carvertising (publicitate pe autoturisme)

Eleroane, kituri de caroserie, folie, geamuri fumurii, xenoane, roţi / cauciucuri, huse...
Post Reply
User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

carvertising (publicitate pe autoturisme)

Post by octav_ceo »

SALUTARE DRAGILOR
as dori sa stiu daca se afla printre noi utilizatori ai unui astfel de serviciu. eu sunt interesat de torunjirea veniturilor intr-o astfel de maniera. cine m-ar ajuta cu niste info suplimentare, as aprecia foarte mult.
drumuri faine.
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

alex02dsa
Posts: 62
Joined: 18 Jul 2008, 17:19
Auto: KIA CEED
Location: Constanta
Contact:

Re: carvertising (publicitate pe autoturisme)

Post by alex02dsa »

Chiar nu e nimeni ?
Kia Ceed 1.4 16v.... 109 ~ 118 cp, BEST, Kompass Blue ... CT 02 DSA ... jenti si folii, K&N, Xenon 6000k,.. si alte optionale
ODO : 132.100km+
DimSport Constanta " mai multi cai, mai multa distractie...!!!"

User avatar
Razvan_G
sultan of swing
Posts: 664
Joined: 01 Oct 2008, 20:14
Auto: KIA Cee'd City 1.4 GSL
Location: Oradea

Re: carvertising (publicitate pe autoturisme)

Post by Razvan_G »

Nu fiti atat de naivi! E un joc de tip "caritas" acesta cu publicitate pe masina! [-X
Si la Oradea a fost o firma, a tras teapa la cativa zeci de "creduli" in 2006 si dusi au fost (la fel si in Ungaria). Si nu doar atat, si in Italia am vazut chiar la un show TV faimos (Le Iene) dejucata aceasta escrocherie conform careia firma iti plateste rata la masina sau o parte din ea contra personalizarii masini cu o reclama si un nr. de km parcursi zilnic. Intial se percepe o "taxa de administrare" (comision) de vreo 500 de euro/contract, cat si pentru "decorarea" masinii. Asa ca nu visati la bani facuti "din pix" pentru o masa mare de oameni! Aveti grija!
KIA Cee'd City 1.4 GSL, Oil Blue + senzori de parcare, scut motor

catalin4u24
Posts: 402
Joined: 11 Jul 2010, 02:56
Auto: '22 Xceed City 1.5T
Location: Ploiesti

Re: carvertising (publicitate pe autoturisme)

Post by catalin4u24 »

Eh... stai linistit, oricum le facem reclama gratuita :lol: . Te vede omu la volan pe strada, si zice:
Uite un Ceed frumos!
Aia e, gata reclama... maine se duce la dealer si-si cumpara una... bine, ca ii vine peste 3 luni e alta mancare de peste!
La mine a prins, am vazut un Pro_ceed pe strada, mi-a placut bine... vreo 2 ani asa, dupa care l-am cumparat :lol:
'22 Xceed 1.5T City

User avatar
AlinS
Posts: 110
Joined: 10 Jan 2010, 13:13
Auto: Ceed
Location: Bucuresti
Contact:

Re: carvertising (publicitate pe autoturisme)

Post by AlinS »

Ideea e ca firmele isi facreclama prin propriul parc auto, banere etc. Deci le este suficient mai ales ca nu trebuie sa plateasca pe nimeni suplimentar ca sa se plimbe. In plus cum sunt si ceedurile noastre, majoritatea produselor de la firmele cunoscute sau semi se vand singure, so nici macar nu ar fi nevoie de reclama. Plus ca doamne fereste sa gasesti un cumparator suparat pe marca/firma careia ii faci reclama ca te mai alegi si cu alte belele la masina, am un prieten caruia i-au spart masina de serviciu, care era chiar in curte, nu au luat nimic din ea, doar au spart haionul. Ce sa ii faci, traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul, la noi cultura si respectul pentru cei din jur nu fac parte din educatia multora, insa suntem plini de manelari, shumakeri de coltul strazii si tot felu.
In plus stikerele alea nu cred ca sunt foarte bune pentru masina, eu voiam sa imi pun doar de design ceva, dar am mari retineri in ceea cee priveste comportamentul in timp al vopselei sub acea folie. Drum uscat!
KIA Ceed 1.4 GSL Best - no more
Piston Grey
-------------------------------------------------
Honda Civic 1.5T :twisted:

User avatar
octav_ceo
Posts: 374
Joined: 14 Apr 2009, 22:26
Auto: Ceed 2009
Location: Brasov
Contact:

Re: carvertising (publicitate pe autoturisme)

Post by octav_ceo »

Razvan_G wrote:Nu fiti atat de naivi! E un joc de tip "caritas" acesta cu publicitate pe masina! [-X
Si la Oradea a fost o firma, a tras teapa la cativa zeci de "creduli" in 2006 si dusi au fost (la fel si in Ungaria). Si nu doar atat, si in Italia am vazut chiar la un show TV faimos (Le Iene) dejucata aceasta escrocherie conform careia firma iti plateste rata la masina sau o parte din ea contra personalizarii masini cu o reclama si un nr. de km parcursi zilnic. Intial se percepe o "taxa de administrare" (comision) de vreo 500 de euro/contract, cat si pentru "decorarea" masinii. Asa ca nu visati la bani facuti "din pix" pentru o masa mare de oameni! Aveti grija!
salutare
problema care o semnalezi tu e adevarata...am auzit si eu de firme ce au dat o astfel de teapa. eu ma refeream la faptul ca iti poti colanta masina cu nu stiu ce firma si le faci reclama iar ei iti platesc ceva bani. nu implica contract de leasing, etc.
deci, daca stiti pe cineva sa faca astfel de "sponsirizari", let us know
drumuri faine.
1.4 GSL City Machine Silver
achizitionata in 13 aprilie 2009

din 1 octombrie 2011 BV-80-CEO
din 17 februarie 2011 si pe GPL
ODO GPL: ~ 120K km
ODO: ~ 140K km

dinu&matache
Posts: 14
Joined: 20 Sep 2010, 20:11
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Re: carvertising (publicitate pe autoturisme)

Post by dinu&matache »

eu chiar ma gandeam sa fac un banut in plus asa :( deci e teapa, a? of... :?
[url=http://www.expert-scaune.ro/]Magazin Expert Scaune[/url] | [url=http://tabaradetenis.ro/]tabara[/url] | [url=http://www.govideo.ro]action camera[/url]

Post Reply

Return to “Styling, exterior şi interior”