productia 2008

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
morariu_alex
Moderator
Posts: 21
Joined: 16 Aug 2007, 19:27
Auto:
Location: Iasi
Contact:

productia 2008

Post by morariu_alex »

Tocmai am vb-it cu un bun amic care e dealer opel. Discutam cu el despre noul corsa. Printre altele mi-a spus in felul urmator: cica uzina lor in august nu lucreaza si tot ce iese din septembrie iese cu data de productie 2008, pentru ca viitorii clienti sa nu primeasca masinilie prin noiembrie - decembrie cu data 2007 ...ca ar fi aiurea la revanzare. fie ca e vorba de o luna-doua, psihologic tot la un an te gandesti. Stiti ceva de chestia asta cu Ceed-ul? Eu urmeaza in septembrie sa dau comanda, cand imi vin banii de avans, si la 75-90 zile de asteptare cum a spus dealerul .... mi-ar ajunge in decebrie - ianuarie, cu productie 2007 :( Vad asta ca un bun motiv sa mai astept sa dau comanda prin decembrie, poate prind vreo promotie si numai bine imi vine in primele luni ale lui 2008. Mai strang si un ban pana atunci. Dar pe cealalta parte, se poate scumpi? Credeteti ca ar avea motive sa se scumpeasca? sau sa stagneze, ca de ieftinit nu cred ....
Tocmai vreau sa imi fac comanda de un ceed 1,4 base lx

User avatar
mixer
Membru Contra
Posts: 237
Joined: 24 Jul 2007, 19:00
Auto:
Location: Bucuresti

Post by mixer »

Sunt foarte multi producatori care pun anul fabricatiei ca fiind urmatorul atunci cand productia se face in ultimele luni ale anului in curs.

Cat despre Kia, nu se stie, e foarte posibil ca o masina produsa in Octombrie-Noiembrie (cum ar fi cazul tau) sa fie produsa in "2008".

In ceea ce priveste pretul, nu cred sa se opereze modificari, cel mult sa dispara optiunea "Best" care este un nivel de echipare promotional. In rest nu prea au de ce sa modifice preturile cu atat mai mult cu cat se pregateste lansarea fratelui i30 si in Romania.

Multa bafta la comanda !
Cee'd 1.4 BEST Neagra - B 98 RMX

boglaw
Moderator
Posts: 197
Joined: 11 Jun 2007, 10:35
Auto:
Location: Bucuresti

Post by boglaw »

absolut sigur va avea anul de productie 2008, eu am comandat ceedu' in mai 2007
mi-a venit in iulie si in civ scrie 2008 ;)
Kia Cee'd GSL 1.4, b-67-VVI, 2008, ~110.000 km

User avatar
GOvidiu
Posts: 330
Joined: 20 May 2007, 08:30
Auto:
Location: Constanta

Post by GOvidiu »

Si mie mi-a venit masina in iulie 2007 si are an de fabricatie 2008.
Asta nu are nicio legatura cu revanzarea.
Nu o sa pacalesti pe nimeni ca e fabricata in 2008 si prima inmatriculare trecuta in cartea de identitate a fost in iulie 2007.
Cred ca este ceva legat de anul financiar.
Kia Cee'd 1,4 base+ Piston grey
Dauna totala 2010

morariu_alex
Moderator
Posts: 21
Joined: 16 Aug 2007, 19:27
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Post by morariu_alex »

aha
ms pt info :)
Tocmai vreau sa imi fac comanda de un ceed 1,4 base lx

Post Reply

Return to “Generalităţi”