Subwoofer + amplificator

Sisteme audio, video, DVD, GPS, PDA, PNA, alarme...
bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Subwoofer + amplificator

Post by bogdan-alin »

si sesizezi vreo diferenta de cand ai pus chestia asta pe usi?
nu e rau pretul daca ajunge pt usile fata plus haion.
unitatea audio care o avem noi pe masina duce ceea ce este in linkul ala acolo? ma refer la pachetul ala cu boxe + woofer si ce mai e pe acolo...sau trebuie schimbata si aia?

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Subwoofer + amplificator

Post by Nesta3 »

Bass-ul nu mai e dispersat in toata usa,ci doar unde trebuie, si anume in difuzor...Cum, am zis si in topicul Upgrade powerbass, trebuie neaparat niste burete cofrat pus intre tabla intermediara si fata de usa, pentru eliminarea vibratiiilor,greierilor etc din fata de usa...Se poate aplica si insonorizant pe fata de usa, dar fara burete nu prea da rezultate....
Playerul stock duce, doar ca va scoate din boxele alea cat scoate din astea stock, 15-20 RMS...Daca le amplifici, e alta treaba,alta putere, alta calitate a sunetului....
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

bogdan-alin
F.B.I
Posts: 778
Joined: 12 Nov 2008, 22:08
Auto:
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Subwoofer + amplificator

Post by bogdan-alin »

am inceput sa inteleg.. :)
Multzam

imarian
Posts: 33
Joined: 01 Nov 2011, 15:40
Auto:
Location: Afumati

Re: Subwoofer + amplificator

Post by imarian »

Nesta3 wrote:E adevarat ca Infect car audio sunt importatori, dar in Bucuresti importator(colaborator cu Infect) e Audio Zoom
Daca doriti vreun produs de pe site-ul din Germania, ma anuntati si va pun in legatura cu reprezentantul Audio Zoom..."
Maestre, vad ca esti bine documentat ca deh lucrezi deja pe masina ta. Eu la Cerato-ul meu as vrea sa ii fac un subwoffer custom pe laterala porbagajului ca sa nu pierd mult din spatiu. Ai idee daca Audio Zoom ar face o astfel de lucrare?
Daca tu este multumit de calitatea lucrarilor facute de ei i-as "deranja" pentru sub, boxe fata, spate, tweetere, statia pentru toate si o isonorizare beton. HU il am deja pe cel de la navigatii-dedicate.
[url=https://picasaweb.google.com/100556568276206083367/Migu]Kia Cerato sedan '06 1.5Crdi B-984-MIG[/url] [b][url=http://www.clubkia.ro/viewtopic.php?f=20&t=10821]Jurnal de bord[/url][/b]

User avatar
Nesta3
Moderator General
Posts: 5221
Joined: 17 Mar 2009, 05:31
Auto: Kia Sportage QL
Location: Bucharest

Re: Subwoofer + amplificator

Post by Nesta3 »

Cu, costurile de rigoare, eu zic ca se rezolva :P
http://www.facebook.com/#!/pages/Audio- ... 8644944745
Lucrari, contact, aprecieri.... :D
EX : 2008 Kia Proceed 1.4MPI Best

EX : 2016 KIA SPORTAGE 1.6GDI STYLE

2021 Peugeot E-2008 GT LINE
2013 Nissan Qashqai+2 Techview Edition

Post Reply

Return to “Audio, video, navigaţie...”