[INFO] KAR - Kia Asistenta Rutiera

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
florin-adrian
Posts: 305
Joined: 16 Jul 2008, 16:04
Auto:
Location: Bucuresti

Re: card kia asistenta?

Post by florin-adrian »

Ridicat si eu cardul astazi. Masina luata la inceputul lui Septembrie.
Kia Ceed varianta BEST, 1.4 109cp, Black Pearl -

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: card kia asistenta?

Post by Ogy »

Intrebare de baraj.
Pe spatele cardului jos de tot scrie: "Cardul este valabil timp de 3 ani de la data primei inmatriculari" ...pana aici nimic de comentat al meu este valabil pana in 28/05/2011 masina ridicata in 29 mai 2008...deci pana la urma cum este? care este? Inmatricularea in nici un caz in primele doua spatamani din iunie ...ma/ne frig astia cu cateva saptamani?

bobbo1981
Posts: 350
Joined: 16 Jun 2007, 08:19
Auto:
Location: Galati

Re: card kia asistenta?

Post by bobbo1981 »

@Ogy

Pai avand in vedere ca eu am luat masina in august 2007 ce sa mai zic? Ca m-au ars cu 18 luni? Daca e vorba numai de 2 saptamani eu zic ca e ok. Evident nu e nevoie sa fii de acord cu mine.

catalin_ceed
Posts: 79
Joined: 22 Jun 2007, 22:20
Auto:

Re: card kia asistenta?

Post by catalin_ceed »

eu am cerut cardul de asistenta:
- "au trecut 3 luni de la livrarea masinii si nimic, nici un card"
- "pai, sa vedem pe lista.... aah, da ! puteti trece pe la sediu (IMG Buc) sa ridicati cardul"

Cam asa se rezolva lucrurile. Nu mai stati ca stati degeaba.
http://picasaweb.google.com/floroiu.catalin/CEED#
1.6 Benzina Pewter Beige (B 91 NXV)
Cazut cu tronc Martie 2007
Comanda la sfarsit de Iunie 2008 - Primita la sfarsit de August 2008

danycxxx
Posts: 300
Joined: 21 Mar 2008, 14:09
Auto:

Re: card kia asistenta?

Post by danycxxx »

La Suceava nu se stie nimic inca de card, cel putin pentru cei care au masina cumparata inainte de 1 aprilie. Mi s-a spus ca se va reveni cu un telefon... A primit poate cineva acel card in SV? Sau chiar inca nu au venit cardurile?

User avatar
Philbox
Posts: 186
Joined: 05 Mar 2008, 17:17
Auto:
Location: Bucuresti

card kia asistenta?

Post by Philbox »

Eu am ridicat masina pe 28.02.08(03.03.08).
Am procedat astfel: sunat la Mit-Motors Baneasa (numarul de pe site sau din carte service)
Comunicati datele solicitate dupa ce spuneti ca doriti sa fiti inscrisi in programul KAR.
Veti fi contactati telefonic pt a trimite prin mail copii dupa: Proces-Verbal de predare-primire,
prima pagina a caietului de service(cea cu numele proprietarului si seria masinii).
De asemeni vi se vor mai solicita adresa completa pt a putea fi trimis cardul precum si numarul de telefon de contact pt alte detalii dupa care asteptati primirea cardului prin posta.
Cu speranta ca au fost de folos tuturor aceste informatii va doresc succes!
cee'd HB, 1.4 GSL Best, Kompass Blue => BLUE THUNDER
Image

gnvalentin
Posts: 25
Joined: 28 Sep 2008, 00:00
Auto:
Location: Bucuresti

Re: card kia asistenta?

Post by gnvalentin »

eu am primit cardu fara niciun efort ... doar cu un pic de noroc poate ... dealerul (persoana in sine) de la care am luat masina isi face treaba mai mult decat laudabil ... bravo si merci Nicu!
... posesor multumit de KIA Cee'd SW 1.4 Mars Red

Nick3i
Posts: 187
Joined: 09 Oct 2007, 17:40
Auto:
Location: Iasi / Vaslui

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Nick3i »

Am inteles ca s-au hotarat sa dea carduri si la masinile cumparate inainte de 1 aprilie 2008.
A luat cineva card care are masina cumparata inainte de data asta ?

http://www.evz.ro/articole/detalii-arti ... la-masini/

Mai pe scurs ... Citat din articol :D

Kia acordă asistenţă rutieră gratuită

Pentru a rezolva situaţia celor care şi-au cumpărat maşini Kia înainte de 1 aprilie 2008, conducerea Kia Romauto a decis înscrierea în programul KAR (Kia Asistenţă Rutieră) a tuturor maşinilor care se află în primii trei ani de garanţie. „În urma numeroaselor sesizări primite în ceea ce priveşte participarea la programul KAR, am decis împreună cu partenerul nostru, Europ Assistance, să introducem în acest program şi maşini achiziţionate înainte de 1 aprilie 2008. Mai exact, maşinile care se află în primii trei ani de garanţie. Ne cerem scuze pentru eventualele neplăceri create clienţilor, dar a fost o negociere de durată pentru că am dorit să putem oferi participarea gratuită la programul KAR“, afirmă Bogdan Paşa, marketing şi PR Manager la Kia Romauto. Cei care îndeplinesc condiţiile pentru a participa la programul de asistenţă rutieră gratuită pot să contacteze dealerii de unde au cumpărat maşinile.
Kia Cee'd 1.4 LX BEST Kompass Blue B 75 WEU
Nick's Cee'd

Image

Misu
pensionar
Posts: 482
Joined: 01 Feb 2008, 11:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Misu »

eu unul nu. dupa cum am postat si in celalat topic:
Buna ziua,

Masina dvs achizitionata in luna fabruarie nu era la vremea respectiva acoperita de programul Kia Asistenta Rutiera, program care a demarat pentru masinile vandute dupa 01.04.2008.
Asa cum a declarat dl. Bogdan Pasa, am demarat negocierile pentru a oferi programul KAR tuturor clientilor cu masini in primii 3 ani de garantie.
Partenerul nostru, Europe Assistance, trebuie sa asigure logistica pentru un parc suplimentar de aprox 8000 de masini.
Pe de alta parte, procesul de tiparire a cardurilor necesita ceva timp.
Sper ca pana la sfarsitul anului sa apara un comunicat de presa din partea dlui Pasa, prin care sa fie clar explicata procedura prin care puteti intra in posesia cardului.

Cu stima,

Ciprian Galatchi
Administrator Garantii
KIA ROMAUTO
ciprian.galatchi@kiaromania.ro
2008 HB Best Kompass Blue 1.4 109

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Akbhar »

Chestia este sigura si primesc cardul si cei care si-au luat masinile inainte de luna aprilie. Pentru mai multe detalii sunati la Kia Rom Auto (Tel: 021/312.50.05 /06 Fax: 021/305.72.80) si o sa aveti o surpriza placuta.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

Misu
pensionar
Posts: 482
Joined: 01 Feb 2008, 11:22
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Misu »

eu sunt curios daca si l-a ridicat cineva
2008 HB Best Kompass Blue 1.4 109

rayman
Posts: 522
Joined: 05 Jan 2008, 03:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by rayman »

Mi-a dat si mie nenea dealeru' card de asistenta, cam la o luna dupa ce am luat masina (2 Aprilie). Sper sa n-am nevoie vreodata de asistenta.

Intrebarea e, s-a folosit cineva de el?
Cee'd 1.4 Best, Piston Gray, codename BISISICA, ODO: >74 000 KM din 2.04.2008
clic aici sa vezi ce-am mai pozat

rayman
Posts: 522
Joined: 05 Jan 2008, 03:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by rayman »

Ah, imi aduc aminte de SINGURA fraza de marketing de dl. dealer:
"Dom'ne stiti cum e cu masinile astea asiatice.. dom'ne nu te lasa in drum...adica pot sa te lase daca se strica rau, da' in cazul ala CLAR e nevoie de service".

Ce naiba as putea sa inteleg din asta?... Ca daca pica, PICA, nu merge cu patentul si sarma. :) Doh! Am zambit amar si l-am luat cu altele ca deja o dadea in balbaituri.
Cee'd 1.4 Best, Piston Gray, codename BISISICA, ODO: >74 000 KM din 2.04.2008
clic aici sa vezi ce-am mai pozat

Nick3i
Posts: 187
Joined: 09 Oct 2007, 17:40
Auto:
Location: Iasi / Vaslui

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Nick3i »

Akbhar wrote:Chestia este sigura si primesc cardul si cei care si-au luat masinile inainte de luna aprilie. Pentru mai multe detalii sunati la Kia Rom Auto (Tel: 021/312.50.05 /06 Fax: 021/305.72.80) si o sa aveti o surpriza placuta.
O sa vina din oficiu :D ? Adica o sa sune cineva sa zica sa vii sa ti'l iei, sau trebuie sunat la dealer si facut vre'o cerere ceva ? ca doar suntem in Romania ... nu m-ar surprinde ca daca nu stii sa nu dea nimik :D
Kia Cee'd 1.4 LX BEST Kompass Blue B 75 WEU
Nick's Cee'd

Image

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Re: Am primit cardul de asistenta rutiera

Post by Akbhar »

Daca iei legatura cu ei, il primesti mai repede, adica esti introdus in baza de date in cateva zile (ti se cere o copie dupa caietul de garantie). Alftel cred ca dureaza mai mult.
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

Post Reply

Return to “Generalităţi”