GRILA TUNING proCeed

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
mishu3113
furia alba turbo
Posts: 183
Joined: 07 Jun 2008, 19:53
Auto:
Location: bucuresti
Contact:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by mishu3113 »

si mie imi place grila de la masina aurie. mai ales ca are si jante ca ale mele :D dar totusi nu stiu cum ar arata fara sigla doar cu dunga respectiva si mai trebuie si vopsita.
Pro-cee'd Cassa White, 1,4 GSL Best (08/2008) - B-91-FHV - ODO 15000 KM
- PACHET COMPLET PIELE DL.GABI STYLE :)
- NUCA SCHIMBATOR CROMATA
- LEDURI DE POZITIE + KIT XENON FAZA SCURTA H7 6000K
- TSW JARAMA BLACK 17" + NANKANG NS2 SPORT 205/45/R17
- ...VA URMA...

ALBUM FOTO:http://picasaweb.google.com/mishu3113/B ... Pc17Sm4wE#
JB:viewtopic.php?f=5&t=5264

vdp
vedepeu'
Posts: 135
Joined: 17 Jan 2009, 13:08
Auto:
Location: bucuresti

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by vdp »

[quote="scraachmyback"]Supertare ce si-a facut baietzasu asta...

Asta da GRILA...schimba masina supermult si totusi e simpla ;)
si folia pe far ..eheee
ASA DA!!!




FRATEE!!
am vazut mai demult poza asta... o am deja pe desktop de 4 saptamani, sunt nebun dupa felul cum poate sa arate
deci... omu' e idolu' meu
Pro Cee'd 1.4 GSL Best, 109 CP Black Pearl
Image

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

Pasareyo wrote:Am o mare veste pt toti posesorii de proceed care ar dorii sa monteze pe masinuta lor o grila ceva mai speciala excluzand ATH si cealalta din kitul negru....

Am reusit intr-un final al rabdarii mele sa gasesc o echipa de tuneri dispusi sa ne faca o grila dupa placul nostru.
Va trebui sa merg sa vada actuala grila pt a ne putea da mai multe detalii referitoare la costurile de producere...problema cea mai mare este producerea [primei grile care va fi cea mai scumpa poate sa fie 1 mil sau 4mil...dar in niciun caz 5,6,7 cum sunt cele de prin afara.
dupa realizarea matritei costurile productiei de serie va fi mult mai mic iar grilele se vor produce pe banda pt doritori ;)


acuma rugamintea mea este pt toti pasionatii doritorii sa veniti cu idei de grile, materialul pe care l-ati dori poze drept exemplu...etc in ideea sa cadem d acord cu toti la un anumit model tocmai pt a beneficia de un pret mai bun al unei productii in serie de grila sport.
daca se va ajunge la o intelegere ma voi ocupa personal de toate demersurile in vederea obtinerii unui lucru cu adevarat special. e valabil si pt cei cu ceed conditiile fiind aceleasi...prima e ceva mai scumpa apoi dupa producerea matritei pretul va scadea.
Pt inceput vreau sa va salut si sami cer scuze k nu am avut cum sa postez pana acum!
Ma ocup de ceva vreme cu tuning exterior si nu numa'. Destul de multi dintre voi, pasionatii din RO ma cunosc... [BMW E30 Turbo 'SSO'].
Daka vreti un tuning de calitate si nu sa va bateti joc de 'iubitele' voastre :) cu holsuruburi, lufturi samd vreau sa cred k ati gasit persoana potrivita:P

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

Claw wrote:good news ,
cea xr de la ceed e foarte ok, misto este si
http://www.coastadeest.ro/images/produs ... EED01c.jpg
daca ar avea rama(marginea) mai subtire, ingusta.
ps: ai pm
Da, ceva in genu aveam si yo in minte...
Ceva mai simplu...
Pt inceput vreau sa incerc sa lucrez direct pe bara, iar apoi voi face una care va putea fi montata aproape de oricine in prinderile originale pt a fi trimisa la cei ce nu pot venii cu spoilerul, masina...

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

Kellz wrote:au cum sa faca si pleoape pt masinute ?
am vazut ca erau intr-un topic pe aici dar nu mi-a placut modelul. postase cineva niste pleoape care se continuau in linia capotei.
cred ca sunt foarte usor de realizat si ar prinde bine de tot la public
In 1 saptamana, 2, vor fi mai multe modele de pleoape accesibile voua.
Preturi la fel de accesibile. :)
Dar v-as recomanda un bad boy look [prelungita capota]
Arata si mult mai bn [skapam de lufturi], este si mai practic la grila incadrata in bara...
Last edited by [T3m]b3|| on 27 Apr 2009, 06:34, edited 1 time in total.

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

rrich wrote:de acord. cat mai simpu cadrul + plasa :)
Ma bucur k sunteti de acord!

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

lazar2007 wrote:Daca tot modificam un pro'ceed, sa-l facem cat mai interesant. Am gasit asta pe google. Ce ziceti?
Image
Cum sa zic sa fie SIMPLU...
Dupa parerea mea, o masina cu kat este mai simpla cu atat este mai frumoasa!

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

mishu3113 wrote:si pe mine m-ar interesa o grila simpla. cu posibilitatea sa punem acelasi material si in spoiler si poate pt cei ce nu au proiectoare in locul plasticelor respective. poate arata bine. poate reuseste cineva sa faca in photoshop.
Da, si eu mam gandit la asta.
Dasta am zis, pt inceput voi lucra direct pe bari. Punand acelasi material si sus la grila, si in gura principala, eventual si in locul proiectoarelor [poate kiar decupand mai mult, dar despre asta vb later]

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

rrich wrote:@ lazar2007: ce imi place la imaginea postata de tine sunt ledurile de sub faruri...par interesante :) dak ar fi un pic mai finutze ..cre k ar fi mai reusite :)
Am un amic f bun cu niste lucrari cu leduri si mai bune...
Ne mai vin noua idei pe parcurs ;)

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

Pasareyo wrote:dupa intrevederea cu tipul la care au participat si Scrachu si DMC am ajuns la concluzia k merita sa incercam.
problema este k se poate apuca de treaba abia peste 2 saptamani pt k momentan lucreaza la ceva si nu poate face 2 lucruri in acelas timp...

va trebui sa imi sacrific definitiv grila pt a scoate o matrita si pt a face prima grila...asta daca nu exista alt doritor :lol:
pretul pt grila din moment c va lucra dupa matrita va fi unul destul d atractiv ...undeva in jurul sumei de 250-300 lei
prima va fi ceva mai scumpa datorita muncii depuse pt a o obtine din actuala...max 100E
Da, sunt cam ocupat, dar va vad asa entuziasmati inkat mia venit si mie kefu sa fac o KIA :)

Ziceam, daka sunt mai multi doritori de grila, sa fac matrita dupa ce o termin pe prima k sa ne fie mai usor apoi.

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

Pasareyo wrote:Respectivul ne-a propus ceva si mai interesant... crearea unui bodykit pt pro ceed dar si pt ceed la un pret estimativ 400-500E bodykitul. problema este cine vrea sa-si faca primul masina...cine isi ppoate permite suma asta+ revopsirea masinii si promovarea respectivului bodykit.
DMC a stabilit deja cu omul si se baga la un bodykit pt ceed....este cineva interesat pt proceed? eu unul daca as fi dispus de banii astia acuma as fi fost primul....dar din pacate am alte prioritati momentan...
Ma gandeam sa incercam ceva de genu:
Capota prelungita peste faruri si facuta dreapta in dreptul grilei.
O buza la spoilerul fata, niste decupaje mai mari la prizele laterale, skimbata plasa in ele si in cel central [mare].
Un deflector la spoilerul spate.
Niste praguri ceva mai simple care sa mearga cu liniile spoilerelor [si bineinteles ale masinii]
O sa vin si cu niste poze cu kateva piese la care am matrita si le recomand pt inceput...

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

dmc81 wrote:Eu sacrific masinuta mea , mai exact spoilerele fata/spate pt. a avea primul bodykit de Ceed HB custom made din Bucuresti.

Acum ramane sa imi iasa o combinatie sa fac rost de bani. :lol:

Mai multe detalii dupa ce ma apuc de treaba.

Bafta
Pai highda sa inebunim posesorii de KIA!
Si fabricantii! :)

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

Kellz wrote:nu ca vreau sa fiu carcotas dar nu ar trebui ca primul set sa-l faca gratis pt reclama ? si dupa sa faca alte seturi cu care sa-si amortizeze investitia ?
dar vad ca la noi lumea gandeste in continuare ca in romanica si nimeni nu vrea sa faca nimic moca d-apoi sa-si mai asume si riscuri.
Reclama am destula, nui prima lucrare in fibra.
Numi permit sa lucrez mai ieftin macar [nu zic gratis] pt promisiunea k vor venii multi clienti.
Pretendenti de genu am in fiecare zii la garaj... [aduc clienti, fac, dreg!]
Daka nu esti doar unul dintre ei adumi 7-8 doritori [fiecare cu avansul] si ai tu un kit gratis.
Cum am zis mai sus, lucrari facute de mine sunt destule de vazut, pt a va convinge de cum lucrez.
Prb e k in ro toata loomea vrea moka...

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

Kellz wrote:de asemenea nu vad de ce cineva ar vrea sa dea intentionat mai multi bani cand ar stii ca poate sa-si ia acelasi lucru la un pret mai mic, ca sa nu zic pretul normal
Asteptati atunci unu dupa celalalt sasi modifice masina...

Ti se pare un pret asa anormal pretul meu?
Cumpara din alta parte...

Peace!

[T3m]b3||
Posts: 25
Joined: 23 Apr 2009, 13:43
Auto:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by [T3m]b3|| »

lazar2007 wrote:Cum credeti ca ar arata designul de la grila octaviei? evident cu conturul modificat pentru pro cee'd.
Cine se pricepe la photoshop si ii place grila, poate face o mica adaptare, cu eliminarea semnului de la skoda.
Image
sau asa Image
Nu stiu ce sa zic despre asta...! :)

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”