Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Comanda IULIE

Post by danct2005 »

pana acum s-au tinut de cuvant cu termenul. sa vedem daca si pana la final o sa fie asa :D
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

Jucarieee
Posts: 138
Joined: 15 Jun 2008, 16:49
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Jucarieee »

tocmai am vb cu cei de la kia rom auto....duminica a venit un tren...maine ramane sa aflu dak masinuta mea a fost pe transportul respectiv....doamne ajuta ! :D
I`m just a toy so ...don`t play with me !

GABONTZ
Posts: 19
Joined: 12 Aug 2008, 13:07
Auto:
Location: Oltenita
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by GABONTZ »

Incepand cu data de 18.09.2008 sunt fericitul posesor al unei masini superbe!!! e exceptionala!!! cutia automata face toti banii! pana acum am 900 km si nu am nimic sa'i reprosez!
aaa..inca un lucru...dak aveti posibilitatea incercati sa ajungeti la dealer inainte ca masina sa fie data jos de pe transport!! ieri am fost prezent la Peugeot Militari cand tocmai a sosit un tranport cu masini...sunt niste brute cei de'acolo...si presupun ca toti cei care transporta masini...pt cei care mai asteptati...asteptarea o sa va fie rasplatita!!!
Kia ceed 1.6 Hp Classic, Mars Red, transmisie automata, geamuri fumurii, scaun sofer si pasager cu incalzire, scaun pasager reglabil pe inaltime,oglinzi cu reglaje si pliere electronica, RDS radio 6 CDC + MP3, cheie 3 butoane, pilot automat + comenzi pilot automat pe volan, climatronic, pachet sport. Ridicata pe 18.09.2008
ODO: 14.000 + km

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Orlando_LR »

rugile sa ne fie ascultate [-o< [-o< [-o< [-o<
doamne ajuta sa ne vina masinile saptamana asta...ca mai avem putin si turbam...
eu seara de seara dau ture de magheru...si de 2 sapt parca s-a umplut magheru de pro_ceeduri :)
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

bogdan4ice
Posts: 98
Joined: 20 Apr 2008, 21:32
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda IULIE

Post by bogdan4ice »

Am vorbit azi la IMG si mi-a zis ca trebuie sa vina in Bucuresti masina, deci a ajuns in tara. Mi s-a zis ca ar trebui sa vina saptamana asta.
Sper sa astept cat mai putin ca toti ceilalti de pe forum.
KIA Cee'd 1.6 115CP BASE, ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Pewter Beige.
http://picasaweb.google.ro/bogdan.ionas/4iceCeeD#

andrei.radulescu
Posts: 12
Joined: 15 Sep 2008, 21:15
Auto:

Re: Comanda August

Post by andrei.radulescu »

salut, am comandat si eu un pro ceed 1.4 pe 13 august de la MIT Militari.
singura problema este ca mi-a u spus referitor la alarma ca ei nu pot monta decat Maat 679 si Piranha. Ce pot face??
A, era sa uit, inca nu mi-au venit seriile masinii.
Multumesc.

javachris
Posts: 67
Joined: 14 Jul 2008, 10:16
Auto:
Location: Craiova

Re: Comanda August

Post by javachris »

@andrei.radulescu Te poti duce sa iti cumperi alarma care o vrei tu, si eu unu iti recomand Viper care sunt garantate pe viata, si dupa aia te duci la ei sa ti-o monteze. Daca ei zic ca nu stiu sa monteze din alea, le zici sa iti dea trimitere in scris la unii care sunt autorizati sa monteze asa ceva. Daca fac gura ca nu iti dau trimitere sau ca daca te duci singur pierzi garantie, ii ameninti cu protectia consumatorului, si daca tot nu merge te duci la protectia consumatorului. Vii cu baietii aia de la OPC si sa vezi cum se rezolva treaba. Ideea este ca nu pot sa te limiteze la ce alarma vor ei numai pt ca ei nu stiu sa monteze altceva. Se cheama free will. Ei de fapt, sunt obligati sa iti monteze absolut orice produs omologat pe masina, daca stiu. Daca nu, sunt obligati sa te trimita undeva, autorizat, unde sa montezi respectivul accesoriu, fara sa pierzi garantia.
Cee'd 1.4 Best 109 BHP Machine Silver AKA. Sparky

User avatar
balbo_x
Posts: 624
Joined: 18 Aug 2008, 10:14
Auto: Cee'd
Location: Bragadiru/Ilfov

Re: Comanda August

Post by balbo_x »

andrei.radulescu wrote:salut, am comandat si eu un pro ceed 1.4 pe 13 august de la MIT Militari.
singura problema este ca mi-a u spus referitor la alarma ca ei nu pot monta decat Maat 679 si Piranha. Ce pot face??
A, era sa uit, inca nu mi-au venit seriile masinii.
Multumesc.
salz. poti alege una din cele doua alarme sau daca nu iti convine, poti cumpara o alarma aftermarket si mergi sa o montezi la un service autorizat si o sa platesti doar manopera. si in legatura cu seriile, inarmeaza-te cu rabdare :). bafta si asteptare usoara.
Cee'd sw 2013, 1.6crdi 128CP, cu mici upgrade-uri
ODO 130k and counting...

Ex: Cee'd 1.4 Best, Kompass Blue
Jurnal de bord

User avatar
dbajan123
Posts: 320
Joined: 12 Aug 2008, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by dbajan123 »

mie - tot la IMG - mi-au zis ca e pe transport si ca nushrie exact pe unde se afla in momentul respectiv
PROceed [Piston Grey] B - 41 - W U M

WUM de la vuuuuum:)
Image

kaspersky
Posts: 58
Joined: 09 May 2008, 21:12
Auto:
Location: Timisoara

Re: Comanda mai 2008

Post by kaspersky »

deh, nu-s io un povestitor prea bun,
iata citeva poze http://picasaweb.google.com/bolaci/Concediu2008#
KIA Ceed SW 1.6 - 01.08.2008

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: Comanda mai 2008

Post by scubli »

@kaspersky: Superbe pozele, se pare ca a fost un concediu de vis :D
Tot asa in continuare si pt. masina cat mai multi km fara probleme.

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Orlando_LR »

a primit cineva masina?a fost sunat cineva?:D

ca eu nu..
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

User avatar
dbajan123
Posts: 320
Joined: 12 Aug 2008, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by dbajan123 »

eu sunt curios dc o sa intarzie termenu stabilit...adica "spre sfarsitu luni"

parca niste presuri pe gratis nu ar strica:)
PROceed [Piston Grey] B - 41 - W U M

WUM de la vuuuuum:)
Image

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Orlando_LR »

@dbajan123
pai presurile oricum le primesti moca :D
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

weeezer
Posts: 234
Joined: 02 Feb 2008, 01:05
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda IULIE

Post by weeezer »

La MIT numai...
Kia Cee'd 1.4 LX BEST, 2008, ODO 60.000 km

Skoda Octavia 3 1.0 TSI 2016, ODO 70.000 km

Waiting: Sportage PHEV GT Line

Locked

Return to “Generalităţi”