Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Sisteme audio, video, DVD, GPS, PDA, PNA, alarme...
cosminn12
Posts: 46
Joined: 26 Sep 2011, 15:14
Auto:

Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by cosminn12 »

Din cate am observat pe net cd-playerul de la masina nu se poate scoate decat daca dai partea de bord pe care este montat cd player-ul.Insa nu stiu cum se poate da jos.M-am cunsultat cu niste prieteni si mi-au zis ca ar fi prinsa in cleme si nu trebuie decat sa trag de ea si iese insa eu nu prea cred...ma gandesc ca o fi pe suruburi.Daca cineva a schimbat cd-playeru original sa imi spune si mie cum a reusit....Mutumesc pt eventualele raspunsuri,

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by quelloo »

auzi, poate pare tampita intrebarea, dar: de ce vrei sa schimbi Cd-playerul?
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

cosminn12
Posts: 46
Joined: 26 Sep 2011, 15:14
Auto:

Re: Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by cosminn12 »

quelloo wrote:auzi, poate pare tampita intrebarea, dar: de ce vrei sa schimbi Cd-playerul?
Nu pare deloc tampita intrb...pai in primul rand ma gandeam sa pun un subwoofer cu statie si sa vad daca are iesire cd playeru si in al doilea rand ma gandeam sa imi pun un 2 din..

quelloo
Posts: 4407
Joined: 22 Oct 2008, 21:51
Auto: Kia Proceed 2.0 DSL
Location: Bucuresti - Dristor si ocazional Titan

Re: Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by quelloo »

a, ok. nu prea ma pricep la astea cu sistemele audio, nu stiam ca nu poti pune statie si subwoofer pe sistemul stock.
bafta cu modificarile...
Proceed Cassa White 2.0 DSL Style... + pachet sport (the works...)
http://picasaweb.google.com/quelloo69/Q ... directlink

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by mortymer »

cosminn12 wrote:Din cate am observat pe net cd-playerul de la masina nu se poate scoate decat daca dai partea de bord pe care este montat cd player-ul.Insa nu stiu cum se poate da jos.M-am cunsultat cu niste prieteni si mi-au zis ca ar fi prinsa in cleme si nu trebuie decat sa trag de ea si iese insa eu nu prea cred...ma gandesc ca o fi pe suruburi.Daca cineva a schimbat cd-playeru original sa imi spune si mie cum a reusit....Mutumesc pt eventualele raspunsuri,
se scoate toata rama cu comenzile de ac, gurile de aerisire centrale etc. prin tragere... se introduce o scula subtire - tip racleta/spatula din plastic - in partea de jos, apoi se trage pur si simplu din lateral... cd-ul ramane in bord prins in 4 suroabe... le desfaci si gata... dar cel mai bine ii pui sa-l demonteze/monteze pe cei de-ti vand scula noua... sigur au instrumente pt. asa ceva si se pricep... macar teoretic...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

cosminn12
Posts: 46
Joined: 26 Sep 2011, 15:14
Auto:

Re: Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by cosminn12 »

ms mult pt indicatii...mai am o intrebare..se paote pune subwoofer pe cd playeru original?

Xtremeboy
Posts: 179
Joined: 12 Jan 2009, 00:47
Auto: Kia cee`d & pro cee`d
Location: TG-Jiu
Contact:

Re: Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by Xtremeboy »

cosminn12 wrote:ms mult pt indicatii...mai am o intrebare..se paote pune subwoofer pe cd playeru original?
Statie cu intrare high signal (sau statie + adaptor high-low - e vreo 35-40 lei in magazilele specializate) , iei semnal de pe un canal/difuzor , il treci prin statie si ea are filtru frecventa de la la 50,80,100 ...... pana la 400 Hz si ala e ;) dar sincer nu vad necesitatea unui subwoofer ... oricum e masina ta si sunt banii tai ;) succes
cee`d 1.4 GSL Best kompass blue
pro_cee`d 1.4 GSL Best mars red

cosminn12
Posts: 46
Joined: 26 Sep 2011, 15:14
Auto:

Re: Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by cosminn12 »

Xtremeboy wrote:
cosminn12 wrote:ms mult pt indicatii...mai am o intrebare..se paote pune subwoofer pe cd playeru original?
Statie cu intrare high signal (sau statie + adaptor high-low - e vreo 35-40 lei in magazilele specializate) , iei semnal de pe un canal/difuzor , il treci prin statie si ea are filtru frecventa de la la 50,80,100 ...... pana la 400 Hz si ala e ;) dar sincer nu vad necesitatea unui subwoofer ... oricum e masina ta si sunt banii tai ;) succes

Sincer inca nu sunt prea sigur pe subwoofer insa as bate mai mult catre un 2 din...imi puteti recomanda ceva anume??aaa si daca pun 2 din comenzile dupa volan se anuleaza plus usb si aux nu?

Xtremeboy
Posts: 179
Joined: 12 Jan 2009, 00:47
Auto: Kia cee`d & pro cee`d
Location: TG-Jiu
Contact:

Re: Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by Xtremeboy »

cosminn12 wrote:
Xtremeboy wrote:
cosminn12 wrote:ms mult pt indicatii...mai am o intrebare..se paote pune subwoofer pe cd playeru original?
Statie cu intrare high signal (sau statie + adaptor high-low - e vreo 35-40 lei in magazilele specializate) , iei semnal de pe un canal/difuzor , il treci prin statie si ea are filtru frecventa de la la 50,80,100 ...... pana la 400 Hz si ala e ;) dar sincer nu vad necesitatea unui subwoofer ... oricum e masina ta si sunt banii tai ;) succes

Sincer inca nu sunt prea sigur pe subwoofer insa as bate mai mult catre un 2 din...imi puteti recomanda ceva anume??aaa si daca pun 2 din comenzile dupa volan se anuleaza plus usb si aux nu?
Uite un subwoofer la cee`d pe cd playeru stock ;) sa iti faci o idee ;) http://www.youtube.com/watch?v=oIMvkOU_Q3I
cee`d 1.4 GSL Best kompass blue
pro_cee`d 1.4 GSL Best mars red

User avatar
tomas_dan84
Posts: 61
Joined: 30 Jun 2010, 12:05
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by tomas_dan84 »

Ai iesiri pentru amplificare in spatele cd-playerului stock, si merge super. Eu mi-am montat asa dar acum vreau sa schimb ca vreau un dvd. Pini sunt pe mufa de langa cea de la comenzile de la volan. Sunt 9 pini acolo dispusi pe 3 randuri in "v" si ai stanga si drapta pe exterior si gnd pe centru pe randul cel mai indepartat de mufa de la comenzi. Daca schimb eu unitatea iti dau eu cablul pe care l-a facut pentru iesirea de amplificator, daca nu, ne putem intalni sa iti arat cum este la mine.

cosminn12
Posts: 46
Joined: 26 Sep 2011, 15:14
Auto:

Re: Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by cosminn12 »

ms mult de tot...2 din imi recomandati ceva??

mortymer
Posts: 477
Joined: 04 Jun 2008, 20:18
Auto: kia cee'd 2009
Location: Mainz / Bucuresti

Re: Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by mortymer »

cosminn12 wrote:ms mult de tot...2 din imi recomandati ceva??
am poze in semnatura...
matiz e/ac rosu super 18.12.2003 - B-03-JOF
cee'd city 1.4 gsl so red 30.12.2008 - B-05-JOF
sica: http://picasaweb.google.ro/gabi.morariu/Sica#

cosminn12
Posts: 46
Joined: 26 Sep 2011, 15:14
Auto:

Re: Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by cosminn12 »

e bun de ceva??adica isi merita banii?la kt ajunge unul??

Xtremeboy
Posts: 179
Joined: 12 Jan 2009, 00:47
Auto: Kia cee`d & pro cee`d
Location: TG-Jiu
Contact:

Re: Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by Xtremeboy »

cosminn12 wrote:e bun de ceva??adica isi merita banii?la kt ajunge unul??
cam 1500 lei unu bun si nou ;)
cee`d 1.4 GSL Best kompass blue
pro_cee`d 1.4 GSL Best mars red

cosminn12
Posts: 46
Joined: 26 Sep 2011, 15:14
Auto:

Re: Schimbare Cd player!Vreau pareri!!

Post by cosminn12 »

sincer nu mi se pare mult....avand in vedere ca ai toate optiunile intr-unul singur(gps dvd bluetooth etc..)...daca stiti ceva din-uri imi puteti spune as fi recunoscator...

Post Reply

Return to “Audio, video, navigaţie...”