protectie soare geam lateral spate

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
gruj
Posts: 151
Joined: 10 Nov 2009, 17:18
Auto:
Location: Bucuresti

protectie soare geam lateral spate

Post by gruj »

Salut,

Caut de vreo 6 luni 'blind'-uri sau protectie care se pune pe geamurile laterale din spate, pe interior pentru a feri copiii de soarele puternic. Am cautat si luat tot felul de 'stifturi' prin care soarele trecea fara probleme asa ca va intreb pe voi - stiti unde as putea gasi asa ceva?

Merci,
KIA cee'd FL 1.6 DSL 6MT EX HP, Machine Silver

bodo
Posts: 209
Joined: 06 May 2009, 16:38
Auto:
Location: Mangalia

Re: protectie soare geam lateral spate

Post by bodo »

Mai bine strange niste bani (vreo 350 ron) si pune folie de 5% pe spate si luneta. Fi-miu stie cel mai bine cum e la umbra foliei e un fel de sef la el in scaunelul lui :wink: . Cu porcariile alea de parasolare cu ventuza nu faci nimic. Vara se cunosc cel mai bine beneficiile.
CT 22 BOF cee'd HB - mai negru ca dracu'
"daca vine apocalipsa nu disperati!, veniti in Romania caci noi suntem cu 50 de ani in urma"

gruj
Posts: 151
Joined: 10 Nov 2009, 17:18
Auto:
Location: Bucuresti

Re: protectie soare geam lateral spate

Post by gruj »

Mie masina mi-a venit din fabrica cu geamurile din spate si luneta 'innegrite' - nu de 5% ci mult mai sus (20-30% ca nu imi dau seama). Peste nu stiu daca merge pus 5% si sincer nu m-as 'risca'...
KIA cee'd FL 1.6 DSL 6MT EX HP, Machine Silver

BAU
Moderator General
Posts: 3291
Joined: 24 Jan 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti

Re: protectie soare geam lateral spate

Post by BAU »

Daca din comanda ai cerut geamuri fumurii pe spate inseamna ca a venit dotata asa . ( si eu asa am comandat-o dar nu stiu cit are 20 sau 30 %). Oricum 5% este nesemnificativ.
1.6 GSL EX, MT, 122 CP, 225/45 R17W, 133.000 km

mrs
JUCATORUL
Posts: 524
Joined: 25 Oct 2008, 15:53
Auto: kia ceed 1.4 benzina+gpl(brc)
Location: bucuresti

Re: protectie soare geam lateral spate

Post by mrs »

CRED CA SE REFEREA LA 5% TRANSPARENTA.
kia ceed 1.4 best pewter beige 14oct.2008 GPLodo 230000km +kia ceed gt line 1.6crdi 2017 97000km

gruj
Posts: 151
Joined: 10 Nov 2009, 17:18
Auto:
Location: Bucuresti

Re: protectie soare geam lateral spate

Post by gruj »

Salut

Nu stiu exact care e procentul de fum/transparenta dar important este ca intra soarele. Pentru cei interesati am reusit sa gasesc 'blind'-uri la un magazin de copii (mothercare ii zice), 55-65 RON un pachet dublu.
E mai mult decat o chinezarie dar e bine facut, cu brat cu arc care se rabateaza, astfel incat blindul se poate ridica.
KIA cee'd FL 1.6 DSL 6MT EX HP, Machine Silver

User avatar
Caralumba
Posts: 725
Joined: 18 Aug 2012, 04:37
Auto: Cee'd 1,4 BEST GSL,Piston Grey
Location: Bucuresti

Re: protectie soare geam lateral spate

Post by Caralumba »

Fair day, be well !
Image

Post Reply

Return to “Generalităţi”