sistem audio

Sisteme audio, video, DVD, GPS, PDA, PNA, alarme...
nikkon
Posts: 2
Joined: 21 Dec 2007, 15:14
Auto:

sistem audio

Post by nikkon »

Salut.sunt nou pe acest forum si astept un ceed 1.6 benzina.
Asi dori sa stiu daca este posibil sa schimb sistemul audio cu ceva mai performant.
doar daca se poate si ce implica acest lucru.
multumesc frumos
astept un ceed 1.6

alcatraz

Post by alcatraz »

o sa incep cu sfirsitul. poti schimba linia audio cu ceva mai performant, dar "egzista o esplicatzie": service autorizat kia, sa nu pierzi garantzia + altzi bani, alta distractzie.
risc: ce ai vrea tu sa tzi se puna pe kia s-ar putea sa nu "calce" bine pe bord.
mie mi se pare ok sistemul audio.

boglaw
Moderator
Posts: 197
Joined: 11 Jun 2007, 10:35
Auto:
Location: Bucuresti

Post by boglaw »

nici nu ti-a venit masina si te gandesti la schimbari? :P poate ca o sa iti placa sistemul stock, multi se declara incantati de el.
Kia Cee'd GSL 1.4, b-67-VVI, 2008, ~110.000 km

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

ihi..mi-ai luat vorba din gura ! :D
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

radu84
BACK IN BUSINESS
Posts: 668
Joined: 15 May 2007, 22:41
Auto:
Location: Constanta
Contact:

Post by radu84 »

Exact...sistemul stock ofera o fidelitate OK.
Eventual daca simti nevoia de mai multa putere, poti schimba boxele cu unele profesionale.
Kia Cee'd kompass blue 1,4 GSL - CT 22 BAU
Album foto
ODO : 22.500km+

Razica
Posts: 294
Joined: 11 Nov 2007, 19:30
Auto: ceed 1.4 TGDI
Location: Berceni-bucuresti

Post by Razica »

In caz ca nu stii sistemul audio de pe ceed este blaupunkt... cu 4 boxe cu incinta+2 tweetere... se aude f bine(6x40w), dar dak vrei neaparat sa ti sara hayonul :D poti sa iti pui o statie si un subwoofer... max 10 milionae t mai costa...dar sa le montezi la service autorizat, pentru k e o treaba destul de complicata k trebuie sa se lege cu statia la sistemul audio.
cee'd 1.6 crdi pewter beige
Hyundai I30 Facelift 1.6 GSL - ex
Ceed 1.4 TGDI

nikkon
Posts: 2
Joined: 21 Dec 2007, 15:14
Auto:

Post by nikkon »

nu sunt sigur ca asta voi vrea sa fac...am intebat daor...era informativ.
cat despre sistemul audio ...nu e blaupunkt, e siemens...adica VDO.
multumesc frumos pentru informatie.
astept un ceed 1.6

crys_bb
Posts: 193
Joined: 29 Feb 2008, 00:25
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by crys_bb »

la fel ca nikkon am fost si eu.....nu imi venise masina si deja am cumparat statia si subwooferul.....si acum zac pe raft......nu ca as fii foarte multumit de sistemul stock(se aude ok)....dar e prea mare bataia de cap sa le montez....pt ca radio-mp3-ul nu are iesire pt statie.....asa ca va recomand sa nu va grabiti ca nuprea merita....statia si subwooferul nu da bine pe post de bibelou:))
Fericitul detinator al unei KIA C'EED dakar yellow(alias motanul mustar)-1.4 - 109cp B-XX-YCR
aftermarket - statie + subwoofer

- pleoape + faruri negre....(originalele modificate)

ida01ro
Carcotas Sef
Posts: 1720
Joined: 11 Jun 2007, 19:05
Auto:
Location: bacau
Contact:

Post by ida01ro »

crys_bb wrote:....statia si subwooferul nu da bine pe post de bibelou:))
=D>
cassa white & rainbow blue ceed 1,4 ltd edition + ceva optionale. BC 02YDA; ODO> 23 K
Dorele, ne mai tii mult ma?

Johnny27

Post by Johnny27 »

Cum nu am de gand sa joc in partea a 4-a din Fast and Furious este suficient acest sistem audio. Cand o sa il schimb, cand o sa pun vinil pe masina, neoane sub ea, jenti de 21 si NOS, atunci sigur nu o sa mai am Cee`d :P :lol: Asa ca man masina noua nu este facuta pentru modificari. Cine doreste modificari sa urmeze sfatul meu: masina de 3000 euro second hand si restul de 8000-10000 euro in tunning. Si sunt convins ca o sa iasa ceva superrr tare!

bogdan241
Posts: 702
Joined: 07 Dec 2007, 11:45
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Post by bogdan241 »

poti sa o modifici si pe asta...cel putin la exterior/interior. cred ca s-ar putea face ceva f frumos. am eu ceva idei :D
Cee'd 1.6 GSL Black Pearl, Classic + Interior piele, Geamuri fumurii + actionare electrica fata/spate, Pachet Sport, ESP, Climatronic, Cheie pliabila, Scaune incalzite, Oglinzi electrice.

www.tuninginfo.ro - Prietenul masinii tale!

User avatar
mr_wizard
vrajitorul
Posts: 682
Joined: 30 Jun 2007, 13:51
Auto: pro_cee'd 1.6 T-Jet
Location: PITESTI
Contact:

Post by mr_wizard »

Deci, a montat cineva subwoofer pe ceed?
pro_cee`d 3D - 1.6 GSL MT LX Base Cassa White+ diverse optionale - achizitionata 07.10.2015 AG-24-NFS
POZE
JB

ODO 130k +

peer
Posts: 8
Joined: 10 Mar 2008, 09:51
Auto:

Post by peer »

are iesire ptr subwoffer .. :) tre sa taie in service kia norma rca`urile si sa le conecteze pe mufa el are 2 iesiri exact cate iti tre dar sunt fara rca taie ei mufele. Am fost deja si am intrebat daca se poate .. au zis ca sigur .. manopera pana in 2 milioane .. depinde cat de complicat este sistemul..

peer
Posts: 8
Joined: 10 Mar 2008, 09:51
Auto:

asa

Post by peer »

are iesire ptr subwoffer .. :) tre sa taie in service kia norma rca`urile si sa le conecteze pe mufa el are 2 iesiri exact cate iti tre dar sunt fara rca taie ei mufele. Am fost deja si am intrebat daca se poate .. au zis ca sigur .. manopera pana in 2 milioane .. depinde cat de complicat este sistemul..

peer
Posts: 8
Joined: 10 Mar 2008, 09:51
Auto:

asa

Post by peer »

are iesire ptr subwoffer .. :) tre sa taie in service kia norma rca`urile si sa le conecteze pe mufa el are 2 iesiri exact cate iti tre dar sunt fara rca taie ei mufele. Am fost deja si am intrebat daca se poate .. au zis ca sigur .. manopera pana in 2 milioane .. depinde cat de complicat este sistemul..

Post Reply

Return to “Audio, video, navigaţie...”