Alarma la Ceed

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
frantic
Posts: 522
Joined: 27 Jul 2008, 12:10
Auto:
Location: Campia Turzii
Contact:

Re: Alarma la Ceed

Post by frantic »

Doamne ce preturi au astia!!! :evil:
Cu 740 lei poti lua un Viper 350 v cu telecomanda LCD (e drept se mai adauga manopera) sau un Viper 1002, la 600 lei. Oricum ai lua-o, nu exista termen de comparatie intre aceste modele si cea pe care ti-o ofera dealer-ul.
Insa, daca ti-o face cadou, merita sa o iei; ulterior daca nu esti multumit si esti dispus sa faci o investitie poti sa o schimbi.
Pro_cee'd 1.4 GSL (Piston Grey): CJ-77-EGO
Galerie foto
Jurnal de bord

scdvv
Posts: 250
Joined: 17 Aug 2009, 21:58
Auto:
Location: Brasov

Re: Alarma la Ceed

Post by scdvv »

Eu am primit de la dealer Astra P10 evaluata (facturi) la 600 ron incl montaj.
Sunt multumit de ea, desi as fi dorit in locul led-ului din habitaclu ceva mai luminos.
Oricum am pus pe volan si o "gheara" sistem pur mecanic, le mai da de gandit eventualilor amatori de scanat telecomenzi...
Kia cee`d Best SW 1,4 -109 CP - So Red 2009
&
Ford Focus HB 1,6 - 115 CP - Black 2008
&
Skoda Octavia 1,6 TDI - 105 CP - Bej cappuccino 2010

Jurnal de bord
Poze
Avatar marit

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: Alarma la Ceed

Post by edddie_m »

Pana la urma, unde se poate monta o alarma ieftina in Iasi sau Vaslui? :(

Ma intereseaza doar functia de telecomanda.

edddie_m
Posts: 250
Joined: 17 Dec 2008, 20:02
Auto:

Re: Alarma la Ceed

Post by edddie_m »

edddie_m wrote:Pana la urma, unde se poate monta o alarma ieftina in Iasi sau Vaslui? :(

Ma intereseaza doar functia de telecomanda.
Come on people... Chiar nu a montat nimeni alarma la iasi sau vaslui sa imi dea si mie niste detalii? :(

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Alarma la Ceed

Post by crispisu »

Cred ca nu sunt pe receptie :mrgreen: mai asteptam poate intra pana la urma cineva si iti da un sfat :wink:

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Alarma la Ceed

Post by Minu »

De curand am dat si eu comanda de un Proceed,si dealerul mi-a propus,la alegere intre alarma Piranha sau senzori de parcare,oferite gratuit.Ce sa aleg,alarma sau senzori?Alarma am inteles ca nu e una sofisticata,dar daca urla si isi face treaba pentru mine e ok,mai ales ca nu necesita telecomanda suplimentara din ce am inteles,merge direct pe cheie.
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

crispisu
Membru Fondator
Posts: 1630
Joined: 31 May 2007, 22:01
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Alarma la Ceed

Post by crispisu »

Eu as alege senzori de parcare. Dupa parerea mea, daca vrea cineva sa iti fure masina, ti-o fura si cu alarma si fara. Oricum cee'd-ul are o specie de alarma din fabrica...incearca sa incui masina (dar lasa geamul deschis), apoi baga mana prin geam si deschide usa...ai sa vezi ca suna alarma...

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Alarma la Ceed

Post by Minu »

Cu chestia cu verificatul daca are vreun fel de alarma nu prea am cum,ca inca nu mi-a venit :D .Si cu senzorii aia nu prea stiu ce sa zic,masina e alba si mai mult ca sigur nu o sa ii vopseasca si o sa se vada urat in bara.Din ce am citit pe topic pe aici unii spun ca e bunicica alarma,doar daca e primita gratis,ca altfel nu merita cei 800ron.Sincer imi doresc o alarma,nu vreau ceva sofisticat cu pager sau telecomanda,nu vreau sa stau cu 20 de telecomenzi dupa mine,asta mi-a zis dealerul ca vine conectata la inchidere direct.
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

white_spirit
Posts: 62
Joined: 17 Aug 2009, 09:03
Auto:

Re: Alarma la Ceed

Post by white_spirit »

alarma o am eu da nu face mare lucru... sta si in cazu in care iti sparge careva geamu suna...atat
senzori am din fabrica si sunt in culoarea caroseriei dar daca iti pun ei ii pun negrii
intre astea 2 alege senzori
dar incearca sa negociezi altceva ca senzorii sunt o gramada pe piata si poti lua variante la care nu e nevoie sa gauresti bara sau cu displayuri
Kia Pro_cee'd 1,6 GSL Style, cassa white
Comanda 1 iunie - livrata 25 septembrie
Poze

User avatar
Minu
Posts: 926
Joined: 26 Sep 2009, 13:30
Auto: Kia Ceed GT MY23
Location: Ploiesti

Re: Alarma la Ceed

Post by Minu »

De negociat nu mai am ce negocia,am negociat la toate capitolele :lol: ,cam nasoala treaba cu senzorii,o sa se vada aiurea rau pe masina alba :(
***Ceed GT MY23 Blue Flame
***Yamaha Tracer 9GT MY23

marius_m
Posts: 19
Joined: 13 Jun 2009, 17:11
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Alarma la Ceed

Post by marius_m »

@Minu - si eu am negociat pentru senzori din partea dealer-ului dar am rugat sa-mi gaseasca unii albi (masina mea e tot cassa white). Voi incerca maine sa fac poze si cu senzorii sa vezi cum arata. Nu sunt ei fix culoarea masinii, dar macar nu sunt negrii ;)
Pro Ceed FL Cassa White 1.6 DSL Style +

User avatar
ceed 2.0 Diesel
Posts: 104
Joined: 09 Jun 2009, 16:28
Auto:

Re: Alarma la Ceed

Post by ceed 2.0 Diesel »

Minu wrote:De negociat nu mai am ce negocia,am negociat la toate capitolele :lol: ,cam nasoala treaba cu senzorii,o sa se vada aiurea rau pe masina alba :(
Inainte de montare, senzorii sunt vopsiti in culoarea masinii. Asa ca stai linistit.

Sa o stapanesti sanatos!

marceli
Posts: 279
Joined: 17 Sep 2008, 12:13
Auto:
Location: Deva
Contact:

Re: Alarma la Ceed

Post by marceli »

M-am saturat sa deschid/inchid masina cu cheia si m-am hotarat sa pun o alarma mai ieftina, dar cat de cat de calitate.
Am gasit Matt 679 extreme 2= 380 Ron inclusiv montajul si Matt 679 iKey= 400 Ron inclusiv montajul.
A mai montat cineva aceste alarme sau stiti oferte mai bune la pret asemanator?
Nu vreau ceva mai scump din 2 motive: 1. Banii: 2. S-ar intervenii la instalatia electrica a masinii, pt. montarea unor module si ar fi probleme cu garantia dupa cate am inteles.
Orice sfat e binevenit :)
KIA CEE'D SW BEST 1,4 GSL MT black pearl
comanda: 27.09.2008, achitata integral: 02.10.2008, intrat in posesie: 13.10.2008
HD-03-TAT
http://picasaweb.google.com/marcelikia/ ... JHOW51jjS0#

Image

Teddy
Sageata Blue
Posts: 1536
Joined: 03 Nov 2007, 20:33
Auto:
Location: HD,Petrosani
Contact:

Re: Alarma la Ceed

Post by Teddy »

marceli daca nu te-au ajutat link-urile ...poate mai astepti putin ca trebuie sa inceapa ofertele de sf. de an :idea: ...sau o scrisoare la Mos Craciun ...

Drum bun !!!
Cee`d 1.4 START+opt.(13) kompass blue HD-09-CTM
ALBUME: http://picasaweb.google.com/TeddyKyty

marceli
Posts: 279
Joined: 17 Sep 2008, 12:13
Auto:
Location: Deva
Contact:

Re: Alarma la Ceed

Post by marceli »

@Teddy: adrese am o gramada, dar ma interesa pererea unuia care are o alarma ca cele la care am facut referire.
KIA CEE'D SW BEST 1,4 GSL MT black pearl
comanda: 27.09.2008, achitata integral: 02.10.2008, intrat in posesie: 13.10.2008
HD-03-TAT
http://picasaweb.google.com/marcelikia/ ... JHOW51jjS0#

Image

Post Reply

Return to “Generalităţi”