Folii pe fata Llumar,Sportage gen 4

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
fristici
Posts: 229
Joined: 24 Oct 2016, 09:07
Auto: Kia Sportage

Folii pe fata Llumar,Sportage gen 4

Post by fristici »

Am sunat azi la un atelier autorizat din Oradea sa intreb de folii si mi-a spus doamna ca se poate pune,au de 79% transparenta, ca sunt foarte deschise ,dar protejeaza de razele UV.Acum nu stiu ce sa spun... se merita? 240 lei ma costa treaba asta si pune folia pe tot geamul(adica desfac si fetele de usi).Iau in calcul ca ar oferi rezistenta la impact geamului,o protectie la zgarieturi si nu stiu ce sa spun de soare, in principiu de asta vreau sa le pun.
Kia Sportaj 1.7 DSL 2016

Flavyus
Posts: 1929
Joined: 19 Jan 2017, 11:04
Auto: Sportage2017 2DSL GTL4x4HP 6AT
Location: Bucuresti

Re: Folii pe fata Llumar,Sportage gen 4

Post by Flavyus »

Eu unul am informatii ca geamurile sunt atermice la S4, asa ca nu dau in branci sa pun, mai ales ca pe spate sunt inchise din fabrica.
viewtopic.php?f=93&t=24271

proc74
Posts: 472
Joined: 19 Apr 2008, 10:27
Auto: Ceed/Sportage
Location: Constanta

Re: Folii pe fata Llumar,Sportage gen 4

Post by proc74 »

Am pus si eu pe spate si luneta. Am vrut sa pun si pe fata dar baiatul care mi le`a pus a zis ca maximul legal este 75%. A scos aparatul de masurat si......din fabrica 74% :). Orice folie, oricat de incolora ar fi, ar face procentul sa sara de 75. Asa ca m`am lasat pagubas.
Sportage 1.6GDI Style+
Ex.Ceed best - kompass blue
CT 12 BNK

fristici
Posts: 229
Joined: 24 Oct 2016, 09:07
Auto: Kia Sportage

Re: Folii pe fata Llumar,Sportage gen 4

Post by fristici »

Am intrebat si eu si a zis ca nu are nimic ,ca ei pun in limitele.legii si 79% poate pune si ca imi da certificat de conformitate,garantie,bla,bla sa nu am treaba cu politia, e prea putin ce e din fabrica,sunt convins ca o sa simt diferenta
Kia Sportaj 1.7 DSL 2016

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”