Xenon cu lupa Kia Ceed

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
xp
Posts: 881
Joined: 18 May 2008, 17:47
Auto: kia ceed 1.4 best 2008
Location: Braila

Re: Xenon cu lupa Kia Ceed

Post by xp »

La finalizarea lucrarii poate pui o poza sa vedem cum arata farul cu aceste lupe. Multumesc!
-Kia Ceed-1.4-BEST-so red-90.000 km

djniki4
Posts: 639
Joined: 10 Jun 2008, 15:28
Auto:
Location: Bucuresti

Re: Xenon cu lupa Kia Ceed

Post by djniki4 »

Poti incerca aici http://gamamag.ro/ , suna si intreaba cat te costa, baietii sunt priceputi si foarte de treaba. bafta

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Xenon cu lupa Kia Ceed

Post by eugenflorinmanea »

280 ron mi au cerut mie.
SAAB 9-5

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Xenon cu lupa Kia Ceed

Post by bogdan241 »

Exact la ei sunt farurile mele

Astept rezultatul
djniki4 wrote:Poti incerca aici http://gamamag.ro/ , suna si intreaba cat te costa, baietii sunt priceputi si foarte de treaba. bafta
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Xenon cu lupa Kia Ceed

Post by bogdan241 »

Am postat poze in jurnalul de bord: http://clubkia.ro/viewtopic.php?f=5&t=1 ... 07#p206207

Va astept cu opinii:)
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

User avatar
cristioprea
Posts: 69
Joined: 29 Dec 2010, 20:06
Auto: kia ceed
Location: Bucuresti/Pitesti

Re: Xenon cu lupa Kia Ceed

Post by cristioprea »

Sal.
Arata foarte bine.Sa le stapanesti sanatos si fara evenimente.
Intelegem ca investitia a fost undeva la 550 lei , aici ma refer la lupe si montaj. Merita efortul ? Te intreb pentru ca am avut o tentative de a.mi monta lupe anul asta, dar in urma unor discutii cu alti posesori de lupe am ajuns la concluzia ca nu este o mare afacere.(diferenta este foarte mica intre far stock xenon 35w 6000K si far cu lupa xenon 35w 6000K ).
Poate cu xenon 55w este altceva. Impartaseste-ne parerea ta acum ca esti posesor de lupe.
Noroc

eugenflorinmanea
Posts: 2798
Joined: 25 Aug 2008, 20:23
Auto: Saab 9-5 Aero
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Xenon cu lupa Kia Ceed

Post by eugenflorinmanea »

E o mare diferenta.Daca nu ai lupe tot timpul ai frigiderul plin de carne.
SAAB 9-5

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Xenon cu lupa Kia Ceed

Post by bogdan241 »

Aici nu ne referim la carne....ci la placerea ta de a vedea ceva modificat la masina si la a vedea mai bine noaptea.

Cristi...inca nu am condus pe intuneric. Ai vazut cum arata farurile vizual. O sa revin cand o sa conduc noaptea .

Costuri: 250 lei lupe+ornamente. 280 lei montaj cu vopsit interior faruri.

Pe moment sunt multumit de senzatie :) Un alt avantaj este la ITP si la controalele politiei.
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Xenon cu lupa Kia Ceed

Post by Nesta3 »

cristioprea wrote:Sal.
Arata foarte bine.Sa le stapanesti sanatos si fara evenimente.
Intelegem ca investitia a fost undeva la 550 lei , aici ma refer la lupe si montaj. Merita efortul ? Te intreb pentru ca am avut o tentative de a.mi monta lupe anul asta, dar in urma unor discutii cu alti posesori de lupe am ajuns la concluzia ca nu este o mare afacere.(diferenta este foarte mica intre far stock xenon 35w 6000K si far cu lupa xenon 35w 6000K ).
Poate cu xenon 55w este altceva. Impartaseste-ne parerea ta acum ca esti posesor de lupe.
Noroc
Da, 6000k la lupa nu lumineaza la fel de bine,daca pot spune asa, ca 6000k la stock.Dar un 35w de 5000k sau 4300k,te va face sa te uiti pe geam sa vezi cum se insereaza ca sa poti iesi din nou cu masina la plimbare.Am un 55w 6000k acum pe lupele mele.Lumineaza f bine, dar simt lipsa unui 5000k.Am folosit 5000k 55w, si crede-ma ca nu am avut nici o problema pe ploaie,ceata sau ninsoare.Nu se compara nimic,iar lupele astea morimoto,dau clasa la multe lupe stock fie ee si de pe masini de generatie noua....La 6000k, pe umed,nu mai vezi nimic...Nu conteaza ca ai lupa sau far normal.
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Xenon cu lupa Kia Ceed

Post by bogdan241 »

Mie mi-a povestit cineva care a testat de la 3000k la 6000k pe toate conditiile naspa de drum. Rezultatul a fost cam cel precizat de nesta...cu 6000k nu vezi nimic pe ceata si uneori nici noaptea. De aia am si ales 4300k.
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Xenon cu lupa Kia Ceed

Post by bogdan241 »

Am mers pe ceata cu xenoanele cu lupa si mi se pare super ok. Mult mai bine decat cu xenoanele fara lupa.
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

allexik
Posts: 21
Joined: 09 Feb 2010, 22:27
Auto:

Re: Xenon cu lupa Kia Ceed

Post by allexik »

Mai stiti pe cineva care poate asigura sau oferi asistență la montajul unor astfel de lupe? Am intrebat la o "firma" care se ocupa strict cu asa ceva si mi-au cerut 400ron doar pe montaj...inteleg ca trebuie sa traiasca si ei din ceva dar nici chiar asa...in conditiile in care am lupele si xenonul mi se pare foarte mult...

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”