LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by radu84 »

Eu zic ca este necesar mai putin spatiu pentru deschiderea lambo doors decat la cele normale.

ImageImage
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

User avatar
misuspita
cantaretzu'
Posts: 1039
Joined: 07 Oct 2007, 12:31
Auto: Proceed
Location: Bucuresti

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by misuspita »

Mda, arata fabulos si se pare ca distanta laterala necesara e mai mica decat imi inchipuiam eu.

Deci cam cat ar fi un sistem de-asta? :D
Ex-Pro Cee'd 1,4 Best
Actual Ford Focus mk4 1.0 125CP

AlinC.
Posts: 399
Joined: 24 Jun 2008, 02:50
Auto:
Location: Iasi
Contact:

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by AlinC. »

Lambo doors e pentru super cars, eu asa vad problema. Pana una alta eu inca mai astept niste motorizari care egaleze design-ul sportiv al pro ceed-ului. Ce-i acum e gluma...

Daca ar fi sa bag niste bani, as investi in chip tuning (numai autorizat si gandit sa functioneze in conditiile de cliam din Romania) si intr-o evacuare sport. Eventual o colare discreta. N-am curaj sa ma gandesc la filtre sport, personal nu cred ca rezista in praful din Romania si-ti umpli motorul de mal.
Pro_Cee'd 1.6 DSL HP Classic, Piston Gray
+ESP +alte optionale
ODO: ~40.000 km
B 92 AXF
Jurnal de bord
Need 4 Sticker:: magazin online de stickere auto

crys_bb
Posts: 193
Joined: 29 Feb 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by crys_bb »

baieti va urez succes sa va puneti si portbagajul cu balamale lambo :)).....dar cand o sa va buseasca unu in usa.....si casco nu va despagubeste pe balamalele de fitze.....o sa fiu primul care o sa rada de voi :lol: :lol: :lol: :lol:
Fericitul detinator al unei KIA C'EED dakar yellow(alias motanul mustar)-1.4 - 109cp B-XX-YCR
aftermarket - statie + subwoofer

- pleoape + faruri negre....(originalele modificate)

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by ciprianeagu »

Apoi de ce sa nu te despagubeasca, daca ai CAsco, si ai si facturi pt montajul balamalelor de fitze, si astea sunt trecute in contractul de asigurare? Pe mine in fiecare an cand reinnoiesc contractul ma intreaba ce am pus eu in plus si ce e din fabrica...
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

crys_bb
Posts: 193
Joined: 29 Feb 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by crys_bb »

trebuie facuta o reconstatare a valorii masinii......si sa va vad la reintregirea de suma la o balama "lambo"+montaj :lol: :lol: :lol: sa ma anuntati si pe mine cand o pateste unu cu usa lambo.......o sa fie comic rau.....promit ca eu vin cu floricelele si berea :))
Fericitul detinator al unei KIA C'EED dakar yellow(alias motanul mustar)-1.4 - 109cp B-XX-YCR
aftermarket - statie + subwoofer

- pleoape + faruri negre....(originalele modificate)

p3tr351
Posts: 52
Joined: 23 Aug 2008, 14:13
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by p3tr351 »

eu mi-as pune lambo doors numai pentru ca ar fi mai usor accesul in masina prin parcarile bucurestiului :lol:
1.6 crdi hp
pro_cee'd kompass blue classic
nr 19 in coloana

Bogdan
Posts: 414
Joined: 04 May 2007, 16:56
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: LAMBO DOORS ptr Pro Cee'd!?

Post by Bogdan »

crys_bb wrote:trebuie facuta o reconstatare a valorii masinii......si sa va vad la reintregirea de suma la o balama "lambo"+montaj :lol: :lol: :lol: sa ma anuntati si pe mine cand o pateste unu cu usa lambo.......o sa fie comic rau.....promit ca eu vin cu floricelele si berea :))
Poti sa iti adaugi pe Casco orice iti pui pe masina in limita unui anume procent(20% parca) din valoarea masinii.
Eu am un prieten cu Audi A5 care si-a pus Lambo, kit exterior complet, jenti schimbate, sistem audio si a trecut totul pe Casco.

Daca nu iti treci pe casco balamele, manopera si o patesti aia e, platesti din buzunar dar daca ai totul asigurat Cascolul este obligat sa te despagubeasca!

Revenind on topic, lambo doors nu prea se preteaza pentru masina de zi cu zi si oricat de bine vor fi ele montate, si reglate etc etc, e posibil ca in timp de la atata inchis/deschis sa tot surubaresti la ele.

Daca esti mai mare in greutate, o sa intampini destule dificultati sa urci in masina, sa nu mai zic de cei pe care trebuie sa ii urci in spate.

Pentru o masina cu care mergi doar tu si cu inca cineva in dreapta, si nu ar fi o masina de zi cu zi, lambodoors arata impresionant pe o masina ca Ceed, insa daca tot faci asta nu te rezuma doar la lambo.

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”