Lista aşteptare maşina -2008-

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Locked
danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Comanda IULIE

Post by danct2005 »

@orlando: tu esti fericit ca nu o mai transporta in alt oras. la mine mai dureaza si cu transportul :D
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Orlando_LR »

da dar...eu deja am depasit cele 60 de zile lucratoare contractuale...
si urmeaza niste mici amenintari pentru ca nu isi bat ei joc de mine pe banii mei.
niste senzori de parcare nu mi-ar displacea oricum...
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

AirMAn
Posts: 19
Joined: 31 Jul 2008, 12:09
Auto:

Re: Comanda August

Post by AirMAn »

din semnatura ta reiese ca ai luat varianta best ... adica pre-made ... fara optionale ... ma interesa daca persoanele care au ales start+optionale au fost contactate de dealeru-ul lor.

10x

cmg_george

Re: Comanda August

Post by cmg_george »

@AirMAn
Besturile nu sunt pre-made, este doar o configuratie stabilita de importator. IN Germania de ex. versiune echivalenta best are alte dotari :)
Asteptare usoara la toata lume.

AirMAn
Posts: 19
Joined: 31 Jul 2008, 12:09
Auto:

Re: Comanda August

Post by AirMAn »

eu din cate am inteles se comanda besturi mai tot timpul si ai sansa foarte mari sa gasesti chiar in stoc o masina cand te duci. Cand alegi sa iti pui optionale pe ea comanda se face in fiecare luna pe 25 si dureaza mai mult ( din cate am inteles )

andrei.radulescu
Posts: 12
Joined: 15 Sep 2008, 21:15
Auto:

Re: Comanda August

Post by andrei.radulescu »

eu am ales varianta start si am adaugat o groaza de optionale. eu am luat de la Mit Militari, dealer Piha George. Este OK tipu pana acum, dar vom vedea pana la sfarsit.

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda August

Post by Orlando_LR »

@andrei.radulescu
Si eu tot la el am facut comanda...
Dar se pare ca procedurile lui ori sunt idioate ori nu le inteleg eu...sunt mai greu de cap probabil.
Masina mea era anuntata de acum 2 saptamani ca s-a fabricat si ca in curand va pleca spre romania,el imi tot spunea la telefon ca o sa am masina cel mult pe data de 25 si ca lunea,aceasta care a trecut,cere solicitarea de finantare de la banca(eu am luat-o in leasing) si am zis ok.Astazi l-am sunat si l-am intrebat ce mai face masinuta...mi-a spus ca a ajuns in tara si ca mai dureaza INCA O SAPTAMANA pentru ca nu a cerut solicitarea de la banca.
La mine au cam trecut cele 60 de zile de asteptare...
Acum trage tu concluziile...
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

User avatar
dbajan123
Posts: 320
Joined: 12 Aug 2008, 14:58
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by dbajan123 »

maine ma duc sa o iau ...IMG ... proceed...pyston grey ...see you on the streets
PROceed [Piston Grey] B - 41 - W U M

WUM de la vuuuuum:)
Image

andrei.radulescu
Posts: 12
Joined: 15 Sep 2008, 21:15
Auto:

Re: Comanda August

Post by andrei.radulescu »

nasol. eu urmeaza sa o platesc integral din buzuna si de aceea sper sa fie mai rapid. cred ca innebunesc pana vine masina. ma opresc mereu pe langa toate pro ceed si ma uit la ele si le studiez din toate unghiurile. azi de ex am blocat o strada vreo 15 min pt ca am parcat aiurea ca sa ma uit la un pro ceed rosu parcat la piata bucur, in zona pasaj Marasesti - Camera de Comert. Stie cineva al cui ca e tare frumoasa masina?

gti
Posts: 147
Joined: 23 Aug 2008, 22:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda August

Post by gti »

Deci nu sunt singurul care se opreste sa admire pro_ceed-urile :lol:
Mai am inca 30 de zile pana la data de livrare oficiala, iar asteptarea devine din ce in ce mai grea ...
KIA Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic + optionale, Pewter Beige
De cand ne-am intalnit, mi-a aparut un mare zambet pe fata :)
***Berea fara alcool e primul pas spre femeia gonflabila.
http://picasaweb.google.com/gtiv77

danct2005
Posts: 47
Joined: 06 Aug 2008, 22:22
Auto:
Location: La mare

Re: Comanda IULIE

Post by danct2005 »

Am sunat la dealer. Masina este data la transportator, ramane acum sa vedem cat de repede se misca. Mi-au zis ca cel tarziu luni e in Constanta. Vorba melodiei: numar clipele. :D
KIA Cee'd 1.4 Start, A/C,ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Machine Silver+maruntisuri.....no long waiting..

Orlando_LR
Pro_ceed-ar
Posts: 203
Joined: 14 Jul 2008, 01:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Comanda IULIE

Post by Orlando_LR »

si eu am fost sunat astazi...masina pot sa o ridic luni :D
Pro_ceed Classic+optionale.Comandata pe 10 iulie.Primita pe 29 septembrie.Mars red. 1.4 poze: http://gonzo.fotohost.ro/gonzo_pro_ceed_mars_red
R.I.P. Micutzu :cry:

weeezer
Posts: 234
Joined: 02 Feb 2008, 01:05
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda IULIE

Post by weeezer »

Eu am dat comanda pe 29 iulie, iar luni 29 septembrie ma duc sa o ridic. Deci termenul de 60-70 zile a fost respectat intru totul. Pana acum sunt multumit...
Kia Cee'd 1.4 LX BEST, 2008, ODO 60.000 km

Skoda Octavia 3 1.0 TSI 2016, ODO 70.000 km

Waiting: Sportage PHEV GT Line

saib
Posts: 77
Joined: 26 Aug 2008, 13:58
Auto:

Re: Comanda August

Post by saib »

Eu am achitat avansu pe data de 18 august, duapa ce vorbisem in prealabil cu cineva din Kia Romania si mi-a zis asa comanzile pentru masini se centralizeaza toate la BUC pana la data de 25 iar pe 26 pleaca comanzile spre fabrica fiindca romania are drept de comanda data de 25. Fiecare dealer de Kia in functie de profit si de target isi ia masini in plus asa ca se pot gasi masini in tara, dar mai multe echipate in versiunea best, de aceea ceedurile cu optiuni vor veni in felul urmator comanda pe 25 sosesc in tara exact peste doua luni dar numai la punctele de distributie din romania iar de aici pana la fiecare dealer dureaza intre 10 si 15 zile, nu trebuie sa va suparati pe dealer ca el nu poate fece nimik iar masina sta frumos sa i se faca actele vreo 2 saptamani ca doar suntem in romania asa dar veti sta 70 de zile daca nu apar probleme.
Exemplu masina lu tata ceed sored 1.4 best intrata in tara si luata in exact 15 zile, pe data de 15 a luni curente si patita pe 26 august era o masina comandata suplimentar de dealer , eu comanda pe 18 si imi tot zic de cate ori ii sun ca o iau pe 1 noiembrie ahh am uitat sa va zic (ceed 1.6 GSL Style + geamuri negre + cheie cu 3 butoane + incalzire in scaune si culoare aceea pe bej metalizat. ), deci mai mult ca sigur o sa o platesc pe 26 sau 27 octombrie si o sa o iau pe 15 noiembrie sau pana in 10 daca se misca bine cu transportul asta la dealerul din Valcea MIT Motors.
In schim la Bucuresti, Pitesti unde se aduc si se fac actle in 3 zile ai luat-o.
Si inca ceva fiecare dealer care comanda masina stie in permanenta unde se afla masina ta printr-un program cu un cod ce il stie numai cel care ti-a vandut masina, il primeste in mail il baga in program si site unde e masina si de aceea poate aproxima in cate zile vine, doar ca la uni le este lene.
Fabrica kIa nu are decat 3 vopsitori asa ca saptamanal se vopsec 3 culori pentru masini.

Asteptare usoara tuturor. Scuze pentru eventualele greseli
Kia Ceed Best 1,4 So Reed VL-06-EOE xxxx VDO
Kia Ceed Style 1,6 Pewter Beige +geamuri fumurii+cheie pliabila+scaune incalzite Vl - 27 - BEK



Image

bogdan4ice
Posts: 98
Joined: 20 Apr 2008, 21:32
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Comanda IULIE

Post by bogdan4ice »

Eu sunt foarte suparat deoarece cei de la KIA ROM AUTO nu gasesc o platforma cu care sa transporte masina din Baneasa pana IMG dupa ce ei au incurcat borcanele si au dirijat un tir aiurea in Baneasa inloc sa il rimita la IMG.
Vai de cei de la logistica.
Sper ca luni sa o ridic daca nu o sa merg in baneasa sa o ridic.
KIA Cee'd 1.6 115CP BASE, ESP, Scaune incalzite, Proiectoare, Cheie 3 butoane, Scaun reglabil pe inaltime cu tetiere active Pachet piele si crom culoare Pewter Beige.
http://picasaweb.google.ro/bogdan.ionas/4iceCeeD#

Locked

Return to “Generalităţi”