GRILA TUNING proCeed

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
noir
31337
Posts: 229
Joined: 29 Feb 2008, 10:24
Auto:
Location: Bucuresti

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by noir »

Bre, mi-am bulit grila nitel intr-un Spark si nu vreau sa o fac pe Casco, o sa creasca prea mult pretul asigurarii, asa ca va intreb: unde se poate face/cumpara o grila de pro'ceed misto, pana in 500RON? Am gasit pe net diverse ateliere care lucreaza in fibra si diverse firme care vand grila de la bodykitul Versuss, insa e cam scumpa... Recomandari?
pro_cee'd 1.4 best/so red/B-82-SNH/50000km/no problems

am adaugat: alarma maat 679 extreme 2; filtru conic k&n; subwoofer Focal SB 30 SPL; amplificator Focal Solid 2; condensator Juice JW1D;

User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by bubu »

asta este noua mea grila.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
virusvex
Posts: 627
Joined: 29 Jul 2008, 02:03
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by virusvex »

cati bani, vreau si eu.etc :P
Kia Pro Ceed 1.6 GSL CITY- Machine Gray , GL 28 REF , odo 65.500 km . Chestii adaugate/modificate : filtru panel K&n,inlocuit traseu gaze carter>admisie cu 2 mini filtre conice aftermarket de un capat si de altul , magnet MFS, bujii ngk iridium ix ,becuri H7, H1 ( NightGuide= s-au ars dupa juma de an urmeaza kit bixenon cu angeleye si leduri ) si W5W ( blue vision= s-a ars unul chiar inainte sa ma duc la ITP :)) ) , sticker "clubkia.ro" pe luneta si "coastra de est" pe usa sofer ( mai am ink vre-o 3 stikere pe usa la sofer) . Urmeaza METABOND in ulei si benzina, apoi CHIPTUNING la TCM TURBO ,aprox 200euro .
http://picasaweb.google.com/virusvex
sau http://picasaweb.google.com/virusvex6 ->>INTALNIRI CLUBKIA
Filmulet cu masina http://www.youtube.com/watch?v=oRyiiwNmEic

User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by bubu »

prelungirea facuta din fibra de sticla,200 lei,plasa,120 lei,vopsit inca 400 lei...astea au fost costurile

aeon
Posts: 908
Joined: 06 Jul 2008, 21:52
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by aeon »

720 ron pt o grila....pff..nu as da atat in vremurile astea de criza...orcum arata bine sa o stapanesti sanatos
Hit The Road ODO 56k+, 1.4 best Abyss Blue, 6.03.2008
Image
ImageImageImageImage

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by Nesta3 »

pretul nu include doar grila din cate vad si citesc...prelungire capota cu fibra si apoi vopsire a intregii capote....de asta a costat asa mult...gresesc?
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

User avatar
bubu
Posts: 314
Joined: 28 Apr 2008, 15:04
Auto:
Location: Constanta

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by bubu »

nu gresesti...asa este

User avatar
virusvex
Posts: 627
Joined: 29 Jul 2008, 02:03
Auto:
Location: Galati
Contact:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by virusvex »

ma, deci pe mine ma intereseaza grila ca arata meseriasa. cat ma costa sa dau grila jos si sa imi pun ceva de genul cum ai tu?
Kia Pro Ceed 1.6 GSL CITY- Machine Gray , GL 28 REF , odo 65.500 km . Chestii adaugate/modificate : filtru panel K&n,inlocuit traseu gaze carter>admisie cu 2 mini filtre conice aftermarket de un capat si de altul , magnet MFS, bujii ngk iridium ix ,becuri H7, H1 ( NightGuide= s-au ars dupa juma de an urmeaza kit bixenon cu angeleye si leduri ) si W5W ( blue vision= s-a ars unul chiar inainte sa ma duc la ITP :)) ) , sticker "clubkia.ro" pe luneta si "coastra de est" pe usa sofer ( mai am ink vre-o 3 stikere pe usa la sofer) . Urmeaza METABOND in ulei si benzina, apoi CHIPTUNING la TCM TURBO ,aprox 200euro .
http://picasaweb.google.com/virusvex
sau http://picasaweb.google.com/virusvex6 ->>INTALNIRI CLUBKIA
Filmulet cu masina http://www.youtube.com/watch?v=oRyiiwNmEic

Inquisit
Posts: 1
Joined: 03 Nov 2008, 14:38
Auto:
Contact:

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by Inquisit »

Acum am vazut si eu topicul cu grila. Acum 2 zile am fost cu un prieten sa-si vopseasca masina. Acolo era un baiat cu un Leon, care-si pusese praguri si isi modificase barile. Si le facuse in Ovidiu (langa Constanta, la un atelier) si zicea ca cei de acolo lucreaza si pentru alte marci. Saptamana asta o sa merg sa intreb ce poate face la Ceed si ProCeed. Personal, nu mi-as pune praguri sau bari mai joase din motive lesne de inteles...strazile... Dar o grila frumoasa ar fi ok. Si bineinteles jantele care sunt in plan.
Va tin la curent cum aflu ceva.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
www.citynights.ro
Team manager

proc74
Posts: 472
Joined: 19 Apr 2008, 10:27
Auto: Ceed/Sportage
Location: Constanta

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by proc74 »

Inquisit pe la intalniri nu te mai vedem....
Te`ai racit.....Nu mai tzi deloc la noi?
Si eu sunt interesat de o grila frumoasa. Asa ca tine`ma si pe mine la curent. :D
Sportage 1.6GDI Style+
Ex.Ceed best - kompass blue
CT 12 BNK

alex9900
Posts: 34
Joined: 06 Oct 2009, 17:59
Auto:
Location: Bucuresti

Re: GRILA TUNING kia'Ceed

Post by alex9900 »

Vand grila XR noua la 120 E dak este cineva interesat. 0767.263.283
+ kit tuning fata-spate SECOND_HAND 500 E. Dak se iau la pachet pretul devine discutabil.Va multumesc!

alex9900
Posts: 34
Joined: 06 Oct 2009, 17:59
Auto:
Location: Bucuresti

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by alex9900 »

Vand grila XR noua la 120 E dak este cineva interesat. 0767.263.283
+ kit tuning fata-spate SECOND_HAND 500 E. Dak se iau la pachet pretul devine discutabil.Va multumesc!

catalin4u24
Posts: 402
Joined: 11 Jul 2010, 02:56
Auto: '22 Xceed City 1.5T
Location: Ploiesti

Re: GRILA TUNING proCeed

Post by catalin4u24 »

Grila aia e pentru ceed aici se cauta pt proceed!
Am vazut anuntul la vanzari nu e nevoie sa scrii de 100 de ori
'22 Xceed 1.5T City

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”