sistem audio

Sisteme audio, video, DVD, GPS, PDA, PNA, alarme...
peer
Posts: 8
Joined: 10 Mar 2008, 09:51
Auto:

asa

Post by peer »

are iesire ptr subwoffer .. :) tre sa taie in service kia norma rca`urile si sa le conecteze pe mufa el are 2 iesiri exact cate iti tre dar sunt fara rca taie ei mufele. Am fost deja si am intrebat daca se poate .. au zis ca sigur .. manopera pana in 2 milioane .. depinde cat de complicat este sistemul..

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

si-a pus cineva woofer pana la urma?
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

bogdan241 wrote:si-a pus cineva woofer pana la urma?
Da, din cite imi aduc aminte @alexcercel (sper sa nu ma insel :) )
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Kia Ceed @ Entertainment Expo by www.kbcsoft.ro

Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

crys_bb
Posts: 193
Joined: 29 Feb 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by crys_bb »

are cineva o pila la montaj electronice la ceed?
Fericitul detinator al unei KIA C'EED dakar yellow(alias motanul mustar)-1.4 - 109cp B-XX-YCR
aftermarket - statie + subwoofer

- pleoape + faruri negre....(originalele modificate)

Arnold12
Posts: 2774
Joined: 02 Jun 2007, 18:23
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by Arnold12 »

Astept un PM de la tine cu problema sa vad daca te pot ajuta.
Cee'd SW 2.0 CRDi 140CP~170CP 6MT TX pregatit sa frustreze...a different ONE
Kia Ceed SW 200Km/h - http://www.youtube.com/watch?v=tsQNcrqPImk
MAX 221km/h pe GPS/Autobahn Austria

noir
31337
Posts: 229
Joined: 29 Feb 2008, 10:24
Auto:
Location: Bucuresti

Post by noir »

Eu o sa-mi montez alte boxe pe spate (cele stock din spate sunt mai puturoase decat boxele fata) si renunt la subwoofer, ocupa prea mult loc in portbagaj, iar modelele mai mici ca dimensiuni nu merita nici ca pret nici ca putere. Am vorbit cu baietii de la Seleniu, zilele urmatoare o sa trec pe la ei iar sa vedem ce s-ar potrivi. Problema este ca vreau sa-mi cumpar o unitate 2DIN pe la 350-400$ din SUA (am o prietena acolo cu Work and Travel, se rezolva repede treaba :P) iar o astfel de unitate ofera in general un output destul de cacacios...Din ce am vazut, astea medium-class rar depasesc 4x20W RMS. Poate cineva sa ma lamureasca ? Se poate face ceva, gen sa folosesc un amplificator extern ? Parca n-as vrea sa am un sistem de sunet de 320W RMS care sa functioneze la...80W. Multumesc :)
pro_cee'd 1.4 best/so red/B-82-SNH/50000km/no problems

am adaugat: alarma maat 679 extreme 2; filtru conic k&n; subwoofer Focal SB 30 SPL; amplificator Focal Solid 2; condensator Juice JW1D;

ciprianeagu
Posts: 394
Joined: 31 May 2008, 23:28
Auto:
Location: Pitesti

Post by ciprianeagu »

Deci, pana la urma, ce este: Blaupunkt sau Siemens (VDO) :?: ...ca eu pe Aveo 5dr (fostul Kalos) am Blaupunkt si tin sa va spun ca-l bate pe asta la fund fara doar si poate :? ...care aveti ocazia sa va suiti intr-unul d-ala, setati bassul la 2 si Xbass tot la 2 sa vedeti acolo sistem low-cost tare! ...mie unul mi se pare sistemul decent, dar nu chiar super adevarat!...mai ales daca pe la 3/4 din volum incepe sa-ti gajaie boxele :( ...oricum, stiu ca nu se ajunge acolo (eu peste 14 nu cred ca am sarit...), dar tot nu mi se pare normal...mai iesi la un gratar si toti iti admira masina, iar dupa design si turatul motorului (ca asa se intampla la noi ...) iti dau prietenii sunetul la max sa vada ce scula ti-ai tras...si ala incepe sa gajaie...super aiurea ! :evil:
Ca sa schimb boxele, trebuie demontata toata fata de pe usa, sau se desprinde grilajul din dreptul ei...ca nu am bagat de seama pana acum :)
Pro_Cee'd 1,4 Dakar Yellow

Akbhar
Posts: 1356
Joined: 27 May 2007, 18:09
Auto:
Location: Ploiesti/Bucuresti
Contact:

Post by Akbhar »

- sistemul audio este produs de Siemens
- mie la volum maxim (bass 0, tremble 0) nu imi gajaie deloc. Depinde si sursa audio folosita. Pe radio cu receptia mai proasta se aud unele pacanituri, dar pe pe stick merge fara probleme.
- despre schimbarea boxelor a fost postat un link in sectiunea DIY. (Trebuie scoasa toata fata usii)
Kia Cee'd 1.4 LX Best, Kompass Blue ODO: 135.000km+
Assumption is the mother of all fuckups

User avatar
geojack75
Posts: 16
Joined: 24 Jun 2008, 16:31
Auto:
Location: Bucuresti

Post by geojack75 »

si la mine se aude foarte bine, nu gajaie deloc. Am montat la Seleniu in bucuresti : STATIE+CONDENSATOR+SUBWOOFER (ale mele) 200 lei manopera. sunt foarte multumit , se aude extraordinar, service-ul e pe calea rahova .
1,4 GSL Start + oglinzi electrice,piele volan etc +proiectoare+altele

Alexzander
Posts: 19
Joined: 19 May 2008, 21:42
Auto:
Location: Bucuresti

Post by Alexzander »

Pai si cu garantia la electrica cum ramane? Ca vreau si eu cand imi iau masina sa-mi montez un subwoofer
Voi cumpara in toamna: Kia pro_cee'd 1.6 GSL MT STYLE + cateva optiuni: Geamuri fumurii, Jante si anvelope - 225/45 R17W, parbriz-geam cu protectie UV, presuri interioare tip carpeta, senzor parcare, culoare alba(Casa White).

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

in PITESTI la Sound Sistem (colaborare cu service CNCD) montaj statie+ Subwoofer+cabluri,sigurante si tot ce mai trebuie inclusiv manopera 800 de ron.
Din ce am inteles este vorba de sub JBL de 250 rms si 1000 muzicali iar statia una bunicica pt banii astia ;) poate cine stie ... ma fac si cu subwoofer....
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

aktymel wrote:in PITESTI la Sound Sistem (colaborare cu service CNCD) montaj statie+ Subwoofer+cabluri,sigurante si tot ce mai trebuie inclusiv manopera 800 de ron.
...si eu am vandut si suwoofer si amplif si cabluri :cry:
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

aktymel
susuletz'
Posts: 553
Joined: 02 Feb 2008, 11:09
Auto:
Location: Pitesti
Contact:

Post by aktymel »

n-are nimic... pui altele noi ....
Kia Cee`d 1.4 16 V , 109 Hp, piston gray Best + optionale after market--> ODO 32.000+

Image

ImageImageImageImageImageImageImageImage

Post Reply

Return to “Audio, video, navigaţie...”