GRILA TUNING proCeed

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

virusvex wrote:eu zic sa luam o grila XR de la un ceed si sa o adaptam pentru pro ceed :)) Parerea mea
Prea multa bataie de cap aproape pt nimic. Nu mi se pare cine stie ce grila aia...
Daka tot muncim si facem tuning, pai macar sa stim d c!

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

Ogy wrote:Fratilor, este un lucru bun ce vreti sa faceti. Problema este ca la un anumit moment, o sa ajunga toate masinile, sa arate la fel. Daca este sa fie tunning, pei sa fie diferit pe fiecare masina. Asa, o sa arate stock...
Pro cee'd-ul are o grila foarte agresiva/sportiva si asa. Mie imi place extrem de mult.
Dar urmaresc cu interesc evolutia lucrurilor.... :)
Eu oricum prefer sa lucrez pe masina direct, din mai multe motive...
Sunt de parere k e mai important montajul dekat piesa in sine, sa iasa fara lufturi, valuri, etc...
Un client o sa vrea un anume spoiler, facem grila sa semene, miemi mai vine o idee, la proprietar una...
No sa iasa la fel. Treaba cu piesele din matrita e pt cei ce nu pot venii la mn. Am mai ziso de fapt...

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

scraachmyback wrote:evacuare dubla
Image

un bodykit...nu foarte reusit...
Image

Grila kre imi place mie personal
Image

Image

si mai urmeaza...
Eu pot face si ce visezi tu aici :p Da' stai sa gasim macar un doritor pt ceva normal prima data.

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

bamb0ocha wrote:Image

Cred ca si asa mi-ar placea. Dar implica ceva munca.
Vorbeam despre asta mai sus. K o recomand din mai multe motive...

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

scraachmyback wrote:inca cateva poze...k sa scap de ele :P
Image
imi place evacuarea dubla si designul lor ;)
Image
.........................
Image

..........................
Image

Asta e chiar tare :D...ce mare e grila aia....ma intreb unde o sa pun nr de la masina :P
Image

Next...sa mai caut :D
Deflector spate cam cum ziceam...
Am matrite dupa asta, e mai simplu si mai diferit. Il recomand.
http://www.dragtimes.com/images/9963-20 ... 65-AMG.jpg
http://p.webwombat.com.au/motoring/imag ... -4-big.jpg

Capota cam cum ziceam, la ultima poza, masina rosie!

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

scraachmyback wrote:ce ziceti...fara sigla si maner pe haion ? :D

Image
Shaved!!!
Kat mai simplu, kat mai curat... Kat mai frumos!
Cum ziceam...

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

scraachmyback wrote:sau grila asta

Image
Incerkam si ceva de genu! ;)

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

Pasareyo wrote:iata si in varianta Pro ceed cu grila xr sa va faceti o ideea despre cum ar arata....


Image
Ah... Nu prea agreez crom, mahon... pe masini sport.

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

scraachmyback wrote:Supertare ce si-a facut baietzasu asta...

Asta da GRILA...schimba masina supermult si totusi e simpla ;)
si folia pe far ..eheee
ASA DA!!!

Image

Image
Pt inceput asta o sa facem si noi la grila...

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

rrich wrote:omu a prins ideea: cat mai simplu...:D arata foarte bine..:D dar si cea cu bara pe mijloc e tare rau..modele pe toate gusturile..cred k mai interesant este sa isi faca fiecare custom, km asta e si ideea sa fie unicat. altfel cum a mai mentionat cineva inaintea mea par toate la fel din fabrica.
Da, sunt mai mult dekat de acord!
O sa fie diversitate mai mare din mai multe motive, am specificat mai sus...

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

scraachmyback wrote:yapz rrich...o sa ne prezinte mai multe modele si nu o sa avem toti aceeasi grila...deci totul o sa fie custom...poate doar la bodykit sa fie ...k oricum avem de unde alege...mai ales k sunt si alte tipuri dar care mie personal nu-mi plac...gen bodyparts and restu...
Macar sa veniti voi cu atatea masini inkat sa nu mai am ce modele sa pun! :p

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

Imi cer scuze pt graba in care au fost scrise posturile, dar cu toate k este una din kestiile caremi displac cel mai mult, tre sa dorm... :)
Incerc sa postez azi niste poze cu modelele care le am in cap momentan sa le pun pe prima masina care o voi modifica...
Bafta!

Kellz

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by Kellz »

[T3m]b3|| wrote:
Kellz wrote:nu ca vreau sa fiu carcotas dar nu ar trebui ca primul set sa-l faca gratis pt reclama ? si dupa sa faca alte seturi cu care sa-si amortizeze investitia ?
dar vad ca la noi lumea gandeste in continuare ca in romanica si nimeni nu vrea sa faca nimic moca d-apoi sa-si mai asume si riscuri.
Reclama am destula, nui prima lucrare in fibra.
Numi permit sa lucrez mai ieftin macar [nu zic gratis] pt promisiunea k vor venii multi clienti.
Pretendenti de genu am in fiecare zii la garaj... [aduc clienti, fac, dreg!]
Daka nu esti doar unul dintre ei adumi 7-8 doritori [fiecare cu avansul] si ai tu un kit gratis.
Cum am zis mai sus, lucrari facute de mine sunt destule de vazut, pt a va convinge de cum lucrez.
Prb e k in ro toata loomea vrea moka...

dragule, dupa cateva minute de stat si deslusit limbajul mi-am dat si eu seama ce incercai tu sa spui acolo.
eu nu zic sa faci nimanui de gratis si nu cred ca a postat inceva in acest topic ca sa primeasca de gratis orice.

dar orice firma care se respecta si care vrea clienti si are de unde si cum sa-i atraga, nu il va taxa niciodata pe primul care isi face masina la ei cu mai mult. este absurd asa ceva deoarece din start tu iti opresti clientela spunandu-le "primul care vine plateste cu 33% mai mult ca restul".
firmele alea la care ma refeream eu sus sunt dispuse sa riste putin, bine inteles ca ele fac niste studii de piata inainte etc etc, vin ele cu un model propriu caruia ii fac reclama dupa.

dar tu dupa modul in care ne postezi aici imi dau seama ca nu esti nici pe departe o asa persoana/firma.

ai pe forumul asta un potential foarte mare de clienti dar pacat ca tu nu stii cum sa-l valorifici. vrei sa faci bani ? atunci investeste bani. altfel daca tu te astepti sa fi acoperit la fiecare pas mai bine i-ai baga in banca.

tipitip: nu luaţi în considerare postul, kellz este doar încă o clonă a unui user banat şi rebanat anul trecut pe motive asemănătoare!

scraachmyback
scraachu'
Posts: 734
Joined: 22 Nov 2008, 21:12
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by scraachmyback »

pai tipi daca tot nu tre sa-l luam in considerare ...n-ar fii mai bine sa-l stergi...?
k asa se evita alte discutii ;)
Sry de offtopic...

si un pic on topic...bine ai venit pe forum Man...si asteptam sa vedem ce zice pasareyo cu grila k zicea k o pune la bataie...si eu vreau grila schimbata k aia de pe Proceedu argintiu...dar fara capota dreapta...park arata prea bine cu "gura aia mare :P"...si un pret pentru grila de sus si de jos...asa in mare...k sa stiu ce strang :P...sper k pana de ziua mea...sa-mi termin ce am de Pimp-uit ;)...si sa las Lambo doors pt cand o sa fiu rdy pt tuning show :P....Money talk's!!!

Bafta si let's PIMP IT!!!

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by bogdan-alin »


Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”