirlitz »

Pachetul legislativ a intrat in pretul masinii si deja a fost platit. Nu vreau sa-l platesc a doua oara si la un pret mai mare. A inebunit lupul.
Image

florinhim
Posts: 62
Joined: 08 Jul 2007, 11:10
Auto:
Location: Bucuresti/Rm. Valcea

Post by florinhim »

Salut,

Am vorbit cu dealerul (Mit Baneasa) si mi-a spus ca a venit si seria mea si maine urmeaza sa imi comunice restul de plata. Livrarea in maxim 21 zile de la data platii.
Lx Best/ Kompass A mea de pe 11.10.2007
VL-09-PIF

D4OTzu
Posts: 99
Joined: 06 Jul 2007, 21:19
Auto:
Location: Targu Jiu
Contact:

Post by D4OTzu »

Va spun cu bucurie, ca in sfarsit am luat masina. Azi dimineata am fost anuntat ca este la Craiova. Am si mers cu ea cam 112 km, exact atatea zile cat am asteptat dupa ea! La prima impresie, merge bine, zgomot f. mic, amortizare buna(depinde si de drum). Mi se pare un pic lenesa, o sa incerc si cu benzina de 98. La consum instantaneu, intre 8,2 - 7,7 cam mare in afara. Bine probabil si din cauza unui incepator ca mine. Ca sa va distrez un pic, cei care inca mai asteptati masina, va spun ca eu inca n-am descoperit unde e claxonul. Maine pe zi o sa-l dibui.
Am platit 180 ron c.val carte identitate si 110 c.val. nr. provizorii. In total 290 ron. Cam mult zic eu! Cel putin am masina.
Urez celor care inca nu v-a venit, asteptare cat mai scurta si o s-o aveti cand nici nu va ganditi. Tineti legatura zilnic cu seful reprezentantei voastre locale Kia si cereti-va dreptul.
Numai bine, ne vedem la jurnal de bord.
ImageCEE'D 1.4 GSL LX MT-Best machine silver, din 26.sept.2007

mihaiaugustin
Posts: 25
Joined: 28 May 2007, 16:30
Auto:
Location: Craiova
Contact:

Post by mihaiaugustin »

:lol: ...sigur ai avut doar masina romaneasca... claxonul e pe volan.. apasa pe sigla KIA
Cee'd 1.4 GSL EX Classic - KOMPASS BLUE - 41.000+ KM
DJ 17 SKY

marius2007
Posts: 62
Joined: 14 Sep 2007, 20:42
Auto:
Location: CRAIOVA

Post by marius2007 »

MI-A SOSIT MASINA :D . Am fost si am ridicat-o acum 2 ore, super. Ma duc sa-mi iau presuri, huse,trusa, etc. :D :D :D .Am facut prin oras 40 km, consum cam mare 10,1 dar e super. Trebuie sa ma invat cu dimensiunea masinii, mai ales pe stradute inguste. In rest totul este ok. NOTA 10. :D
kia ceed 1,4GS LX MT, piston grey, comanda pe 21.06.2007, sosit pe 26.09.2007.

DJ-10-KFT

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Bun gasit. Va salut cu deosebit respect.
Am citit de ceva vreme tot ceea ce s-a postat pe acest forum si m-am decis intr-un final sa ma alatur dumneavoastra.
Am comandat si platit avansul de 15%, pe 03.07.2007 pentru Kia Cee'd. Asteptarea m-a macinat putin. Astazi am fost sunat de dealer care mi-a precizat ca in sfarsit am o serie la mult asteptata masina.
Sincer, am cautat mult pana am dat de acest tip de masina, de care m-am indragostit si atasat imediat. Probabil voi mai astepta putin pana voi intra in posesia ei. Acum sunt fericit si nu exista niciun motiv care sa ma faca sa regret decizia pe care am luat-o.
Un gand bun tuturor si numai bine. Cu respect, viitor posesor de Cee'd. :D
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

marius2007
Posts: 62
Joined: 14 Sep 2007, 20:42
Auto:
Location: CRAIOVA

Post by marius2007 »

Mi-a venit masina, e super. Din discutia cu delerul mi-a spus ca durata de asteptare va fi tot mare, masiniile intirziere din cauza numarului mare de comenzi si nu se face fata cu transportul.Bafta multa.
kia ceed 1,4GS LX MT, piston grey, comanda pe 21.06.2007, sosit pe 26.09.2007.

DJ-10-KFT

langaflorin
Posts: 18
Joined: 27 Aug 2007, 17:05
Auto:
Location: Iasi

Post by langaflorin »

Uraaaaaaaaa!!!!! Mi-a venit si mie masina astazi pe la ora 2. Am fost sa o ridic si am platit 360 lei cu tot cu rca pe o luna. Pentru mai multe impresii va astept la jurnal de bord. Astepatare usoara pentru cei care inca mai asteapta...stiu cum e.
Cee'd 1.4 Base - Abyss Blue

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

D4OTzu wrote: Am platit 180 ron c.val carte identitate si 110 c.val. nr. provizorii. In total 290 ron. Cam mult zic eu! Cel putin am masina.
Pentru ce ai platit CIV'ul? Ala se elibereaza GRATUIT de dealer, nu au de ce saceara bani pe el. Vad insa ca practica asta se extinde ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

spdblue
danezul
Posts: 4480
Joined: 26 Sep 2007, 21:08
Auto: Cee'd LX Best 1,4 Benzina
Location: Brasov
Contact:

Post by spdblue »

Ceea ce cred ca e important, este aspectul urmator: dealerul din Brasov a fost onest si mi-a spus ca masina nu a intrat in fabricatie. Pentru a pastra un ton optimist mi-a precizat ca in luna octombrie voi intra in posesia Cee'd-ului, fapt ce m-a bucurat. Sper sa-l conduc un pic pana nu da zapada.
Nu de altceva, dar la drive test am avut o problema de acomodare cu franele. :P
Kia Ceed 1.4 T-GDi 6MT BEST Blue Flame
ODO: 1200
Jurnal de bord: viewtopic.php?f=165&t=25685
Cee'd LX Best 1,4 Benzina Mars Red Siguranta in trafic prin respect
BV 77 SPD ODO 141.520
Jurnal de bord http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=704 Stiri auto moto

User avatar
mixer
Membru Contra
Posts: 237
Joined: 24 Jul 2007, 19:00
Auto:
Location: Bucuresti

Post by mixer »

Si cu mine au fost cinstiti cei de la IMG. Mi-au comunicat seria si mi-au pus in vedere sa nu ma ambalez prea tare pana imi comunica si o programare la transport. Au mai avut situatii in trecut (vezi comenzi Mai si chiar Iunie) cand de la serie pana la automobil a durat aproape 1 luna. Asadar stati calmi, faceti-va dosarele de credit si asigurarile agale pt ca asteptarea nu s-a terminat cu seria.

Ramane de vazut cand vor fi programate la transport si pentru cand e programarea aceasta. Apoi inarmati-va cu rabdare pentru logistica interna care adesea a dat mai multe batai de cap clientilor si dealerilor decat productia efectiva a masinii.

Bombardati-i pe dealeri cu telefoane si mailuri si cereti informatii privitoare la programarea la transport. Abia atunci ganditi-va sa viratii banii in cont. Nu uitati sfaturile celor de dinainte care recomanda sa intarziati plata pe cat posibil. Chiar nu are rost sa platiti un bun de care nu aveti parte cu o luna inainte. Cereti un termen concret de livrare si abia dupa aceea efectuati plata, lasati povestile, sa fie pus in scris undeva si apoi virati banii. Ideal ar fi sa puteti plati cand masina este in curtea dealerului dar asta este o optiune rezervata celor norocosi sau foarte hotarati.

Multa bafta tuturor si spor la asteptat, inca mai avem ceva pana ne vom numi posesori de Cee'd !
Cee'd 1.4 BEST Neagra - B 98 RMX

Post Reply

Return to “Generalităţi”