[Sfat achizitie] Interior ceed pe cee'd LX

Forum cu de toate despre Kia cee'd
Post Reply
GeorgeC
Posts: 408
Joined: 08 Aug 2007, 11:23
Auto: Kia Ceed 1.4 LX 2007
Location: Timisoara

[Sfat achizitie] Interior ceed pe cee'd LX

Post by GeorgeC »

Salut,

doresc sa comand un ceed ziele aceastea si nu sunt decis la interiorul sau. Nu am vazut nici o varianta LX ca sa stiu cum arata interiorul, asa ca ceer sfatul vostru... sunt atat de rele calitativ scaunele de pe LX (gri cu negru) cat sa merite sa ma duc pe urmatoare echipare EX ca sa aleg scaune cu piele partiala? Sunt atat de urate manerele de deschidere a usilor negre cat sa merita sa aleg EX pentru manere cromate? .... diferenta ar fi doar asta ... si diferenta de bani ar fi de 2000 de euro


Help please celor care aveti masinile deja !! dati-mi sfaturi

P.S. merita motorul de 1,6 diferenta de aproape 800 euro? tinand cont ca nu prea imi place sa merg turat dar nici dieselurile nu imi plac

User avatar
GOvidiu
Posts: 330
Joined: 20 May 2007, 08:30
Auto:
Location: Constanta

Post by GOvidiu »

Daca te uiti putin la Jurnal de bord o sa vezi o gramada de poze cu masinile deja venite.
Mie chiar imi place tapiteria, atat la culoare cat si la calitatea materialului. In legatura cu manerele eu la masina am culoare inchisa si nu prea se vede diferenta..
Kia Cee'd 1,4 base+ Piston grey
Dauna totala 2010

igor_tsr
Posts: 146
Joined: 11 Jun 2007, 21:37
Auto:
Location: Timisoara

Re: Interior ceed

Post by igor_tsr »

GeorgeC wrote: P.S. merita motorul de 1,6 diferenta de aproape 800 euro? tinand cont ca nu prea imi place sa merg turat dar nici dieselurile nu imi plac
Pai e simplu, mergi si fa un drive test si o sa vezi singur diferenta. Afirmatia ca nu-ti plac Diesel-urile este una personala, asa ca numai tu poti sa-ti dai raspuns la aceasta intrebare.

Si eu am trecut de la benzinar, mi-am comandat 1.6 Diesel, am zis ca 800 de euro nu-i capat de tara si ca merita motorasul. Regret ca atunci cand am facut comanda nu era disponibil Dieselul de 115 CP, doar ala de 90CP. Dar ma descurc si cu asta.
KIA cee'd 1.6DSL TX Comfort, Kompass Blue
Image

GeorgeC
Posts: 408
Joined: 08 Aug 2007, 11:23
Auto: Kia Ceed 1.4 LX 2007
Location: Timisoara

Post by GeorgeC »

problema este ca inca nu am vazut o varianta LX .... toate care sunt la testdrive si in showroom sunt variante TX si EX ...

Post Reply

Return to “Generalităţi”