Kia Cee'd 1,4 (EX) Classic

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Andrei Burcea
Posts: 79
Joined: 18 May 2007, 11:50
Auto:

Post by Andrei Burcea »

Deci lampa lectura la parasolar reprezinta panoul central de lumini .

Andrei Burcea
Posts: 79
Joined: 18 May 2007, 11:50
Auto:

Post by Andrei Burcea »

din pacate in acest moment nu dispun de timpul necesar pentru a va putea raspunde la toti ins ava promit ca cel tarziu pe data de 12 am sa vin si sa incerc sa va lamuresc pe cat de mult pot, in principiu va pot spune ca in acest moment nu se mai poate comanda absolut nimica pe versiunea Lx Best ( fostul Lx base), deoarece s-a depasit cu mult numarul de comenzii pe care trebuia sa-l avem pana la finalul acestui an .
Pentru a imi fie si mie mai usor de urmarit forumul deoarece repet timpul este marea problema, am rugamintea pentru cei care doresc sa stie mult mai in detaliu problememe legate de Kia Ceed sa imi dea un pm.

tipitip
Admin
Posts: 1463
Joined: 04 May 2007, 16:25
Auto:
Location: Bucureşti
Contact:

Post by tipitip »

P?i de ce P.M. :?: :?: :?: Cred c? sunt chestii care ne intereseaz? pe to?i, c? ?n fond, de-asta este forum, nu?
E de ?n?eles c? nu ai timpul necesar perierii ?ntregului forum ?n c?utare de ?ntreb?ri, dar acestea pot fi adunate ?n forumul destinat Mit Motors din categoria Service & Dealer (sau unde vrei tu, ?ntr-un subiect, de genul "?ntreb?ri pt. Andrei") :)
Pentru orice informaţie legată de forum clubkia@clubkia.ro
Pentru oferte pentru membri click aici

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Andrei Burcea wrote:Deci lampa lectura la parasolar reprezinta panoul central de lumini .
:P Yupiiiii :P Traiasca Dl. Pascale si Dl. Burcea!!!!! :P
Apropo sa-i spuneti chestia cu panoul central si colegului dvs dl. Geanta( tot de la Baneasa) nu de alta dar el mi-a bagat cuiu' ca nu o sa primesc consola ci alea doua lampi micute de deasupra oglinzilor parasolar ( SI daca dl. Geanta intra aici : Cap_PDT_01_25 )
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

Andrei Burcea
Posts: 79
Joined: 18 May 2007, 11:50
Auto:

Post by Andrei Burcea »

Sunt si ei oameni la fel ca si noi, cred ca toti gresim odata si odata.

User avatar
Vietnam
Skywalker
Posts: 653
Joined: 23 May 2007, 21:23
Auto: Sportage 2.0 DSL AT AWD HP
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Vietnam »

Ai dreptate,dar problema a fost aceea atitudine "eu stiu tot" - usor agresiva - ceea ce m-a facut sa am dubii si in plus i-am pus la indoiala cuvintele dl. Pascale ( :P ) si omul sincer nu merita asa ceva.

Te poti pune in situatia mea (client) sa vezi ca pe www.kiaromania.ro scrie ceva, pe www.kia-ceed.ro altceva, dealerul vine cu a treia varianta si dupa ce dai comanda afli de la alt dealer ca ai luat teapa ... cum te-ai simtii?? In sfarsit eu pe moment am aflat 80% din ce vroiam. Comanda mea este OK. Mai imi trebuie lista finala si OFICIALA cu service-ul -mentenanta, pretul pieselor de schimbsi manualul de utilizare in LB ROMANA ca sa ma linistesc si sa astept masinuta plin de ganduri bune.
CEE'd 1.4 Base GSL LX MT Abyss Blue 2007-2014
Sportage 2.0 DSL AT AWD HP ( 184 CP) SAND TRACK 2014 -

Andrei Burcea
Posts: 79
Joined: 18 May 2007, 11:50
Auto:

Post by Andrei Burcea »

Toate aceastea sper sa fie gata pana la sfarsitul acestei luni. Nu vreau sa supar pe nimeni eu doar incerc sa va ajut pe cat de mult pot,insa din pacate mai gresesc si eu din cand in cand.

Imi pare bine ca s-a lamurit si problema la parasolar.

Acuma am sa incerc sa mai lamuresc inca o problema cea a geamurilor spate de ce nu se pot pune..... pai sa va explic daca veti merge pe geamuri elecritce spate, nu veti putea opta pentru oglinzi electrice si incalzite deoarece :

Oglinziile electrice si incalzite fac parte dintr-un pachet care contine mai multe dotari si anume Geamuri electrice fata + siguranta (sus & jos cu senzor, Difuzoare pentru frecvente inalte (2EA) - fata (disponibil cu oglinzi electrice), Oglinzi exterioare in culoarea exterioara caroseriei, Oglinzi exterioare tip convex, reglaj electronic, incalzire, vedere panorama, la fel ca si in cazul faimoasei chei.

Din pacate repet suntem oameni si mai gresim si noi din cand in cand.
Va multumesc!

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

Dle Burcea,am inteles ca ati marit artificial pretul variantei lx pe care se pot pune optionale cu cca 600 euro,pt a descuraja pe cei ce voiau optionale.Nu era mai avantajoasa pt toata lumea varianta ca acei ce voiau optionale sa-si asume o perioada mai mare de asteptare(3-4 luni) si nu sa fie taxati suplimentar ?!?Altfel,dvs vindeti masini cu 11850 euro,in timp ce multa lume ar mai fi dat in plus 700-800 euro pt optionale.Eu zic ca si Kia Romania pierde.

ticalos
Posts: 123
Joined: 26 May 2007, 06:49
Auto:
Location: Focsani

Post by ticalos »

Malte,au marit pretul la varianta pe care poti pune optionale(LX) si au blocat optionalele pe varianta de baza(LX Best),in ideea ca multi renunta la varianta de baza si vor merge spre LX,pentru a putea comanda cateva optionale.Efectul este ca cine voia sa cupere LX Best,fostul Base,tot pe asta-l cumpara,iar multi din cei care voiau ceeasi varianta cu ceva optionale,cred ca media valorii acestora ar fide 600-700 E,se reorienteaza spre alte marci,pt. ca plus ceilalti 600 sau 700 E,deja se apropie de pretul concurentei,chiar daca e un pic mai mic,dar si riscurile la Ceed sunt mai mari.

Andrei Burcea
Posts: 79
Joined: 18 May 2007, 11:50
Auto:

Post by Andrei Burcea »

Si de ce anume sunt riscuri ? atat timp cat masina este in garantie Dl. Ticalos imi puteti spune despre ce anume riscuri vorbiti, nu de alta dar ca sa stim si noi .

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Ideea ar fi ca, desi ai garantie, daca se defecteaza ceva la masina, tot avem si noi ca posesori de suportat si pierdut timp prin service'uri, chiar daca reparatiile ar fi gratuite.
Si nu cred ca vrea cineva care'si cumpara masina noua sa se plimbe cu ea prin service'uri mai devreme de intervalul reviziilor :D

Andrei Burcea
Posts: 79
Joined: 18 May 2007, 11:50
Auto:

Post by Andrei Burcea »

sunt intru totul deacord cu tine insa nu putem spune ma masina deja are probleme cand nici macar nu s-a dus la service sa vada ce are este sau nu este de la directie, repede ne aruncam sa sustinem ca masina are aceleasi probleme precum si Hyundai Accemt , totusi acuma sincer desi risc sa supar pe unii nu pot compara Turcia cu Slovacia din n motive.
Va multumesc!

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

OT: Eu am raspuns doar la intrebarea de mai sus. Nu comentez inca problema semnalata, pentru ca inca nu se stie despre ce e vorba. Daca e problema de fapt sau nu ...

ticalos
Posts: 123
Joined: 26 May 2007, 06:49
Auto:
Location: Focsani

Post by ticalos »

Riscurile normale pe care le presupune orice produs nou aparut pe piata.Eventuale probleme cu directia,cu ambreiajul,cu amortizoarele,valoarea de revanzare,cat de usor sau de greu o sa-l revinzi,etc.Se stie ca Vectra C are probleme cu trenul de rulare fata care e sensibil,la Passat chiar daca rezista,pentru a schimba un pivot este foarte scump datorita solutiei constructive,la Renault fiabilitatea e slaba si piesele sunt scumpe,Fordul este scump la intretinere,Accentului ii pica directia,etc.In functie de toate acestea,omul isi poate face niste planuri,o strategie.Dar despre Kia si Cee'd in particular nu stim mai nimic cu exceptia faptului ca masina arata bine,are interior de calitate si balbele dealerului:are nu are,se poate pune,nu se poate pune,ba este ba nu este,etc.Si acesta este un risc,ca aceste balbe sa se transmita la service.

Malte
Posts: 495
Joined: 22 May 2007, 14:03
Auto:
Location: Constanta

Post by Malte »

Totusi,dle Burcea ,nu vreti sa dati si niste raspunsuri?Vad ca la intrebari,raspundeti cu alte intrebari (tactica buna in politica,dar aici cred ca nu este cazul).

Post Reply

Return to “Generalităţi”