Tobe esapament

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
djniki4
Posts: 639
Joined: 10 Jun 2008, 15:28
Auto:
Location: Bucuresti

Post by djniki4 »

o astfel de operatiune( schimbare toba ) se face in orice service sau doar ila service-ul Kia? adica cumperi toba si te duci la orice service sau la kia?

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Post by Stefan47 »

Sincer, nu stiu daca cei de la Kia o sa-ti faca o astfel de operatiune, te duci la un service specializat pe evacuari si asta e :D daca faci ceva de genul sa ne anunti si pe noi cum a decurs :wink: Bafta
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Post by Stefan47 »

:!: Am sunat astazi la Kia Romauto si mi-au inchis gura cu toba mea. Mi-au zis clar ca orice teava taiata sau sudatura pe teava de esapament duce la pierderea garantiei pe partea de evacuare.

Mi-au sugerat sa-mi pun un Tips :smt068 Impuscati-va cu tipsu vostru!!!

Asa ca adio Toba Sport deocamdata :cry:
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

:P :P :P
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Alexzander
Posts: 19
Joined: 19 May 2008, 21:42
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Alexzander »

Salut !!! Nu trebuie sa taiati nimic :) , uitati-va la poze http://picasaweb.google.com/XLR.Megatron/KiaSport asta vreau sa-mi pun , am vorbit cu dealer-ul si cred ca daca montez kitul exterior (circa 1000RON) merge sa montez si tobe , poate chiar duble , si fara sa tai ceva . Ori va montati dubla evacuare (vizibile ) ori simpla (poza cu masina galbena). Cred ca ar trbui sa va informati bine sa nu taiati degeaba bara si sa ramaneti si fara garantie . Mai bine dati bani si pe kitul XR ca merita :) [/url]
Voi cumpara in toamna: Kia pro_cee'd 1.6 GSL MT STYLE + cateva optiuni: Geamuri fumurii, Jante si anvelope - 225/45 R17W, parbriz-geam cu protectie UV, presuri interioare tip carpeta, senzor parcare, culoare alba(Casa White).

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Post by Stefan47 »

Tot nu vad cum schimbi tu toba finala fara sa tai teava :? Eu despre asta vorbeam, chiar nu ma intereseaza sa se vada un tips acolo, eu vreau finala schimbata cu una sport.
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

User avatar
Stefan47
Rapidistu'
Posts: 426
Joined: 24 Apr 2008, 07:22
Auto: Kia Ceed 1.4
Location: Bucuresti

Post by Stefan47 »

Alexzander wrote:Salut !!! Nu trebuie sa taiati nimic :) , uitati-va la poze http://picasaweb.google.com/XLR.Megatron/KiaSport asta vreau sa-mi pun , am vorbit cu dealer-ul si cred ca daca montez kitul exterior (circa 1000RON) merge sa montez si tobe , poate chiar duble , si fara sa tai ceva . Ori va montati dubla evacuare (vizibile ) ori simpla (poza cu masina galbena). Cred ca ar trbui sa va informati bine sa nu taiati degeaba bara si sa ramaneti si fara garantie . Mai bine dati bani si pe kitul XR ca merita :) [/url]
App unde ai gasit tu kit la 1000 ron??
Proud Owner of Kia Cee'd 1.4 16V ~120 HP BEST...ODO +68.000 km
Upgrades: Carbon Sport air-filter, Magnaflow exhaust, HID Xenon, Llumar all-around, Crunch GTR Bass Pack, Pager alarm, bad-boy look, black headlights, full red taillights, TCM Turbo remap, 17" OZ Racing, XR Body kit, Morimoto Bi-Xenon Lens + Angel Eyes

User avatar
rttt_gia
Posts: 89
Joined: 19 Oct 2007, 23:04
Auto:

Post by rttt_gia »

@Stefan47

subscriu: unde?
KIA Cee'd 1,6l EX

pdteam
Posts: 25
Joined: 23 Aug 2008, 14:35
Auto:
Location: Bucuresti

Re:

Post by pdteam »

MrDjBthu wrote:
psystem wrote:Dar probabil ca trebuie taiata bara(ca in partea dreapta).

Trebuie vazut dac se poate trece pe sub rezervor(sau pe langa el), pe langa suspensie.

Bafta


eu ziceam ca ar arata frumos, nu ca i-as si face :)
nu are rost la motor de 1.4 cred.

daca ti'as zice ca am vazut tico cu evacuare dubla m-ai crede ? :lol: :lol:
Rio . 1.5 CRDI 110 CP ( vrem mai mult )
Waiting for the Borrego.
Sorento Charge ^^.

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: Tobe esapament

Post by ciprianeagu »

Dar daca eu v-as zice ca in Pitesti exista Tico cu Xenon :?: :!: :D ...plus bodykit :D
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Tobe esapament

Post by Arnold12 »

Si arata foarte bine. :)
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”