Folie geamuri

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
shustrik
Posts: 159
Joined: 28 Feb 2008, 11:50
Auto:
Location: Bucuresti

Post by shustrik »

aktymel pai in cazul asta este foarte bine, Pitestiul nu este departe de Bucuresti, asa ca nu ar fi o problema, cel putin pt mine, numa sa faca omu lucru k lumea si sa nu am dupa aia probleme cu politia. ai spus ca te-a costat 450 lei cu folie llumar, sa inteleg ca asta pt geamurile de pe spate?!
KIA CEE'D 1.4 GSL BEST BLACK PEARL
ODO: 134.500KM

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

:shock: 450 ron Llumar? poti sa dai si tu un nr de tel, ceva...eu am Pro_cee'd...cre' ca scap mai ieftin...sper :lol:
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

Blad3XL
MadDriver
Posts: 68
Joined: 17 Dec 2007, 19:19
Auto:
Location: Galati

Post by Blad3XL »

Mi-am pus si eu folie Llumar tot 450 ron la ONYO in spate la LuxOil ptr cei din GL. Baietii sunt super meseriasi si monteaza in doar 2 ore. Iar despre dealer, nu are nimik impotriva atata timp cat sunt autorizati sa puna folie.
Kia Sii'D 1.4 109Cp Abyss Blue , Best ii zice. GL-23-ADC. P.S: Feriti-va de magarush!!!
Honda Civic '96 tot 1.4 dar mai potenta putin >:). GL-22-ADC

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

AKTYMEEEELLLL!!!!!.... :? :? :? ...imi spui si mie ceva cu folia?!?!
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

@ciprianeagu
Aici http://fys-autotuning.ro/ ai incercat? Poate e mai ieftin ;)
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Post by Stefan47 »

Salut Aktymel, ti-a dat geamurile jos cand ai pus folia sau a lucrat normal cu geamul ridicat fara sa demonteze ceva?

P.S: Ai un numar de telefon si o persoana de contact ceva? Ms frumos
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

Raspund eu in locul lui @aktymel: nu i-a dat nimic jos, a lucrat asa. Am avut ocazia la intalnirea de duminica sa admir munca omului: a lucrat impecabil, iar luneta e dintr-o bucata pusa.
@ciprianeagu
Luna viitoare vreau sa-mi pun si eu folie, poate mergem impreuna ca sa beneficiem de reducerea de grup :lol: .
Pe tip il cheama George, iar nr lui il are @aktymel. Da-i un PM
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Post by Stefan47 »

Pt mr_wizard: Ms frumos pentru informatii, acum problema este ca nu am nici timp si nici bugetul necesar, deocamdata :cry: O sa-i dau un PM ca sa-mi dea niste date de contact. Probabil va trebui programare, ca sa nu vin degeaba in Pitesti. O seara buna!
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

mr_wizard wrote:Raspund eu in locul lui @aktymel: nu i-a dat nimic jos, a lucrat asa. Am avut ocazia la intalnirea de duminica sa admir munca omului: a lucrat impecabil, iar luneta e dintr-o bucata pusa.
@ciprianeagu
Luna viitoare vreau sa-mi pun si eu folie, poate mergem impreuna ca sa beneficiem de reducerea de grup :lol: .
Pe tip il cheama George, iar nr lui il are @aktymel. Da-i un PM
Pai i-am dat :( ...si nu mi-a raspuns...mai incearca si tu...deocamdata am in spate o perdeluta retractabila la 13 ron din Auchan si pe lateralele mici din spate dintr-alea cu ventuze :cry: ...da' VREAU FO-LI-E!!!!!

Problema e ca nu am timp deloc...doar in Week-end si atunci pe unde sa mai umbli sa cauti? :(
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

al_de_sus
Posts: 35
Joined: 29 Apr 2008, 01:17
Auto:
Location: Pitesti/Bucuresti

Post by al_de_sus »

m-as baga si eu la faza asta prin iulie dupa ce termin cu facultatea si am mai mult timp liber.
sunt curios daca are vreo importanta dimensiunea geamurilor, adica la proceed sunt mai mici :P , poate vine mai putin.cred ca depinde cat din banii pe care ii dai sunt materialul si cat manopera.

actymel ti-ai pus folia pe care ai cumparat-o tu sau pe aia doar ai incercat sa vezi daca poti sa o pui singur?
Pro_cee'd 1.4 GSL BEST Cassa White AG 84 DAV
1->2-->3--->4---->5----->Rachetaaaaaa!!!!

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

I-a pus folie Llumar lui @aktymel - inclusa in pret.
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

Buuun...hai ca incepem sa ne strangem din Pitesti pt folie...mai am si eu un prieten cu Golf 5 care vrea neaparat...altfel mergem daca suntem vreo 4-5, cu toate ca are el destui clienti, dupa spusele lui aktymel...astept si eu pe PM un nr de tel al acestui magician Llumar din Pitesti :D
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

:lol: :lol: mai mai mai ...ce ma cauta lumea pe aici .... Multumesc Mr wizard pt suport !!!
am fost deconectat o perioada de net ` ca nu prea am stat acasa ... am fost in concediu .. si am fost mai tot timpul plecat ....
deci ... @ al_de_sus ... ce ziceam eu inainte ca mi-am luat folie .. si ca incerc sa mi-o pun singur ... nu mi-a iesit .. folia care se gaseste pe tarabe sau magazine auto ... este o folie subtire si prost calitativa comparativ cu folia llumar care este mai groasa si se aplica mai bine pe geam se intinde fara sa faca cute ... isi pastreaza proprietatile mai mult timp decat asta naspa cumparata cu 10 lei un sul ( nu se decoloreaza, nu se zgarie asa usor -decat daca freci sau sapi cu unghia intentionat)
iar sa cumperi folie llumar nu gasesti .. nu cred ca iti vinde nimeni.. decat la firme specializate ... si ti-o da foarte scump ... asa te duci direct si ti-o si monteaza .....firma respectiva ....
Folia a fost montata fara a se da jos nimic si fara a trage de panouri... luneta este pusa de-a-ntregul masurata si intinsa cu feonu` ca sa nu faca cute... lucrare impecabila ...
@Stefan da este bine sa dai un telefon inainte si sa-l anunti pe om ca vi .. ca sa-si faca timp sa te cheme si pe tine intr-o zi !
chestia e ca lucreaza singur si nu face mai mult de 3 masini intr-o zi ! deci trebuie vorbit cu George ca are o gramada de comenzi....
Va las numarul lui de telefon ! si spuneti ca aveti Kia Ceed si ca a mai facut el tot pt o kia si ca sunteti recomandati da :wink:
George 0730 008 975
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

merci actymel! am reusit sa iau legatura cu baiatul cu foliile...mi-a vazut masinutza si mi-a zis ca face 500 ron totala...cam mult, daca tie ti-a luat 450... :( ...oricum, sapt viitoare o duc :D
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

cum 500 ron totala ?? adika si geamurile din fata ???
t-i se pare mult ?? 500 ?? pai mie mi-a luat 450 doar laterale spate+luneta :) nu e mult deloc .. si iti zic ca pune super bine folia .... ;)
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”