KIA PRIDE

Ce alte modele mai sunt şi ne interesează?
Post Reply
sick0ne
Posts: 2
Joined: 17 Apr 2010, 15:32
Auto:

KIA PRIDE

Post by sick0ne »

Salutări Clubului Kia România,


Sunt fericitul posesor al unei KIA PRIDE care, din nefericire, nu mai funcționează cum trebuie.
Mașina este într-un service de vreo 3 luni, iar cei de-acolo nu reușesc să-i dea de cap.
Problema se manifestă în felul următor: nu are putere mașina, iar benzina vine cu întrerupere, nu curge uniform și continuu.
Inițial am crezut că se datorează faptului că, din cauza ruginei, lângă gura de alimentare cu benzină, s-a format o gaură pe unde a intrat cu timpul multă mizerie în rezervor. Dar am astupat gaura, am curățat rezervorul, am schimbat filtre, furtunașe și chiar și pompa de benzină, și tot degeaba.
Totuși, dacă rezervorul are cel puțin 1/3 benzină, mașina merge normal...ceea ce e foarte dubios dat fiind faptul că am schimbat toate cele menționate mai sus.

Am citit aici despre oameni cu probleme similare și cum le-au rezolvat, dar nu mai am răbdare cu ea. Totuși, am să încerc chestia cu furtunașele...

Mașina este din 1999, modelul de 1,3, 55 CP, servodirecție, geamuri electrice față, roșie ca focul, bat-o norocu.

Aș vrea să o vând, întreagă sau pe piese. Sunt din Brașov.
Preț negociabil.


Toate cele bune,

Bogdan Toma,
nr. telefon: 0734966037
adresă de email: andrei.bogdan.toma@gmail.com

sick0ne
Posts: 2
Joined: 17 Apr 2010, 15:32
Auto:

Re: KIA PRIDE

Post by sick0ne »


Post Reply

Return to “...ce am omis?”