intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Forum cu de toate despre Kia cee'd
User avatar
alexandruu
Posts: 210
Joined: 18 Oct 2008, 17:34
Auto:
Location: Iasi
Contact:

intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by alexandruu »

sal. cum se pot regla mai sus proiectoarele ? ca vreau sa imi pun xenoane, da le pun degeaba daca bat la 5 metrii .. dupa ce am avut un impact fata, si a fost schimbata bara , anul trecut, si proiectoarele bat mai jos

sunt HB3 nu ?
POZE Pro`CEED 2.0 GLS 143 HP + Dayline : http://img153.imageshack.us/gal.php?g=p1050384.jpg

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by octav_ceo »

xenon pe proiectoare!!??
alt "bizon"...
stimabile...citeste aici viewtopic.php?f=36&t=9634 pareri si respecta ochii celorlalti participanti la trafic
va rog sa va exprimatii opiniile referitoare la dorinta unor astfel de "pionieri"
nu ramaneti indiferenti
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

Skyppy
Posts: 755
Joined: 07 Oct 2008, 20:58
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by Skyppy »

Utilitatea proiectoarelor se vede atunci cand ai nevoie de ele, cand este ceata sau vizibilitate redusa. Lumina alb galbuie patrunde mai dens decat lumina din farurile obisnuite. Daca tu iti pui xenon pe proiectoare, atunci vei avea vesnic frigiderul plin de carne si... un posibil alt impact din fata, pt ca pe ceata vei vedea fix 20 cm in fata masinii. lasa becurile care sunt. e mai bien asa, pt toata lumea/.

User avatar
alexandruu
Posts: 210
Joined: 18 Oct 2008, 17:34
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by alexandruu »

eu am intrebat ceva daca aveti de gand sa raspundeti bine, daca nu, nu e problema mea ca aveti besturi si salivati la proiectoare after market :lol:
POZE Pro`CEED 2.0 GLS 143 HP + Dayline : http://img153.imageshack.us/gal.php?g=p1050384.jpg

User avatar
alexandruu
Posts: 210
Joined: 18 Oct 2008, 17:34
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by alexandruu »

si ca sa ii raspund aluia de m ai sus.. avand in vedere ca proiectoarele bat oricum jos nu cred ca deranjeaza pe nimeni, unde mai pui ca nu am de gand sa le folosesc mereu..
POZE Pro`CEED 2.0 GLS 143 HP + Dayline : http://img153.imageshack.us/gal.php?g=p1050384.jpg

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by octav_ceo »

alexandruu wrote:eu am intrebat ceva daca aveti de gand sa raspundeti bine, daca nu, nu e problema mea ca aveti besturi si salivati la proiectoare after market :lol:
nu numai ca raspundem la ce intrebi, dar luam si atitudine in cazul celor ca tine. nu "salivez" proiectuarele tale. le am pe ale mele, care sunt "originale", apropos
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by octav_ceo »

alexandruu wrote:si ca sa ii raspund aluia de m ai sus.. avand in vedere ca proiectoarele bat oricum jos nu cred ca deranjeaza pe nimeni, unde mai pui ca nu am de gand sa le folosesc mereu..
este suficient sa le folosesti o singura data in trafic, indiferent de zi sau noapte, soare ori ceata, si pentru noi esti tot un "bizon"
cei ca tine "sa pasca pe camp" cu xenoane la toate becurile.
apropos, la mersul inapoi nu iti pui? cica e ultima fitza. asta ar face chiar sorcova din masinuta ta
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

User avatar
alexandruu
Posts: 210
Joined: 18 Oct 2008, 17:34
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by alexandruu »

hai ten ###### cine esti tu sa comentezi bai ###? ia si taci din gura daca nu ai nimic inteligent de zic, auzi la el, ia atitudine, sper sa dai cu masina aia in sant cat cand o sa imi intalnesti proiectoarele :))
POZE Pro`CEED 2.0 GLS 143 HP + Dayline : http://img153.imageshack.us/gal.php?g=p1050384.jpg

Dannyboy
Posts: 974
Joined: 07 Feb 2009, 16:03
Auto: Hyundai i30 1,6 CRDI
Location: Bucuresti
Contact:

Re: intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by Dannyboy »

Scopul proiectoarelor este de a te face tu vazut pe timp de ceata. Probabil ca intentionezi sa fii „si mai bine vazut”, ceea ce prin postarea ta de mai inainte ai reusit.
Asa ca experiment, pe timp de ceata foloseste faza lunga, apoi lumina de intalnire si apoi stinge tot. S-ar putea sa-ti schimbi ceva idei.

Este pentru cultura mea generala: vorbesti cumva cu Dumnezeu? Parca ziceai ca raspunzi aluia de mai sus...
Viața e ca un tren. Cel mai bine e la vagonul-restaurant.

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by octav_ceo »

rog admin sa ia atitudine la libajul de "birjar" al colegului noastru @alexandruu care confunda acest forum cu birtul unde-si ineaca amarul.
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

User avatar
alexandruu
Posts: 210
Joined: 18 Oct 2008, 17:34
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by alexandruu »

whatever.. atat timp cat ma faci bizon, e clar ca tu esti ala prost dintre noi2. eu am pus o intrebare si asteptam un raspuns cu bun simt. proiectoarele vreau sa le folosesc noaptea, impreuna cu faza scurta, pt simplu motiv ca farurile alea dectane sunt de rahat. :) deci nu vad ce treaba ai tu cu asta ? atat timp cat nu sunt reglate prea sus nu vad ce motiv ar avea sa ii deranjeze pe cei din fata :) si o dacie 1310 te poate deranjat la fel de bine daca el are reglate prost. deci nu conteaza , atat de mult ce faruri ai, ci cum sunt reglate .

si noi2 nu suntem colegi . nu stiu cum de isi fac cont aici toti prostii. ( si ma refer la tine )
POZE Pro`CEED 2.0 GLS 143 HP + Dayline : http://img153.imageshack.us/gal.php?g=p1050384.jpg

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by Ogy »

Si eu care credeam ca ma intalnesc cu dialoguri infantile doar pe forumurile destinate copiilor. :lol:
Bizon este o calitate, nu o jignire.
Astept un pm sa vedem ce a hotarat Octav in cazul tau.

User avatar
alexandruu
Posts: 210
Joined: 18 Oct 2008, 17:34
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by alexandruu »

da ogy, esti liber sa imi inchizi contul, simte-te bine :))
POZE Pro`CEED 2.0 GLS 143 HP + Dayline : http://img153.imageshack.us/gal.php?g=p1050384.jpg

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by Ogy »

Aici cred ca gresesti :lol:
Decizia nu-mi apartine mie. Eu doar aplic o comanda.
Poate daca s-ar uita si Octav in mesageria privata, comanda ar veni mai rapid....

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: intrebare pt posesorii de proiectoare pe ceed

Post by Ogy »

Octav stii unde sa te uiti de mesaje private sau astept aici pana maine in speranta ca il vei citi?
LE:
Decizia mea (ca a lui Octav nu a vrut sa soseasca):
30 zile conturile suspendate la ambii pentru jigniri. Ca la aia mici. :wink:
LE1:
Am fost contactat pe mess si mi s-a expus mesajul... Sincer ma asteptam la rautatea romaneasca. Il rog pe Octav sa posteze ce vroia sa scrie...
Telenovela continua! :lol:

Post Reply

Return to “Generalităţi”