DVD+GPS pentru kia cee'd

Sisteme audio, video, DVD, GPS, PDA, PNA, alarme...
Post Reply
b77dbc
Posts: 82
Joined: 13 Sep 2008, 13:48
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by b77dbc »

cmg_george wrote:
dvdauto.org wrote:Buna ziua!
la 2 modele cu navigatie sau la 3 modele fara navigatie puteti sa obtineti reducere.Kia Sorento are cel mai nou model din 2007.
Stima
Deci de reducere probabil nu este cazul :)
Pai daca ne hotaram noi 2, am atins un target, poate mai gasim un doritor ca sa obtinem MAREA reducere :lol:

Acum sincer, pe mine ma intereseaza modelul, le-am trimis si eu un mail cu cateva detalii de care as avea nevoie pentru a ma convinge.
Astept sa vad ce zic si iau decizia finala. :)
KIA Cee'd 1.6L CRDi TX, 115CP

jax
Posts: 75
Joined: 20 Dec 2007, 20:12
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by jax »

Se recomanda cu mare incredere acest SONY XAV-W1

http://www.sony.co.uk/product/visual-en ... nicalSpecs

Film Youtube!
http://www.youtube.com/watch?v=X0n9YDXjDH4
FULL OPTIONS Cassa White KIA Cee'd 2.0 140HP DSL MT STYLE + Black sport concept interior, silver stitching, alloy pedals, black headlamp bezels, 17-inch x 7.0J alloy wheels Type 2 FOTOGRAFII: CLICK AICI!

User avatar
scubli
"ambiguus"
Posts: 3644
Joined: 16 Dec 2007, 14:56
Auto:
Location: Oradea si/sau Sighetu Marmatiei
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by scubli »

@jax: Frumoasa aparatura... sa zicem ca e facut ceva mai mult decat o simpla navigatie, oricum destul de reusit "tuningul".

P.S. Welcome back, nu te-am mai vazut de ceva timp pe forum. App. la multi ani.

cmg_george

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by cmg_george »

b77dbc din neatentie eu am inteles 2 si 3 nu sau. In cazul asta este super... poate scoatem ramele moca :D
jax foarte faina jucaria dar fara GPS eu nu imi montez in masina ca nu are rost (vreau sa scap de PDA-ul din geam printre altele). Ce este foarte fain la Sony-ul asta... display-ul care are 800x480... deci mult peste chinazariile la care ne uitam noi :)

bumblebee
Posts: 720
Joined: 03 Dec 2008, 17:28
Auto:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by bumblebee »

Chinezariile sux.
Mai bine strangeti bani si va luati ceva bun.
Kia Cee'd 1.4 best

jax
Posts: 75
Joined: 20 Dec 2007, 20:12
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by jax »

bumblebee wrote:Chinezariile sux.
Mai bine strangeti bani si va luati ceva bun.
Good point!
Eu vreau sa-mi iau Sony-ul asta. :) Sper anul asta sa aduc ceva modificari masinii, inclusiv front/back bumpers and skirt :)

Cu drag.
Jax
FULL OPTIONS Cassa White KIA Cee'd 2.0 140HP DSL MT STYLE + Black sport concept interior, silver stitching, alloy pedals, black headlamp bezels, 17-inch x 7.0J alloy wheels Type 2 FOTOGRAFII: CLICK AICI!

cmg_george

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by cmg_george »

Eu nu-mi permita sa dau peste 1000 de euro asa ca o sa ma multumesc cu o chinazarie... asta in cazul ca gasesc una care sa-si faca treaba bine pe Ceed :)

bobbo1981
Posts: 350
Joined: 16 Jun 2007, 08:19
Auto:
Location: Galati

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by bobbo1981 »

jax wrote:
bumblebee wrote:Chinezariile sux.
Mai bine strangeti bani si va luati ceva bun.
Good point!
Eu vreau sa-mi iau Sony-ul asta. :) Sper anul asta sa aduc ceva modificari masinii, inclusiv front/back bumpers and skirt :)

Cu drag.
Jax
Eu unul dintre avantajele acestor unitati il vad in unitatea GPS integrata fapt ce ar reduce numarul de cabluri atarnate prin masina.
Unitatea asta Sony nu vad ce aduce in plus, cel putin din punctul meu de vedere.
Eu unul nu stau in masina sa ma uit la televizor nici sa vad videoclipuri cu atat mai mult in timp ce merge masina.
In rest votez pentru o chinezarii si cel mai probabil si acel Sony tot pe acolo este fabricat.
Aici am putea vorbi si de diferenta de pret si de dotari.

danx
Posts: 175
Joined: 24 Oct 2007, 13:50
Auto:
Location: Bucuresti, cimitir al tineretii mele
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by danx »

eu sunt pe cale sa implementez urmatoarea solutie:
LCD TV portabil de 9,2 inch - vine peste vreo 2 saptamani

Tastatura Logitech diNovo Mini pe care sper sa o pot aduce din state, la noi e aberant de scumpa. Daca nu ma descurc cu asta sau daca nu gasesc in timp util, mouse wireless si on-screen keyboard.

Netbook ASUS EEE 701 second hand, cu 2GB RAM si un SDHC de 16GB - momentan testez pe PC-ul de acasa (intr-un virtual PC) aplicatiile de GPS, Video, etc., sa vad daca e suficient de puternic.

GPS Dongle bluetooth - il am deja de la telefon.

Modding bord pentru alimentare si tras cabluri.

Costuri estimate:
LCD TV - 550 RON
Laptop - 500 RON
Memorie 2GB + card SDHC - 250 RON
Mouse wireless + dongle bluetooth - Free
Costuri conexe - raman de estimat.

Cu 1300 - 1500 RON am urmatoarele:

TV digital si analog
Movie player
GPS

Plus ca e si mobil, ca sa nu tenteze neavenitii.
In curand o sa pun si folie antiefractie pe geamuri, dar tot nu vreau sa risc
Don Rodrigo Diaz de Bivar aka El Cee'd! 1.4 GSL LX MT Start + optionale, mars red

j.d
Posts: 6
Joined: 20 Dec 2008, 15:15
Auto:
Location: Bucuresti

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by j.d »

!!! OFF TOPIC: Eu am carpc in Megane insa este la un alt nivel fata de ce descrii tu...insa tot calculator e pana la urma. Fiindca a aparut Igo PC merita...desi nu l-am testat prea mult (fiindca am navigatie de sine statatoare integrata in ceasurile de bord) nu stiu cum merge...in rest ca si TV, fie el anagolic, fie digital, pe USB in calculator in mers, nu fuctioneaza...si atunci faci ce fac eu...multe posturi TV si radio pe internet. ;) nic nu mai spun de softuri GPS ce iti arata pozitia in Google Earth...insa nu stiu daca sunt si pentru tara noastra...
2007 Kia Sorento EX 2.5 CRDi
2007 Megane Sedan, RS front, KW Variant2 coilovers, 17" Wolfrace, Bixenon, Mirror Turn Signals
Custom 2.7" Navi Mio H610 integrated into instrument clusters, Custom center 7" Monitor Multimedia Interface,
Custom "iDrive" system, Custom CarPC DSP, Custom SQ Audio System, and many many more...

danx
Posts: 175
Joined: 24 Oct 2007, 13:50
Auto:
Location: Bucuresti, cimitir al tineretii mele
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by danx »

utilitatea sistemului imaginat de mine ar fi:
1. Portabil, nu atrage privirile indiscrete.
2. Nu ma mai sui pe pereti de plictiseala in trafic, cand stau nemiscat sau ma deplasez cu 2km/h cate o ora, si nu mai termin un pachet de tigari asa
3. In lungile drumuri cu masina plina, ceilalti 3 parteneri de drum isi ocupa timpul cu ceva.
4. Igo PC l-am testat si merge excelent.

Noutati - aseara am inceput sa lucrez la partea de alimentare, la nivel pur teoretic, si cred ca o sa caut un receiver GPS pe USB. Mai simplu de instalat si rezolv si problema conectarii prin bluetooth a prea multe host-uri. Daca as gasi si un dongle bluetooth destept care sa faca din sistem si un handsfree ar fi excelent.
Don Rodrigo Diaz de Bivar aka El Cee'd! 1.4 GSL LX MT Start + optionale, mars red

j.d
Posts: 6
Joined: 20 Dec 2008, 15:15
Auto:
Location: Bucuresti

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by j.d »

Sigur ca se poate. Insa iti trebuie neaparat un dongle Bluetooth USB ce utilizeaza drivere Widcomm...cu altceva nu va functiona.
2007 Kia Sorento EX 2.5 CRDi
2007 Megane Sedan, RS front, KW Variant2 coilovers, 17" Wolfrace, Bixenon, Mirror Turn Signals
Custom 2.7" Navi Mio H610 integrated into instrument clusters, Custom center 7" Monitor Multimedia Interface,
Custom "iDrive" system, Custom CarPC DSP, Custom SQ Audio System, and many many more...

boss28
Posts: 56
Joined: 16 May 2007, 19:03
Auto:
Location: Bucuresti

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by boss28 »

urmati link-ul de mai jos
pretul acestui model este de 400 $ cu tot cu dhl:
http://www.timelesslong.cn/Simplified/P ... &SortID=57

devilson
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2008, 21:57
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by devilson »

boss28 wrote:urmati link-ul de mai jos
pretul acestui model este de 400 $ cu tot cu dhl:
http://www.timelesslong.cn/Simplified/P ... &SortID=57

offtopic: ce scrie la prezentarea companiei din linkul citat:
"Shenzhen Timeless-long Industrial Co., Ltd. covers an area of 3,800 square meters and employs 150 people. With 4 years of experience in design, manufacture, marketing and customer service, we have become car video & audio experts. We have advanced production lines for In car and home TFT LCD monitors, car DVD players, GPS navigation system. The production capacity is about of 12,000 units monthly."

deci de 4 ani fac asta si au vo 150 de angajati. cat de buni pot fi si cat de mult ne putem baza pe "garantia" produselor? si apropo...cu garantia cum facem daca avem prb la jucarii? facem caravana pana in Shenzhen?
Logan 1.4 MPI rosu "ferrari"
Cee'd city 1,4 Mars Red.

sorinh
Posts: 769
Joined: 29 Jun 2007, 13:11
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: DVD+GPS pentru kia cee'd

Post by sorinh »

http://www.autogadget.ro/index.php?page ... t&Itemid=1

20 de milioane, si e pentru kia.
am vazut la un coleg montat pe toyota. zici ca este de la mama ei.
1.6 DSL LP Base Pewter Beige + optionale
vrrrrroooooommm !!!!!! vrrrrroooooommm !!!!!!
www.erepublik.com

Post Reply

Return to “Audio, video, navigaţie...”