Test-Drive Cee'd 1.4 LX BEST

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Sylver
Posts: 127
Joined: 20 May 2007, 01:43
Auto:

Post by Sylver »

Da. Masina a avut probleme in trecut, acum nu cred ca mai are decat prin faptul ca la facelift i-au pus standard pachet de drumuri grele. Masina e foarte ridicata, nici nu am mai facut calculele de stabilitate la ea, nici ESp-ul numai era nici ca optional. Cel putin acum vreo 2 luni cand m-am interesat eu. Acum nu stiu....

De asemenea, trebuie sa luati in calcul si noul Fiat Linea care vine in Ro luna aceasta..poate sa fie o alternativa buna. Desi e facut tot in Turcia... eu am o idee preconceputa despre tara asta....poate altii nu au.

Hmm apropo, coloana de directie de la Ceed e cea de pe Accent? Ciprian deja dupa 1400Km are aceleasi "simptome" la coloana de directie, cum au si posesorii de Accent. Sper sa nu fie aceeasi, altfel o sa fie rau de tot. Am vazut persoane care au schimbat si de cate 3 ori in primii 2 ani coloana de directie la Hyundai:(

Apropo de curiozitate: de ce Ceed LX incepe de la 9252E in Vest si la noi costa ~9800?

ticalos
Posts: 123
Joined: 26 May 2007, 06:49
Auto:
Location: Focsani

Post by ticalos »

Sylver wrote:Apropo de curiozitate: de ce Ceed LX incepe de la 9252E in Vest si la noi costa ~9800?


Pentru ca la noi,citez pe dl. Burcea:"din ce stiu eu,nu s-a scumpit" si apoi "aaa,de fapt poti afirma ca s-a scumpit deorece daca vei efectua comanda platesti mai mult".Nu vreau sa fiu inteles gresit.Nu am nimic cu dl.Burcea,il apreciez chiar, pt.ceea ce a incercat sa faca adica sa vina in intampinarea clientilor si stiu ca a si fost blamat pt. aceasta de catre ceilalti dealeri.Cel din Aviatori,mai sa ma ia la bataie cand i-am pomenit numele d-lui .Burcea.Dar:Oamenii astia,cred ca majoritatea,ori nu vor sa vanda masini,ori ne cred pe noi prosti(tarani,daca vad reactia lui maximus),ori sunt ei total pe dinafara.In afara catorva exceptii si aici il includ si pe dl.Burcea,din ce am vazut pe forum si din ce am putut constata direct,importatorul si marea majoritate din dealeri sunt total pe dinafara.Nu poti ca si importator care vrei sa vinzi masini sa faci asemenea gafe,care iti pun dealerii in dificulatate.Cum sa nu se contrazica dl.Burcea daca tu vii cu asemenea modificari,inexplicabile si peste noapte si nu ai o politica transparenta?Cum sa vinzi masini daca ai asemenea angajati ca cel care a postat un pic mai sus?Si Kia vrea sa vanda,nu masini de 12-13000 E,ci ne indeamna sa privim spre varful gamei 18-19000E.Cred ca astea ar fi motivele pt.care la noi LX-ul e mai scump decat afara.

Pasha
Posts: 181
Joined: 18 May 2007, 23:11
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Pasha »

la noi lx-ul e semnificativ mai ieftin decit afara shi mai bine dotat. de aia m-am shi grabit sa dau comanda, ca nu se shtie cit o sa stea atit de ieftin (asha m-am gindit cind am dat comanda). nu va mai luatzi dupa configuratorul ala .ro, acel noua mii doua sute nu'sh' cit NU e pretzul din alte tzari.

Sylver
Posts: 127
Joined: 20 May 2007, 01:43
Auto:

Post by Sylver »

Pasha, eu vorbeam de LX nu de LX BEST. Lx la noi ,ca si in afara, are aceeasi echipare, este identica.

Post Reply

Return to “Generalităţi”