LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
arres
Posts: 21
Joined: 10 Feb 2008, 02:03
Auto:
Location: galati

LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by arres »

Hai salut!ce parere aveti despre lambo doors la Pro Cee'd?cum credeti ca ar arata?Se merita?eu m-am tot interesat pe internet am dat telefoane si am gasit cate ceva.sunt destul de multumit de pret.cred ca 350 400 de euro ajung.mai veniti si voi cu amanunte va rog!in dec vine si pro Cee'd ul meu si chiar m-ar interesa!

dfgrama
Posts: 5
Joined: 18 Sep 2008, 15:09
Auto:

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by dfgrama »

salut! in decembrie vine si a mea, eu ma gindeam la niste fluturasi, sau cum se chiama chestiile care se pun al evacuarea tobei ca sa scoata un sunet mai baritonal. cit despre butterfly wings, ce sa zic, la cum arata pro ceed nu poate sa ii stea decit bine.
si in plus probabil ca ai fi primul din Rominia care ar avea asa ceva! si ai mai aduce niste clienti la dealeri dupa citeva plimbari prin buc.
salutare

arres
Posts: 21
Joined: 10 Feb 2008, 02:03
Auto:
Location: galati

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by arres »

eu am mai avut o kia Cee'd si imi parea rau ca nu mi-am luat din prima pro Cee'd.ai dreptate ca arata bestial.nu ar avea de ce sa ii stea rau!am in cap idee asta de cand aveam Cee'd ul.deja am gasit o firme serioasa cu care sper sa colaborez.trebuie doar sa astept masina si sa le trimit o copie dupa talon.:D

alcatraz

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by alcatraz »

arres wrote:...ce parere aveti despre lambo doors la Pro Cee'd?cum credeti ca ar arata?Se merita?...
inca nu ai masina si deja iti faci planuri de viitor? ai ceva rabdare si o sa constati ca intr-o masina nu se baga banii aiurea. primele cheltuieli sunt cu inmatricularea si asigurarile (estimativ 1000-1500 euri). iti mai trebuie cauciucuri de iarna ca incepe sezonul. masina trebuie sa circule, ca de aia o cumperi, nu sa putrezeasca in fata casei, dar sa arate bine. parerea mea.

asteptare usoara!

PS 1. imi doresc si eu: filtru aer, tobe sport, kit xr, xenoane, audio sa moara lumea, jenti de aliaj de 17, chiar de 19 daca se poate, gume pe 17-19 cit mai late, dar, inainte de a face vre-o investitie, stau si cumpanesc care sunt prioritatile. siguranta si confortul primeaza. restul accesoriilor le consider fite, care, fie vorba intre noi, dau un + de aspect masinii.

PS2. vezi cit sunt de utile intentiile tale!!!

cRbL
pro_ceed ftw
Posts: 136
Joined: 24 Apr 2008, 01:39
Auto:
Location: Bucuresti

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by cRbL »

pune tu lambo doors cu 400 de euro si iti mai aduc inca 10 clienti.
un kit de lambo doors fcut de cei care se ocupa cu asa ceva de fel este in jur de 1000 de epuroi de la LSD.
daca ai impresia ca e o simpla balama care tine usa in sus si e ieftineanu, eventual o faci singur, ei bine nu :))
au mai avut unii tentative de chestii de genul nu tocmai ortodoxe si ghici ce...s`au trezit cu usa in mana..
ca idee...ar fi GENIAL
a fost primu lucru la care m`am gandit cand am vazut pro-ul.
idei ar fi nenumarate, de la dvd la super sunet, la jante de 18, la evacuare dubla, la body kit, la paintjob, la turbo la enshpe mii de alte posibilitati..
dar gandeste`te ca iti iei adio la garantie la unele din chestiile astea si sansele sa o mai vinzi vreodata macar pe aceiasi bani cu care ai luat-o sunt foaaaaarte mici daca nu aproape inexistente.
si daca mai pui in calcul si cati bani bagi ... si cat risti...
pe pro ar merge multe...dar cate se merita ?

User avatar
Bonzai2
Master Of Puppets
Posts: 811
Joined: 11 Jun 2008, 02:28
Auto: Mazda Cx5
Location: All around the world
Contact:

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by Bonzai2 »

cRbL wrote:sansele sa o mai vinzi vreodata macar pe aceiasi bani cu care ai luat-o sunt foaaaaarte mici daca nu aproape inexistente.
si daca mai pui in calcul si cati bani bagi ... si cat risti...pe pro ar merge multe...dar cate se merita ?
Tuningul e un hobby nu o afacere.Nu incepi sa faci calcule la cati bani bagi in ea oare cat mai scoti la o revanzare,pur si simplu o tunezi ca asa iti place,bineinteles daca iti si permiti.


@arres Totusi eu ma indoiesc ca pretul unor lambo doors e de 400 euro.poate ai omis vreun zero :D
Mazda Cx5 2.2 D AWD 175 CP Revolution - Red Soul
Ex : Kia Cee'd 2.0 GSL Style- Kompass Blue
http://picasaweb.google.com/Bonzai222/ElCid#
Nu conteaza cat de lung ai parul, important e ce si cum gandesti

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by mr_wizard »

Daca "lichiditatile disponibile" nu reprezinta o problema, pune pe ea tot ce-ti place... doar tu mergi cu ea, nu? Tie trebuie sa-ti placa. Sfatul meu: daca tot te apuci de o treaba, fa-o profesional, fara improvizatii. Multa bafta!
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

arres
Posts: 21
Joined: 10 Feb 2008, 02:03
Auto:
Location: galati

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by arres »

Baieti multumesc ptr sfaturi!de asta sunt bune forumurile astea!o sa ma gandesc serios daca v-oi investii in pro Cee'd ul meu!inmatricularea si asigurarile nu le mai i-au in calcul.trebuie sa ma gandesc f bine.in opinia mea pro cee'd ul este o masina frumoasa si ar merita investit in ea.dispun de bani.nu i-mi fac probleme din punctul asta de vedere.nu imi place sa arunc banii pe fereastra in schimb.de asta ma gandesc serios si de asta va intreb si pe voi,care sunt lucrurile care care mertita cu adevarat sa fie adaugate pe un pro cee'd.eu mi-am luat un pro Cee'd city care are majoritatea dotarilor necesare.ramane da vazut ce voi face in continuare.va tin la curent.multumesc inca odata!

cRbL
pro_ceed ftw
Posts: 136
Joined: 24 Apr 2008, 01:39
Auto:
Location: Bucuresti

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by cRbL »

pai zi`ne ce motor ai ales.

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by Ogy »

la banii aia imi puneam si eu LSD la 5 usi :)

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by radu84 »

arres wrote:Baieti multumesc ptr sfaturi!de asta sunt bune forumurile astea!o sa ma gandesc serios daca v-oi investii in pro Cee'd ul meu!inmatricularea si asigurarile nu le mai i-au in calcul.trebuie sa ma gandesc f bine.in opinia mea pro cee'd ul este o masina frumoasa si ar merita investit in ea.dispun de bani.nu i-mi fac probleme din punctul asta de vedere.nu imi place sa arunc banii pe fereastra in schimb.de asta ma gandesc serios si de asta va intreb si pe voi,care sunt lucrurile care care mertita cu adevarat sa fie adaugate pe un pro cee'd.eu mi-am luat un pro Cee'd city care are majoritatea dotarilor necesare.ramane da vazut ce voi face in continuare.va tin la curent.multumesc inca odata!
Cred ca mai bine ar fi investesti intr-o carte de gramatica a limbii romane. :lol:
Nu am putut sa ma abtin. :roll:
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

User avatar
Ogy
Cel mai ghinionist!
Posts: 5213
Joined: 29 Feb 2008, 16:06
Auto: Kia cee'd 1.4 base + opt.
Location: Bucuresti
Contact:

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by Ogy »

daca e ora de gramatica si off-topic atunci tu ar trebui sa mai mananci ceva ...ca se mananca literele intre ele
"ar fi sa investesti"
asta ca sa ne dam destepti si sa aratam ca toti suntem la fel
LSD -lamborgini style doors
-desigur pe unde s-a inventat substanta se vorbeste mai mult de aceste usi decat de drog, la noi este invers pentru ca aici se consuma :)
Last edited by Ogy on 01 Nov 2008, 14:58, edited 4 times in total.

User avatar
apachioara
nicicum
Posts: 421
Joined: 24 May 2007, 22:11
Auto:
Location: Cluj Napoca
Contact:

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by apachioara »

Ogy wrote:la banii aia imi puneam si eu LSD la 5 usi :)
Sa vezi dupa aia halucinatii... :lol:
cee'd 1.4gsl Ltd. Ed. Pewter Beige CJ-56-GUG
http://picasaweb.google.com/apachioara2/CeedU

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by bogdan-alin »

lambo doors pe proceed deocamdata nu se pot pune....am un prieten care se ocupa cu asa ceva si raspunsul lui la aceasta intrebare a fost negativ....si oricum daca s-ar putea pune ar costa in jur de 1600 de euro cu tot cu montaj......asa ca eu unu as prefera sa imi deschid usile normal :D si presimt ca o sa fiu foarte fericit cand o sa le deschid avand in vedere ca pe 21.11.2008 imi vine si mie proceedul negru :)

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by misuspita »

Oricat mi-ar placea sa am asa ceva, cred ca as zice pas, chiar daca as avea banii de dat. Ar arata superb, dar confortul lasa de dorit. Plus ca la locurile de parcare din Bucale... intai as iesi din masina, apoi as conduce din volan impingand masina... ca altfel nu as avea loc sa ies. :D
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”