Nu vi se pare ca kia cumpara masinile cu banii nostri?

Forum cu de toate despre Kia cee'd
caesar2
Posts: 17
Joined: 23 Aug 2007, 20:56
Auto:
Location: Bucuresti

Post by caesar2 »

@ sonty

100% de acord cu tine. sa speram ca se vor trezi la timp. c'eedul cred ca i-au luat prin surprindere :lol:
Kia c'eed 1,4 Best Abyss Blue

ionut2007
Posts: 58
Joined: 13 Jul 2007, 22:26
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by ionut2007 »

Salut, si eu am dat comanda pe 10 iulie, ieri era ultima zi in care imi promisesera ca tre sa apara seria. Niste neseriosi, trebuie sa-i facem intr-un fel sa inceteze cu minciunile astea. Trebuia sa spuna de la inceput ca livrarea se face in 5 luni si stiai ca ai de asteptat, decat sa ne duca cu zaharelul ca "saptamana viitoare". Se folosesc de banii mei, am achitat 3500 E degeaba.
Kia Cee'd Lx Best 1.4, Pewter Beige

caracude
Posts: 36
Joined: 23 Aug 2007, 20:58
Auto:
Location: Slatina

Post by caracude »

andrei0241 wrote:Asta cu plata anticipata e de la Kia Romania, nu de la Kia Slovacia sau Coreea.
Eu cred ca nu au bani sa le cumpere si ei nu se imprumuta sa plateasca dobinzi. Platesc clientii in avans. Eu asteptarea o inteleg, dar mitocania nu. Kia Romania s-a trezit in curte cu o masina buna si nu-si mai incap in piele. Alti producatori care fac masini mai bune ca Cee'd-ul, (poate si mai scumpe) nu stiu cum sa-si atraga clientii. KIA Romania stiind ca gaseste clenti isi permite sa piarda citiva nemultumiti de "anumite conditii". Trebuie sa multumim Kia Romania ca ne vinde o astfel de masina, nu ei ca am ales o masina Kia.
Cred ca o sa supar ceva persoane dar trebuie sa o spun. Unii sunt prea mindri ca sunt poserori de Cee'd de parca cred ca ar fi cumparat un BMW sau un Mercedes. Esti deja in elita cu KIA Cee'd ???!!!
Cred ca la KIA Romania ar trebui schimbata putin mentalitatea si comunicarea cu clientul.

Voie buna!

sapho
Posts: 13
Joined: 13 Aug 2007, 19:50
Auto:

Post by sapho »

Ei NU platesc in avans (deci nu trebuie sa se imprumute ca sa le achite, ci le platesc dupa ce le livreaza)! Sau daca platesc in avans e prostia lor ca nu au negociat calumea cu furnizorul (desi sunt cam 99% sigur ca nu platesc in avans)! Nu exista nici o justificare sa va ia voua banii, integral, in avans.

andrei0241
3/E
Posts: 3087
Joined: 16 May 2007, 13:40
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by andrei0241 »

caracude wrote: Cred ca o sa supar ceva persoane dar trebuie sa o spun. Unii sunt prea mindri ca sunt poserori de Cee'd de parca cred ca ar fi cumparat un BMW sau un Mercedes. Esti deja in elita cu KIA Cee'd ???!!!
Cum adik sunt mandri de parca ar fi cumparat BMW sau Mercedes? La banii pe care i'am platit pe Cee'd putea oricare dintre posesori sa'si ia un BMW sau Mercedes SH. Asta insemna ca eram superiori persoanelor care isi luat Cee'd? Sau ca puteam fi mai mandri decat suntem acum?

Cine a zis ca e in elita cu Cee'd? Sau ca ar urmari asta? Fiecare are anumite aspecte pe care le urmareste de la o masina. In oras, de ex ... da ... as merge cu Cee'd'ul. Insa in afara, mai ales daca ma grabesc ... as merge cu Symbol'ul (reprize mai bune si consum mai mic) ... si as fi la fel de mandru
Ford - Fiesta - 1.4 tdci

caracude
Posts: 36
Joined: 23 Aug 2007, 20:58
Auto:
Location: Slatina

Post by caracude »

De la Vilcea, dealerul Planet Motors mi-a comunicat telefonic ca Kia Romania plateste in avans masinile. Din aceasta cauza platim si noi in avans. Daca este adevarat care e comisionul ???

Post Reply

Return to “Generalităţi”