De ce nu i se face publicitate lui Ceed?

Forum cu de toate despre Kia cee'd
pogo
Posts: 122
Joined: 30 Jul 2007, 09:34
Auto:
Location: Timisoara

Post by pogo »

Cam peste tot in industrie nu e problema sa produci ceva, ci sa gasesti pe cineva care sa cumpere produsul tau. In cazul asta cu cee'd, seful meu ar spune ceva de genul: "E cerere mare de Cee'd? Perfect, mai facem angajari ..."

Iar pe de alta parte publicitate nu se face numai pentru a vinde. Se face si pentru imagine.
cee'd EX+ 1.6 DSL

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

Masina asta se vinde singura sau cel putin cu un efort de marketing minim. Din pacate importatorul/dealerii, prin neseriozitatea si lipsa lor de implicare, au grija sa nu ii dea producatorului prea mult de lucru. :(
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

calin sb
Posts: 55
Joined: 18 Aug 2007, 17:41
Auto:
Location: sibiu

Post by calin sb »

Pt doringvd si arka: Aveti perfecta dreptate!
Hai sa-i ajutam sa acorde atentia cuvenita clientilor. Sa povestim tuturor cum isi bat joc cei de la Kia de clienti (pacat de masina!) si atunci vor avea timp suficient pentru a acorda servicii de calitate actualilor clienti. Ca altii se vor feri ca de dracu de mincinosi.
Mie mi-au promis initial termen de livrare o luna si jumate de la comanda. Apoi 2 luni, au trecut deja 3 luni si nimic!
Macar nu au avut curajul sa imi faca contract, deci nici termen livrare scris. Verba volant!
La Seat mi-au spus din start 10-12 saptamini, ca sa fie siguri ca nu ma pacalesc.

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

eu chiar asa fac, vorbesc foarte frumos despre masina, dar cand vine vorba despre dealer, importator :smt067 :smt067 ... numai vorbe de "dulce"

Probabil de asta nu imi dau masina...
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

arka
Posts: 555
Joined: 01 Jun 2007, 12:21
Auto:
Location: BACAU
Contact:

Post by arka »

astazi am vazut si eu reclama intr-un ziar local (nu dau nume ca sa nu fac reclama ziarului). Este o poza cu un ceed si deasupra BAU.
cee'd 1.4 base, oil blue, proiectoare, cotiera, cheie 2 butoane
golf 4, benzina 1.4
www.instructiunissm.com

ciprian75

Post by ciprian75 »

Comparatia o putem face cu opel corsa unde desi termenul de livrare a ajuns la 9 luni (perioada de conceptie :))), reclamele sunt prezente in toata media.
Chiar daca masina e reusita, are pret bun si se vinde bine, reclama tv intareste increderea clientilor in produs, este hotaratoare pentru cei indecisi(unii), mai ales in situatia unei firme mai putin cunoscute.
Comparatia cu Hyundai zic ca e buna si demonstreaza profesionismul sau ne-... celor care le vand.
Eu cred ca au fost depasiti de succesul masinii si nu au fost capabili sa se adapteze cererii de pe piata.
Eu sper ca sirul de balbaieli sa se fi oprit la momentul configuratiei LX best + optiuni, deoarece in continuare avem nevoie de un dealer care poate de exemplu sa-ti aduca o piesa in garantie in 2,3 zile si nu intr-o luna cum as crede ca e acum. Ceed nu e pe toate drumurile si e cam greu sa iei piesele de la un importator general.
Vom vedea....

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

Vazut si eu azi reclama la Cee'd in revista Maxim ... cel de luna trecuta cred ...
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

Malata
Posts: 81
Joined: 20 Aug 2007, 15:05
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Malata »

Ei lasa ca o sa vada ei reclama daca maine nu-mi dau masina si cu funda rosie pe ea.
Chit ca platesc si le fac o reclama de n-o sa o mai poata duce.
Cee'd 1.4 GSL - Pewter beige cu proiectoare ceata, jenti aliaj, scaun sofer reglabil, volan si schimbator in piele, alarma si foarte frumoasa

Jack
Posts: 5
Joined: 29 Aug 2007, 11:54
Auto:

Post by Jack »

Si mie mi-au promis masina de o luna jumatate, iar mai ieri ziceau ca azi trebuie sa ajunga in tm. va mai tin la curent (comanda a fost in 9mai!!!)

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 978
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Dumnezeule !
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

User avatar
doringvd
Moderator
Posts: 1355
Joined: 07 Jun 2007, 11:15
Auto:
Location: BRASOV
Contact:

Post by doringvd »

deja e prea mult...
Cee'd 1.4 GSL LX MT Machine Silver ."Ltd. Edition"

Jurnal de bord: http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?t=316

ODO 75000km Image

--------------------------
FOLOSESTE "SEARCH" INAINTE SA POSTEZI
POSTEAZA IN SECTIUNEA CORECTA
RESPECTA MEMBRII ACESTUI FORUM
--------------------------

Jack
Posts: 5
Joined: 29 Aug 2007, 11:54
Auto:

Post by Jack »

9mai la reclama lor nu ne sta gandul...

trecand de pasa asta fiecare companie are strategia ei de promovare a noului produs.
daca acum ar pompa puternic in impulsionarea vanzarilor probali ca ceed ar deveni ca un ferari sau alta din gama cu termene de livrare de 1 an avand in vedere timpul de asteptare actual 3-4 luni.

babu
driver manager
Posts: 194
Joined: 29 May 2007, 09:45
Auto:
Location: Bacau

Post by babu »

:D reclama kia cee'd

promotie ford focus-12.700 euro cu tva-10 optinuni incluse(pomana!!)
Sageata Albastra-BC18GBA

bloggerX
Posts: 134
Joined: 27 Aug 2007, 16:46
Auto:
Location: Bucuresti

Post by bloggerX »

si kia ceed de 11850 are aceste optiuni si tot pomana. dar cu 1000 euro mai putin. acelasi termen de livrare si cu pana la 7 ani garantie

babu
driver manager
Posts: 194
Joined: 29 May 2007, 09:45
Auto:
Location: Bacau

Post by babu »

@bloggerX

:D :D termen de livrare la kia??? :D :D ...ce ma rid!de dimineata chiar!


pt. temen de livrare mai bine vb cu ..ogica...e tare norocos gagiul!!!
Sageata Albastra-BC18GBA

Post Reply

Return to “Generalităţi”