Kia Cee'd 1,4 (EX) Classic

Forum cu de toate despre Kia cee'd
andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Da ... tare faza asta. Insa eu unul nu cred ca Andrei Burcea sau orice alt reprezentant de vanzari e de tras la raspundere in cazul schimbarii nivelelor de dotare. Chestiile astea sunt facute de persoane cu functii mult mai inalte.

Sfinxul
Posts: 617
Joined: 15 May 2007, 10:00
Auto:
Location: Galati
Contact:

Post by Sfinxul »

Eu nu-l vad deloc vinovat pe Andrei Burcea. Nu cred ca lui i se datoreaza schimbarile care au aparut. Oricum, el era angajat la Mit-Motor nu la Kia Romauto (sau cum s-o fi numind importatorul). Poate singura lui vina e ca s-a entuziasmat prea tare si nu si-a dat seama ca se baga in gura lupului cand si-a anuntat disponibilitatea de a ne ajuta. Daca el este cel sanctionat e doar ca sa fie un tap ispasitor. Vinovat e importatorul si oamenii care raspund de politica adoptata.

fusioncid
Posts: 61
Joined: 01 Jun 2007, 22:40
Auto:

Post by fusioncid »

Imi dau si eu seama ca nu poate fi el vinovat de ceea ce s-a intamplat, dar mai glumim si noi :lol:

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Sfinxul wrote:Eu nu-l vad deloc vinovat pe Andrei Burcea. Nu cred ca lui i se datoreaza schimbarile care au aparut. Oricum, el era angajat la Mit-Motor nu la Kia Romauto (sau cum s-o fi numind importatorul). Poate singura lui vina e ca s-a entuziasmat prea tare si nu si-a dat seama ca se baga in gura lupului cand si-a anuntat disponibilitatea de a ne ajuta. Daca el este cel sanctionat e doar ca sa fie un tap ispasitor. Vinovat e importatorul si oamenii care raspund de politica adoptata.
MIT MOTORS este importatorul. In Bucuresti nu este decat un dealer ...habar nu am cum il cheama. Sau daca preferati poate sunt doua firme :Kia autorom care importa masinile si apoi Mit Motors care le distribuie. Dar fac parte din acelasi grup.
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

Sylver
Posts: 127
Joined: 20 May 2007, 01:43
Auto:

Post by Sylver »

Nu cred sa il mai vedem pe aici pe Andrei Burcea curand?:)

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Pai zilele astea oricum a fost ocupat cu caravana in Buc. Poate acum sa se mai lamuresc lucrurile ... o sa aiba timp sa intre si pe forum

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Asta in cazul in care nu i s-a interzis sa mai intre pe Forum ca reprezentant KIA si sa vorbeasca in numele firmei. Eu cel putin asa as fi facut in locul conducerii .
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Nu vad de ce ar fi in interesul firmei. Plus ca daca dadea doar informatii deja oficiale, nu vad cu ce deranja ...
Eu sper sa revina p'aici si daca poate sa ne mai lamureasca putin

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

andrei0241 wrote:Nu vad de ce ar fi in interesul firmei. Plus ca daca dadea doar informatii deja oficiale, nu vad cu ce deranja ...
Eu sper sa revina p'aici si daca poate sa ne mai lamureasca putin
Pai daca si-a luat omul avertisment ca a "dat din casa", cum vreti sa mai vina pe aici? I-or fi spus sefii ca da prea multe detalii si de aia sunt CLIENTII nemultumiti.
Chestia cu caravana nu e ca : gata tragi jaluzelele, inchizi firma si pleci la plimbare.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

andrei0241 wrote:Nu vad de ce ar fi in interesul firmei. Plus ca daca dadea doar informatii deja oficiale, nu vad cu ce deranja ...
Eu sper sa revina p'aici si daca poate sa ne mai lamureasca putin
Si eu sper sa mai treaca ( poate chiar trece dar sub alt nume :o ). Problema este ca a dat acea lista 90% sigura cu cheltuielile reviziilor. Asa ceva nu prea se face pina nu se finalizeaza lista. In cazul in care se schimba preturile ( in sus) vom sari ca arsi mai rau ca acum dand de exemplu acea lista. A pus firma intr-o situatie ciudata. Anumite lucruri pur si simplu nu se fac. Una este se spui : am facut rost de o lista de la cineva de la Kia si care spune ca aceasta ar fi lista finala 90% si alta este sa vina un reprezentant al firmei si sa spuna acelasi lucru. Este o chestie de nuanta ... Oricum cei de la vanzari au luat-o urat peste bot si au iesit cei mai sifonati din aceasta lansare in Romania a CEED-ului. Si am impresia ca nu este in intregime vina lor.
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Va agitati cam degeaba. Situatia asta e prezenta mai peste tot, indiferent de marca sau importator. Cine a umblat cat de cat prin showroom-uri stie. Important este ca noi, clientii sa adunam cat mai multe informatii ca sa facem cu ne pica mai bine.

Andrei Burcea
Posts: 79
Joined: 18 May 2007, 11:50
Auto:

buna ziua

Post by Andrei Burcea »

buna ziua tuturor imi cer mii de scuze pentru ca am lipsit atat de mult, datorita concediului , am sa incerc in decursul zilei de astazi sa va lamuresc pe cat mai mult posibil, si aporpo pentru cei care zic ca nu am sa incerc sa mai ajut s-au ca m-am bagat in " gura lupuilui ' tin sa va mentionez ca chiar nu am de ce sa ma ascund sau sa ma feresc sa spun ca lucrez la Kia RomAuto, nu am sa fac acest lucru niciodata cu toate ca nici pe la noi nu sunt toate bune si frumoase, insa in continuare astept mesajele voastre pe adresa de e-mail sau pe pm si am sa va raspund fara nici un fel de problema.
Sper ca in decursul zile de azi sa reusesc sa va transmit si de ce nu se mai pot pune x dotari si pe ce versiune nu se mai poate pune.
Va multumesc!

fusioncid
Posts: 61
Joined: 01 Jun 2007, 22:40
Auto:

Post by fusioncid »

bine ai revenit

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Bine ai revenit dl. Burcea! Tocmai vorbeam de lup .... :) Asteptam cu nerabdare raspunsurile cu privire la juma'de scut, lampile lectura parasolar ( ce reprezinta ele - consola de lumini din mijlocul parasolarelor cu suport de ochelari sau cele doua luminite de deasupra parasolarelor?), ce se intampla cu cei care au comandat geamuri spate, cei ce au comandat jenti 205/55/ R16 tip C, etc etc. Apropo distributia la Base 1.4 este pe curea sau lant? :P . Dupa cum am spus ... bine ai revenit printre noi.
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Cred ca se bucura nespus...omul abia a venit din concediu, propun sa-l mai lasam fo' cateva zile de acomodare.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

Post Reply

Return to “Generalităţi”