Bandouri laterale si de colt

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
lucian
sageata gri
Posts: 51
Joined: 24 Jun 2007, 12:03
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by lucian »

MihaiM wrote:Marfa bandourile. La ce bani si cum se pot cumpara?
http://www.ath-hinsberger.de asta ar fi site-ul. au mai multe elemente de styling si tunig exterior pentru ceed si alte cateva modele din asia.
problema ar fi cum ne adunam sa dam o comanda pana in germania...si daca ar merita pretul final.
bandouri...o grila destul de interesanta si parca ceva mai reusita decat ceaXR...eleroane.
Under construction.

Silviu 41

Post by Silviu 41 »

Eu am comandat vineri (08.02.08) si astazi le-am primit prin curierat rapid, am platit ramburs 115 RON. Sunt fabricate in Ungaria si sunt negre fara nimic scris pe ele dar mie-mi plac f. mult. La dealer m-ar fi costat 400 RON si tot neinscriptionate.

shumilica
Posts: 63
Joined: 12 Oct 2007, 23:34
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by shumilica »

De unde le-ai comandat? :shock: Site ceva?
Astazi daca nu esti confuz inseamna ca nu gandesti clar!

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

Te rog sa ne spui primele impresii dupa ce le montezi, si mai ales daca isi indeplinesc rolul lor esential : acela de a proteja portiera. :)
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

silviu41
Posts: 21
Joined: 11 Feb 2008, 22:03
Auto:
Location: Galati

Post by silviu41 »

Nu le-am montat inca pentru ca pe prospect spune ca se moteaza la 20 grade Celsius... Nu vreau sa se dezlipeasca(sunt autoadezive).
materialul din care sunt facute este OK (nu e cauciuc) pare a fi poliuretan.
Referitor la "de unde le-am luat" nu mai stiu site-ul dar pot sa va zic persoana: SZUTOR ZOLTAN tel. 0727383284.

shumilica
Posts: 63
Joined: 12 Oct 2007, 23:34
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by shumilica »

Mul?umim pentru informa?ii!

Am dat search dup? numele oferit de tine ?i am g?sit ?i siteul:
www.auto-accesorii.ro
E ?i o list? de pre?uri acolo...
Astazi daca nu esti confuz inseamna ca nu gandesti clar!

silviu41
Posts: 21
Joined: 11 Feb 2008, 22:03
Auto:
Location: Galati

Post by silviu41 »

Intradevar acesta este siet-ul ... si daca le au in stoc le trimit foarte repede (iar pretul fata de catalogul Kia este la 1/4)

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Am comandat si eu azi la ei bandouri usi + colturi bare si deflectoare pt gemurile fata. Sa vedem ce se intampla maine sau cel tarziu luni :)

Cel mai ingrijorat sunt de cum o sa-mi dau seama unde tre sa le lipesc pt protectie optima.

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

Simplu, deschizi portiera langa o masina si vezi unde atinge. ;)
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

...sau langa un zid !! :D
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

alexcercel
Moderator
Posts: 189
Joined: 28 Jun 2007, 16:42
Auto:
Location: Vaslui
Contact:

Post by alexcercel »

Am dat si eu comanda de bandouri. Acu' ramane de vazut daca le pot vopsi in gri si daca le pot infolia pentru extra protectie a vopselei de pe ele. Dupa cum stiti, piesele nepregatite pt. vopsire nu se prea pot vopsi, decat dupa niste tratamente, dar si atunci vopseaua se poate exfolia...
Cee'd LX Best 1.4 Machine Silver :: B-70-YIM
>> Jurnalul bordului meu :D <<
Minisite Design

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Era bine sa fie cum ziceti voi, insa tre sa testez cu ma mai multe masini si sa fac o medie. :lol:

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

eu cred ca bandourile au doar valoare ...estetica! sunt prea subtiri pt a proteja si ar trebui puse prea sus pe usi.... :?
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Prea subtiri? La asta nu m-am gandit :shock: Dar vad ca nici prin posta nu vine nimic deocamdata. Ce-i drept n-au trecut 48 de ore inca.

MihaiM
Posts: 871
Joined: 04 Jun 2007, 10:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by MihaiM »

Azi mi-au venit bandourile si deflectoarele. Bandourile imi par destul de groase. Ce nu-mi prea place este ca cele mici de colt au venit cu banda ce protejeaza adezivul destul de valurita. Sper sa nu fi afectat lipiciul si sa nu se lipeasca bine.

Deflectoarele sunt destul de misto, mai putin finisajulmuchiilor. Noroc ca aceasta parte intra pe sub chedere. Una peste alta cred ca asta (de pe site) este pretul corect. Sunt totusi niste plastice. Nu e nici o tehnologie ca sa valoreze cat se cere pe accesoriile originale.
La o prima incercare am esuat montarea. Schemele nu ma lamuresc in ce locas tre sa intre. Acolo unde am incercat eu blocheaza geamul.
@sorineeee heeelp :D

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”