Aditivi benzina

Chiptuning, filtre, evacuari, admisii, suspensii, etc.
mihay
Posts: 291
Joined: 04 Jul 2008, 13:24
Auto:

Re: Aditivi benzina

Post by mihay »

mai nou si cu X% de bio combustibil , mai mult la diesel decat la benzina. vom ajunge sa mergem cu gainat de pasare in curand. ne iau toata placerea de a auzi motoare turate :twisted:

in fine revenind OT eram la service la Citroen Valcea ( pe vremuri fost dealer si subaru ) si era un tip cu un STI la revizie langa mine. Eu vorbeam cu mecanicii si le ziceam ca ceva intrerupe etc etc. Ma ia unu de mana , ma duce la ala cu STI si -l intreaba : Ia zi ma , ti-a placut ce ti-am dat? Si ala a afisat un zambet d-ala tamp.

Ce-i daduse ? un aditiv de benzina de la Exell, firma dir Citroen sport, Olivier Quesnell. La fel mi-a explicat si mecanicul ca aditivul de benzina nu are ce sa strice . Am zis ca incerc si eu dar lipsa de bani...

Brill
Moderator
Posts: 1419
Joined: 07 May 2009, 15:18
Auto: 1.6 cmc 122 CP
Location: Bucuresti - P-ta Victoriei

Re: Aditivi benzina

Post by Brill »

Aimar wrote:@@ brill - Legat de benzina sa bagi cum curge din pompa...stiai la lukoil benzina e condimentata cu apa in ea :D ?
Stiu ca are si murdarie nu numai apa. Ar fi bine sa fie numai apa :lol: :lol:
KIA Cee`d City 1.6 122 CP B-032162 DJ-49-TOM -> B-298-MRA
Daca raspunsul nu este clubKIA.ro, inseamna ca nu ai pus intrebarea care trebuie.
Pentru a va alatura grupului clubKIA de pe facebook dati click aici https://www.facebook.com/groups/191619794193148/ apoi apasati butonul join. Un administrator va va ura bun venit!
Pagina comunitatii clubKIA pe facebook aici: https://www.facebook.com/comunitateakia

singlecrys
fidelu'
Posts: 649
Joined: 01 Sep 2008, 14:48
Auto: Kia Ceed 2018 si Sportage 2019
Location: Tulcea

Re: Aditivi benzina

Post by singlecrys »

Lukoil [-X si la dacie dadea rateuri benzina aia...
Dentist pasionat de mountainbike
JURNAL BORD:TL 08 SRS
*INSCRIE-TE AICI ...pentru Harta posesorilor de cee`d/ceed din Romania
,,La noi, dintii fac diferenta"

Aimar
Posts: 341
Joined: 22 Feb 2008, 23:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Aditivi benzina

Post by Aimar »

carerra 95 de la PetromV sau OmV e baza :) uneori mai alint masina o mai rasfat ce-i drept mai rarut..ca-i mai dragut..cu carrera 100 :mrgreen: cu aditivi

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: Aditivi benzina

Post by bumblebee »

Mihay: cat costa aditivii de care zici tu de la Citroen ?
Kia Cee'd 1.4 best

Post Reply

Return to “Performance tuning”