Pareri despre POWERBOX-ul probat la I.M.G

Sisteme audio, video, DVD, GPS, PDA, PNA, alarme...
Post Reply
onix
Posts: 671
Joined: 01 Jun 2008, 16:48
Auto:
Location: bucuresti

Pareri despre POWERBOX-ul probat la I.M.G

Post by onix »

Multumesc celor prezenti azi la I.M.G.....acum ca ati probat acest powerbox va rog sa va spuneti parearea.
Merita pretul si calitatea?????????????
Image

zombi
Posts: 153
Joined: 07 Nov 2007, 18:57
Auto: KIA CEED 2008
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Pareri despre POWERBOX-ul probat la I.M.G

Post by zombi »

Prezent astazi la sediul I.M.G. si am probat de doua ori :mrgreen: cutiuta magica. Am mers cu masina si cu powerbox activat si cu el dezactivat. S-au facut si filmulete, asa ca o sa fie mai usor de explicat cand vor fi postate. Ideea este ca "se simte" o diferenta. Am fost insa putin dezamagit de faptul ca nu se poate folosi decat pe motoarele "dizal" common-rail.
Ni s-a spus ca ar mari performantele masinii cu pana la 25%, avantajul fiind ca nu trebuie sa se umble la softul masinii.
Din cate am inteles eu, mareste presiunea de injectie a motorinei, fapt ce ar conduce la imbunatatirea arderii. Am sa scanez si eu fluturasul cu o descriere succinta si cu datele comparative cu/fara.
KIA CEED 1,4 Best-2008, kompass blue. ODO +170.000 Km
GPL Tomasetto

Dr.M
DOCTOR
Posts: 53
Joined: 17 Jul 2007, 13:45
Auto:
Location: Bucuresti/Craiova

Re: Pareri despre POWERBOX-ul probat la I.M.G

Post by Dr.M »

Am luat azi masina de la IMG, cu powerbox-ul montat si ma pot declara multumit - are ceva mai multa vana si parca urca in ture mai linear...la consum nu m-am uitat inca, am venit de la Bucuresti la Craiova cu o medie orara de vreo 80 de km, aproape ca nu am retrogradat in tr IV sa depsasesc...Iar la 1500 rpm, in vit III, pleaca extrem de frumos.
Eu zic ca este ok, nu stiu daca puterea este chair cu 25 % in plus, dar la randament si placere se simte diferenta...
Kia Cerato EX Crdi 2007
Renault 21 dT 1989
Renault Megane dci 2003
Opel Corsa CDTI 2005
Toyota Avensis D-4D 2007
Skoda Octavia TDI 2003

Post Reply

Return to “Audio, video, navigaţie...”