semnalizarea stanga

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
burner
Posts: 8
Joined: 28 Jul 2007, 19:41
Auto:

semnalizarea stanga

Post by burner »

Am un ceed diesel de 90 de cai cu toate dotarile posibile pe el. Nu pot sa spun ca am probleme cu el, in schimb observ ca la semnalizarea stanga, uneori nu revine din semnalizat.
Inainte sa ma duc la service ma gandeam sa intreb si eu daca mai are cineva o astfel de problema?
Precizez ca problema nu apare pe partea dreapta si nici daca rotesc de volan mai mult.
Nu de alta dar Ceedul nu prea scoate zgomote cand semnalizeaza si am sa ma trezesc cu masini care se aduna in spate meu pentru ca semnalizez de ceva timp stanga :))

Hansolo1
Posts: 120
Joined: 24 May 2007, 17:50
Auto:
Location: Timisoara

Post by Hansolo1 »

Si la mine se intimpla citeodata sa ramina asha...si vorba ta nefacind zgomot mare nu observi. Sa ma tzi la curent in cazul in care te duci la service.
Cee'd 1.4LX Base sau (Best mai nou) Silver - fara optionale...comanda 11.05.2007 a venit 25.07.2007

boglaw
Moderator
Posts: 197
Joined: 11 Jun 2007, 10:35
Auto:
Location: Bucuresti

Post by boglaw »

da, si eu am observat dar nu mi se pare ca este o mare problema:p
Kia Cee'd GSL 1.4, b-67-VVI, 2008, ~110.000 km

kokolino
Procuroru'
Posts: 551
Joined: 19 Jun 2007, 10:45
Auto:

Post by kokolino »

si la mine se intampla la del, dar cred ca nu e o problema. In momentul in care faci stanga in intersectie e bine sa-ti ramana semnalul pana dai prioritate la cei din fata ca sa vada cei din spate ca faci stanga. Daca ti-ar sari imediat semnalul la cea mai mica miscare de volan spre dreapta i-ai deruta pe cei din spatele tau. Pentru dreapta in intersectie nu-i problema ca sare repede ca iei curba din scurt. Am mai auzit acest lucru la BMW si VW. Probabil exista la mai multe masini.

User avatar
Gerula
taraboste
Posts: 979
Joined: 09 May 2007, 09:21
Auto: KIA Ceed 1,4 GSL 2007
Location: Bucuresti

Post by Gerula »

Si la mine la fel, nu mi se pare deranjant.
Mos Gerula

Cee'd 1.4 "Ltd Edition" Dakar

User avatar
asdfgh
Posts: 488
Joined: 15 Jun 2007, 15:12
Auto:
Location: Bucuresti

Post by asdfgh »

Asta nu e o problema asa de mare.
OT -> Sa-ti zic eu care ar fi fost o problema - sa-ti sara inapoi si apoi pe dreapta. Am condus pt cateva luni un 206 al unui prieten care avea problema asta si era nasol. Faza nasoala era ca pt a schimba maneta aia de la semalizator trebuia sa o schimbe si pe cea de la stergatoare de pe partea cealalta si centrul cu airbag-ul ca asa au gandit-o francezii...
Ai dreptate ca la o masina noua e nasol ca nu merge mereu, dar poate ca e "prea noua"...
Daca intra cineva pe forumul asta si vede atatea probleme la ceed ar zice ca-i o petarda de masina :wink: :)
Kia Cee'd 1.4 Best, Pearl Black (2 oct 2007) 206.000KM -> vandut
Kia Sportage 2.0CRDI Style 136cp 4x2 (7 oct 2016) 75.000KM +
Kia Ceed 1.4TGDI 7DCT GTLine(7 feb 2020) 4000KM +

Post Reply

Return to “Generalităţi”