Carnival

.indie.
Posts: 332
Joined: 25 Oct 2007, 17:55
Auto:

Post by .indie. »

Da, am citit, insa iti zic sigur ca gainatul nu face asa ceva, ala ataca superficial lacul, se vede doar daca te uiti atent.
Si nu orice gainat lasat ataca...
Pasarile de la mare au gainatul mai `puternic` insa nici ala nu face asa ceva.

Poate ti-a picurat cineva acid?

Marian Geanta
Posts: 11
Joined: 01 Dec 2007, 15:36
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Marian Geanta »

Nu cred... exclus. Daca era sa vrea sa imi faca rau, nu picura... mai degraba turna sau arunca. Si as fi observat imediat, chiar daca masina era prafuita. Asa nu am observat decat dupa ce am spalat-o.

Catamax
Posts: 4
Joined: 12 Feb 2009, 23:03
Auto:
Location: Piatra Neamt

Re: Carnival

Post by Catamax »

Am si eu o Carnival de vreo 6 ani, pe tabla vopseaua a rezistat aproximativ bine dar pe plasticul de pe oglinzi a inceput sa se jupoaie... si un pic vopseaua de pe suportul de la sergatoare. Am urmarit un pic postarile de pe site dar cam putini posesori de Carnival sa speram ca mai apar si animam un pic topicurile (topicul) kia Carnival
Kia Carnival EX Top 2.9 CRDI '03 Gri metalizat

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: Carnival

Post by singlecrys »

sa le stapaniti sanatosi , ce ar fi sa animati topicul si cu cateva poze (rare) pe acest forum!Numai bine
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

Cristi H
Posts: 516
Joined: 11 Feb 2009, 20:10
Auto:
Location: Ro
Contact:

Re: Carnival

Post by Cristi H »

Problema cu vopseaua e ciudata :shock: ! Am dat 4 Carnival pana acum, am si eu unul, dar nici pomeneala de exfoliere vopsea ! Merg pe ideea de sabotaj :evil: !!! Pasari, vecini, trecatori . . . Oricum, de la pasari prima data se decoloreaza, si, daca insisti sa o parchezi tot in "cotet", abia dupa o vreme se exfoliaza. Mai degraba e sabotaj cu lichid de frana! Am avut un caz de acest gen, dar au platit cei de la asigurari. Sper ca ai asigurare, mai ales ca e luata in leasing.
In rest, eu sunt multumit de ea, chiar daca "ia" mai mult ca un proceed 1.6 DSL HP :) . Oricum, folosesc Carnivalul doar pt. drive-test, concedii sau plimbat delegatii prin urbe. Masina e confortabila, stabila chiar la 170 km/h (mai mult nu am avut unde sa-i dau :evil: ) si nu au fost inca probleme in garantie.
Sa o stapanesti/folosesti sanatos.
Iti doresc drumuri . . europene! :)
Undercover Kia Dealer
procee'd 1.6 DSL HP

Catamax
Posts: 4
Joined: 12 Feb 2009, 23:03
Auto:
Location: Piatra Neamt

Re: Carnival

Post by Catamax »

Subscriu si eu cu faptul ca masina este stabila si la viteze mari, numai ca este mai greu de oprit :D. Atentie deci nu exagerati decat pe autostrada :mrgreen: .
Kia Carnival EX Top 2.9 CRDI '03 Gri metalizat

Cristi H
Posts: 516
Joined: 11 Feb 2009, 20:10
Auto:
Location: Ro
Contact:

Re: Carnival

Post by Cristi H »

La modelul nou franele sunt beton! :) Conduc destul de sportiv, asa ca stiu ce spun. Se opreste la fel de repede ca Sorento. :) Atata ca daca masina e plina, cei din spate nu apreciaza eficienta franelor, mai ales daca nu poarta centurile de siguranta ! :lol: :lol: :lol:
Undercover Kia Dealer
procee'd 1.6 DSL HP

Catamax
Posts: 4
Joined: 12 Feb 2009, 23:03
Auto:
Location: Piatra Neamt

Re: Carnival

Post by Catamax »

Cred ca modelul nou este superior, bravo kia, numai ca eu m-am indragostit de priza de aer de pe capota de la modelul vechi. :D
Kia Carnival EX Top 2.9 CRDI '03 Gri metalizat

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: Carnival

Post by singlecrys »

de pozele alea ati uitat...asa mai diversificam forumul care trebuia sa se cheme clubceed.ro ! parerea mea

Numai bine, singlecrys
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

Cristi H
Posts: 516
Joined: 11 Feb 2009, 20:10
Auto:
Location: Ro
Contact:

Re: Carnival

Post by Cristi H »

OK, maine fac poze daca e vremea buna. Pe aici vremea e naspa, ploua.
Bye
Undercover Kia Dealer
procee'd 1.6 DSL HP

antrax79
Posts: 12
Joined: 23 May 2010, 20:07
Auto:

Re: Carnival

Post by antrax79 »

Am schimbat 7 Carnival pana acum toate model 2006,la unele a aparut aceasta problema dar nu la vopsea ,doar la bara fata si oglinzi,se exfolia mereu cand mergeam la spalatorie.Carnival este o masina extraordinara din cauza ei am renuntat la passat si am luat un Carens.Carens este ok dar cand vii de la Carnival ai alte pretentii...deci...incerc sa o schimb cu un carnival din 2007 modelul nou.

SergiuP
Posts: 2
Joined: 20 Jan 2011, 18:43
Auto:
Location: Sibiu

Re: Carnival

Post by SergiuP »

Heya people!!! am aparut si eu in peisaj cu o Kia Carnival ca si asa va plangeati ca nu aveti oameni cu Kia Carnival! Cu toate ca am facut cont pe numele lu tata mai mult eu ca fata o conduc. E o masina super tare, cu motor de 2900 eh...ce poate sa isi mai doreasca o fata! Insa de ceva vreme tata cam are probleme cu ea. II tot sare din a 5-a si nu stie de ce. A dus-o la reprezentanta la service.... i-a pus o cutie noua... super! dupa 2 luni iar aceeasi problema!! SARE DIN A 5-A!!!”
stie careva motivu???? da... vb celui de mai sus pacat ca masinile astea au niste reprezentati (dealeri) ...nasoli! Poosi!!! si astept sa vad daca stie cineva..ce si cum.

simonamirescu
Posts: 1
Joined: 29 Dec 2010, 13:47
Auto:

Re: Carnival

Post by simonamirescu »

Buna ziua,

ma intereseaza unde pot gasi Aftermarket KIA Carnival Multimedia player /GPS sau ceva similar, second hand?
Am o Kia Carnival - sunt extrem de multumita cu cateva mici exceptii dar nu de netrecut - si as vrea sa instalez navigatie si eventual pilot automat - ma poate ajuta cineva?sunt din Craiova.

antrax79
Posts: 12
Joined: 23 May 2010, 20:07
Auto:

Re: Carnival

Post by antrax79 »

simonamirescu wrote:Buna ziua,

ma intereseaza unde pot gasi Aftermarket KIA Carnival Multimedia player /GPS sau ceva similar, second hand?
Am o Kia Carnival - sunt extrem de multumita cu cateva mici exceptii dar nu de netrecut - si as vrea sa instalez navigatie si eventual pilot automat - ma poate ajuta cineva?sunt din Craiova.
Buna,
Incearca pe okazii.ro

Post Reply

Return to “Carnival”